Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana osprzętu- kilka wątpliwości


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Marceli

Marceli
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądElbląg

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:19

Cześć,
Planuję za kilka miechów wymienić osprzęt w mojej szosówce. Sprzęt jakim dysponuję nie jest najlepszy- wolnobieg...
http://archiwum.rowe...=5&gr=31&id=217 kupiłem ją parę ładnych lat temu, ale nigdy wcześniej nie myślałem o konkretnym trenowaniu.

Teraz moje priorytety się zmieniły. Stąd też proszę was o pomoc i o niezjedzenie mnie przy zadawaniu "lamerskich" pytań- nigdy wcześniej nie interesowałem się osprzętem.

Jestem mocno zainteresowany kupnem kompletnej grupy shimano 105 http://allegro.pl/gr...2456303787.html

zdaję sobie sprawę, że muszę wymienić przynajmniej tylne koło aby zamocować kasetę z powyższego zestawu, ale nie to jest teraz najważniejsze.

Interesuje mnie tak na dobrą sprawę tylko kwestia suportu.

1. Czy zamocuję bez problemu, w swojej ramie od meridy, suport który jest w tym zestawie- bb5700? Widziałem, że są różne gwinty supportu, angielski i włoski i chyba to ma tylko znaczenie? bo suporty mają jeden określony wymiar pasujący pod wszystkie ramy- zgadza się? nie mam kompletnie pojęcia jaki gwint jest w mojej meridzie- proszę o wytłumaczenie w kilku zdaniach tego problemu.

2 Czy w przypadku mojej ramy będzie miało znaczenie "głębokość" otworu? Jak podejść do kwestii wymiany osprzętu?

Czy może sugerujecie coś innego? Raczej ciężko będzie dostać rower za 2000zł na pełnej grupie 105, a na tym mi zależy. Czy może zamiast grupy 105 kupić jakiś inny osprzęt innego producenta? Tylko proszę póki co pod uwagę wziąć moją ramę.

Za wszelkie informacje, porady, będę mógł się odwdzięczyć moją wiedzą z zakresu RC driftu :)

Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Marceli

PS nie jest powiedziane, że nie pomyślę też o nowym rowerze, ale bardzo chciałbym coś co będzie miało co najmniej osprzęt 105

#2 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipiec 2012 - 07:06

Merida ma gwint angielski.
bez problemu zamontujesz na tej ramie
tą grupę.
wydaję mi się ze 105 to idealna propozycja. z testów w MR wyszło na to że dorównuje jakością pracy ultegrze, jest jedynie trochę cięższa.
Kwestia jeszcze czy korba będzie Tobie odpowiadać, zmierz jakiej długości masz korbę i ile zębów ma. Kaseta z tego zestawu to rozwiązanie idealne moim zdaniem.

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg




Dodaj odpowiedź