Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza szosa specialized, cube, czy może scott??


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 04 wrzesień 2012 - 22:13

Spece coraz ładniejsze... :roll:
i dożywotnia gwarancja na rame!

#22 aniolekczarny1987

aniolekczarny1987
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądMielec

Napisano 04 wrzesień 2012 - 23:26

Tak, na pewno dużo ponad 5k Spec będzie kosztował dlatego też pytam czy warto dołożyć bo osprzęt (mam na myśli ultegre) można powiedzieć że podobny. Jak dodał na końcu salvadore wybieraj okiem to Spec jednak dużo ładniejszy :) Tarmaca szybko się nie dorobię no chyba że w lotka trafie xD. O gwarancji dożywotniej na ramę nawet nie wiedziałem :mrgreen: Dzięki przede wszystkim za konkretne opinie na temat tych dwóch modeli :)

#23 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 09:03

nawet koło 7k może kosztować...Spece się bardzo cenią.

Moim zdaniem nie ma sensu kupować ultegry do roweru na treningi. 105, a nawet Tiagra radzi sobie wystarczająco.

Może jakiś Trek ? Z tego roku za 105 życzą sobie 5k. Dodam, że jak kupujesz w zimie to nie ma najmniejszego sensu brać roweru z 2013, gdyż jest to czas wyprzedaży. Rower z 2012 będzie z reguły taki sam jakościowo, a o duże rabaty łatwo. Tym samym możesz za te same pieniądze mieć rower z półki wyżej.

#24 aniolekczarny1987

aniolekczarny1987
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądMielec

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:12

Poniżej Tiagry raczej nie chce schodzić napewno. W moim mtb mam słabszy osprzęt i żałuje... jeśli chodzi o kulture pracy itp. ultegra pewno dużo różni się od 105 czy Tiagry prawda? Jakoś mi najbardziej Spece wpadły w oko ew. ten Canyon w związku z porównaniem ceny do dsprzętu. Jeśli nie Spec Allez expert na ultegrze to może model niższy:
http://www.specializ...idcompact#specs ??
Na pewno będzie sporo tańszy rama również ze stopu e5 tylko osprzęt to już mieszanka 105 i tiagry i axis???

#25 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:18

A ja dorzucę swoje 3 groszę... Kupuj to na co Cię stać i to co Ci sie podoba. Można kombinować szukać półśrodków a ostatecznie po zakupie będziesz średnio zadowolony. Bierz speca na 105 i na drogę. Poszukaj czegoś z rocznika 2012.

Jedni pakują kasę w samochody i ich ulepszenia, inni w kina domowe jeszcze inni potrafią przewalić kilka tysi na imprezie w jeden wieczór w stolicy czy sopocie. A my kochamy kolarstwo i spędzamy po kilkanaście godzin tygodniowo na siodle to dlaczego nie wyłożyć kasy na rower z pierwszej półki jak Cie stać?
Trochę filozoficznie pocisnąłem ale za chwile śniegi spadną a Ty nadal będziesz myślał nad zakupem:)

#26 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 wrzesień 2012 - 12:51

aniolekczarny1987 pisał wcześniej, że i tak teraz zbiera kasę, więc śniegu i tak nie uniknie ;-)

Też bym się trzymał minimum 105-ki. Poniżej tej grupy manetki są jakieś dziwne, tzn. przełożenia nie zmienia się ruchem całej dźwigni, tylko są jakieś wajchy (przynajmniej kiedyś tak było).

Ten model na Ultegrze to był prawie cały w tej grupie, ten 105 to jakiś totalny miks. Najważniejsze są (moim zdaniem) w kolejności: klamki, hamulce, przerzutka tył, korba, przerzutka przód, kaseta. Klamek raczej się już nie zmienia, bo po co, w hamulcach tylko wkłady klocków. Przerzutka tylna ma znacznie więcej pracy niż przednia, więc jest ważniejsza. A łańcuch, kasetę i korbę i tak wymienisz (w tej kolejności pewnie).

Ja mam miks Ultegra + 105 + FSA zbudowany wg tej zasady i niczego nie żałuję.
Troszeczkę może tego, że nie mam Speca :mrgreen: Ale jak już to Tarmac...

Poszukaj modeli z rocznika 2012, przy dobrych wiatrach może się zmieścisz w budżecie.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#27 aniolekczarny1987

aniolekczarny1987
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądMielec

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:17

No niestety ten na 105 to miks jak nie wiem... a w dodatku będzie tańszy jakieś 300zł od pełnej 105 z rocznika 2012 (dokładnie 5749zł), no a allez expert 2013 to już kwota 8199zł :/ dostałem dziś ceny. Canyon roadlite 7.0 wyjdzie pewno 2 tys. taniej więc się jeszcze dobrze zastanowię czy na speca tyle wydać.



Dodaj odpowiedź