Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Mistrzostwa Drużyny Szpiku w Kolarstwie 2013


117 odpowiedzi w tym temacie

#81 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 maj 2013 - 22:57

Ja tam nie ukrywam, że jako sprinter wiozę się do końca i odpalam dopiero na końcowych 50 metrach;p nie ważne o które miejsce będę walczył:) A co do warunków, jak dla mnie wsio rawno +5 z deszczem czy +35 na patelni:) Do zobaczenia w Lesznie, oj będzie czerwono!!!!


#82 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 maj 2013 - 07:33

W końcu wyraźne warunki dla prawdziwych mężczyzn !!!
Ja tam lubie walczyć w takim czymś :mrgreen:

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#83 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2013 - 09:26

I już ma być OK, lekki, praktycznie żaden deszczyk... -Na ICM-ie robią nas w konia..., ale w sumie to prognoza, a powyżej 48h ma 30% sprawdzalności więc można było to przewidzieć :lol: :-P

#84 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 25 maj 2013 - 15:21

KGHM potwierdził listę startową. Czekam jeszcze na info z LKK.
Wstępnie mamy zgłoszonych 10 Pań i 60 Panów do I MDS. :-D

#85 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 26 maj 2013 - 07:07

Powodzenia Panie i Panowie !!!

BTW: w centralnej od rana słońce, ciekawe jak w Lesznie....

#86 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 26 maj 2013 - 19:34

I MDS przeszły do historii. Podziękowania dla Was wszystkich od Szefowej. Osobiście dziękuję za wspólne chwile rozmów jak i śmiechów oraz za pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego.
Z mojej strony prośba o konstruktywną krytykę oraz o Wasze spostrzeżenia na temat tego co działo się dzisiaj w Lesznie. Na gorąco, to już wiemy, co trzeba poprawić ale trzeba również wiedzieć jak to zrobić. Najważniejsze, żeby plusy nie przysłoniły Nam minusów :-)
Jeszcze raz gratulacje za wspaniałą walkę oraz za ekstra towarzystwo w Lesznie.
Ps. Relacja w trakcie pisania, zbieram fotki itp. :-)
Start Leszno

#87 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 maj 2013 - 21:13

Tak jak już wspomniał Karol, pierwsza impreza przeszła do historii, nie obeszło się bez kilku drobnych błędów organizacyjnuch które wprowadziły na szczęście tylko trochę zamieszania i w porę się wyjaśniły. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiemy mniej więcej co poprawić. Mamy też kilka drobnych uwag dla organizatorów z Leszna.

Dzięki wszystkim za wspaniałą imprezę przed, w trakcie i po zawodach, naprawdę nasze Szpikowe grono powoli urasta na miano Rodziny Szpiku:) W takich warunkach wyniki mogą zejść na drugi plan, dzisiaj był Fun... Bikefun :-P


#88 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2013 - 22:40

Film troszkę mnie dobija... -Zależało mi tu na wyniku, i jaki by nie był, albo Open albo Szpik miało być krótko mówiąc "zaje*iście", tylko tak z tą zaje*istością to średnio... :mrgreen:

Idą tokiem rodziny, daj spokój tato :mrgreen: -dla mnie to nie drobne błędy, bo nie chodzi tu o 59-ąte względem 58-ego miejsca tylko o pudło... :-P

Umówiliśmy się na ściganie razem. Moja wewnętrzna obawa od początku była co do scenariusza który się jednak sprawdził czyli cwaniaki na VIP-ie. :roll:

Ponieważ się umówiliśmy, a nie było tego na piśmie, czuje dużą gorycz. :-?

Czy gdybym był tzw."chu*em" miałbym lepszy wynik? -Odpowiem -niech napisze Rafał czy byśmy dojechali do II grupy gdybym nie ciągnął..., nie chodzi mi o skromność Wałęsy tylko chamstwo innych -ktoś, ustawia się na VIP-ie, w sytuacji w której dla mnie, to nieporównywalnie ważniejszy start, przy czym ja siedzę z tyłu... -paranoja, odbieram to jak by mi sprzedał buta na ryj. :evil:
Moc była, tylko ktoś był ode mnie "mądrzejszy"... :-/

Poświęciłem sponsorów, na bycie (to się chyba nazywa) "fair-play" i sobie dosrałem... :evil:

Teraz pytanie, czy sponsora któremu napisze że jestem 3, czy przemataczę i pokaże wyniki że drugi, interesuje czemu nie jestem pierwszy? Jego interesuje że "Nie jestem" a nie "Czemu?"! :evil: Jak ja teraz wyglądam? Wyglądam tak że mogłem startować z VIP-a wygrać MDS i może obskoczyć kilku mocniejszych z mojej ostatniej grupy, którzy na finiszu byli mocniejsi... Czy fair-play coś mi dało? -NIC...

Rafałowi fair-play nawet zabrało co mnie najbardziej boli, bo jechałem z nastawieniem że na pewno będzie pudło, pracujemy razem i kwestia wygranej Mistrza czy Vice...

Spuentuję to podziękowaniem:
Rafał, dzięki że się zmęczyliśmy... -razem. :roll:
Pozostali dzięki za spędzenie fajnie czasu, i jedno jest pewne, gdyby nie sponsoring, wszystko żyleta ;-)

PS.Jak to Leszno ogólnie 10/10 -inaczej nie można ocenić, nie chodzi o jakieś lizidupstwo ale było super, atmosferka luźna, wyścig gładki, ludki się znają, można pogadać, jak co roku "suprzej". Można powiedzieć Czesław był by dumny, swoją droga TdP powinno organizować Leszno :mrgreen:

#89 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 27 maj 2013 - 09:13

Temat "fair-play".
Wcześniej pisałem, że nie wierzę w to, by wszystkie szpiki z własnej i nieprzymuszonej woli ustawiły się w jednym miejscu. Niestety jestem skłonny twierdzić, że w przyszłym roku będzie dokładnie podobnie. Nie ma fizycznej możliwości skłonić każdego z osobna /czyt. ciągnąć za rękaw/ by ustawił się w konkretnym miejscu. Zakładając, że organizator wydzieliłby osobny sektor dla nas pozostaje pytanie, gdzie ten sektor umiejscowić. Jeśli miałby znajdować się tuż za VIP-owskim, idę o zakład, że te kilka setek uczestników stojących dalej podniesie larum, że muszą stać dalej, a ich nasze mistrzostwa mało co interesują. Propozycja umiejscowienia wszystkich naszych szpików na samym końcu, też raczej nie spotka się z aprobatą. W takim przypadku nie wszyscy pogodzą się z tym, że praktycznie nie będą liczyć się w open.
Pozostaje po prostu znaleźć tzw. "złoty środek", by w przyszłym roku wyeliminować takie niedociągnięcia.
Jest już kilka pomysłów by dopracować weryfikację naszych uczestników i co za tym idzie, ujednolicić końcową listę startową w MDS. W dniu wczorajszym w tym względzie było zbyt wiele niedomówień, co rodziło podejrzenia o manipulację przy końcowych wynikach.
W tym miejscu oświadczam, że dysponuję zweryfikowanymi listami uczestników otrzymanymi od przedstawicieli LKK Leszno oraz MTS Drużyna Szpiku KGHM oraz Drużyny Szpiku, które pozostają w każdej chwili do wglądu. Na podium nie znalazł się nikt nieuprawniony.
Pozostaje mi tylko nadmienić, że do takiej pracy potrzeba przy samych Mistrzostwach kilka par rąk więcej i wcale nie chodzi o jedną czy dwie osoby, ale o grupę, która nie startuje, ma konkretnie postawione zadania i konsekwentnie je realizuje.
Mam nadzieję, że przy planowaniu kolejnych MDS, nasze grono się powiększy już na pierwszym etapie tzw. "brainstorming", a nasze pomysły zaowocują w przyszłym roku podczas kolejnej imprezy.

#90 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 09:31

Sądzę że aktywnie organizacyjnie nie było nic źle, pasywnie mogliśmy zrobić uwagę w regulaminie że startujemy w grupie -nie od razu sektorze, najzwyczajniej razem. ;-)

Druga sprawa nad którą trzeba "podpopracować" to oczojebne neony drużyny przy namiocie, bo coś ludzie mało się interesowali :mrgreen:

#91 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 27 maj 2013 - 09:58

Druga sprawa nad którą trzeba "podpopracować" to oczojebne neony drużyny przy namiocie, bo coś ludzie mało się interesowali :mrgreen:


Nadmienię tylko ,że ten bardzo mało "oczojebny" banner z naszym logo to całkowicie prywatna inicjatywa dwóch członków drużyny szpiku . Wobec powyższego , m.in Twoja Jacku aktywność w tej kwestii będzie jak najbardziej mile widziana i na miejscu , ku uciesze drużyny i zaspokojeniu pożądanego poziomu "oczojebności".

#92 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 27 maj 2013 - 10:16

.... mogliśmy zrobić uwagę w regulaminie że startujemy w grupie -nie od razu sektorze, najzwyczajniej razem. ;-)

Papier przyjmie wszystko i każde nowe rozwiązanie jest jak najbardziej mile widziane w perspektywie przyszłorocznego regulaminu. Dla mnie najważniejsza sprawa dalej pozostanie otwarta. Jak to wyegzekwować na starcie ?. Podkreślam z uporem maniaka jeszcze raz, że nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z nas biegał przed startem i ciągnął za rękaw takiego delikwenta.
Ok, zawsze można takiego uczestnika nie klasyfikować w MDS, pozostanie kolejny problem jak fizycznie rozwiązać problem namierzenia takich zawodników. Kręcenie filmu, robienie zdjęć ???
Kto podejmie się obróbki takiego materiału i weryfikacji oraz da rękojmię rzetelności przy wykonaniu ostatecznej listy wyników, mając tak mało czasu pomiędzy zakończeniem wyścigu a dekoracją ???. Jestem gotów postawić 0,7 dobrego trunku każdemu, kto znajdzie rozwiązanie, które zda egzamin w praktyce :-)

#93 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 27 maj 2013 - 10:51

Nie żebym się wtrącał między wódkę a zagryzkę(ani to moja drużyna, ani mistrzostwa), ale jeśli czas jest mierzony netto, no to nie będzie chyba problemem poproszenie o dokładny czas przekroczenia linii startu. Wtedy wiadomo, kto kiedy i z kim jechał.

#94 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2013 - 10:54

No cóż muszę przyznać, że Jacek ma dużo racji.
Sprawdziło się to co napisałem przed Lesznem, że Ci co ustawią się w sektorze będą poza zasięgiem(1,35 min start za pierszym sektorem), oczywiście nikt nie jest w stanie wszystkich przypilnować, ale charles7310, jeżeli otrzymałeś listy startowe z potwierdzeniem to wystarczyło ich poinformować o tym że ruszamy z jednej grupy (za rok umieścić zapis że kto tam się ustawi to nie jedzie w MDS), a tak de facto „ukarani” zostali Ci co ustawili się karnie razem.
Z jednej strony jestem z siebie zadowolony, bo bardzo lubię trasy Leszczyńskie, noga podawał, (zwłaszcza po Pile, która miała być priorytetem, a nie była z powodu Leszna), ale dużą część przyjemności zmącił fakt, że pomimo wysiłku, jaki włożyliśmy w wyścig i tak skazani byliśmy na dalsze miejsca :-/
Wniosek: Jeżeli w przyszłym roku wystartuję, to raczej ustawię się w sektorze i niestety nie wezmę udziału MDS. W przyszłym roku Borys pewnie już nie złapie gumy, Darek wejdzie na wyższy poziom wytrenowania, Jacek będzie coraz mocniejszy, Maciej będzie lepszy, a sądząc po minie Piotrka po wyścigu, pewnie też jeszcze wszystkim pokaże :mrgreen: . No i co to za przyjemność przebijać się przez 10km do przodu uważając na rowerzystów, którzy nie do końca potrafią jeździć w grupach (raczej jest to niebezpieczne). Więc osiągnięcie podium będzie bardzo trudne. Tylko nie piszcie mi, że w tym wszystkim nie o to chodzi (bo jak nie o to, to po co MDS?)
Dla kolegów gratulacje za ukończenie wyścigu, Jackowi za pudło (należało się :-D ) i koło (przyznaję oszczędzałem się, ale uprzedzałem, że po Pile szału nie będzie), Karolowi za przygotowanie i doglądanie wszystkiego na miejscu (no i za te nerwy organizacyjne), wszystkim za miłą atmosferę, a organizatorowi za super zabezpieczenie wyścigu.

#95 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 11:56

kryniu- baner był duży i widoczny, ale ludzie banery widzą codziennie.
W kontekście neonów miałem na myśli efekt ćmy i ogólne zwrócenie uwagi, np. kilka lampek (pochmurny dzień sprzyjał zwróceniu uwagi światłem), wypożyczenie Pana Kurka który by zwracał uwagę przechodzących :mrgreen:

Nie ma sprawy, pomyślę o czymś na przyszłe zawody, jest sporo czasu na przemyślenie tematu ;-)

RafałK

.../a tak de facto „ukarani” zostali Ci co ustawili się karnie razem.

Chciałem użyć tego słowa, w regulaminie nie było mowy o wspólnym starcie więc faktycznie się "ukaraliśmy"... co do samego gonienia pierwszych to akurat mój konik i lubię pracować a nie wozić się na kole więc za rok nie wiem jak potraktuję te zawody, sponsorzy już będą więc chyba nie będę szaleć i wystartuję, albo będę wa dociągał do czuba, z końca:)

#96 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 27 maj 2013 - 14:02

.......oczywiście nikt nie jest w stanie wszystkich przypilnować, ale charles7310, jeżeli otrzymałeś listy startowe z potwierdzeniem to wystarczyło ich poinformować o tym że ruszamy z jednej grupy (za rok umieścić zapis że kto tam się ustawi to nie jedzie w MDS), a tak de facto „ukarani” zostali Ci co ustawili się karnie razem.

Moim zdaniem najpoważniejszym błędem, który musi zostać wyeliminowany w przyszłym roku to kwestia modyfikacji regulaminu. Jeśli klepniemy regulamin i oficjalnie go publikujemy to nie możemy już go w żadnym punkcie zmieniać. Kwestia startu ze wspólnego sektora/ miejsca została poruszona długo długo później i to tylko na forum, a regulamin od początku pozostawał bez zmian. Podejrzewam, że część osób, które były klasyfikowane nawet nie wiedziały, że szpiki umownie wystartują z jednego miejsca.
Kwestia informowania tych osób, że startujemy z jednej grupy, mając już potwierdzone listy przeze mnie, moim zdaniem nie do wykonania w dniu wczorajszym. Łącznie wystartowało w naszych MDS ponad 70 osób, część z nich przyjechała już w sobotę, większości z tych osób najzwyczajniej nie znam,więc trudno byłoby mi do nich wszystkich przed startem dotrzeć. Ponadto, najzwyczajniej w świecie pewnie od jednego czy drugiego bym wtedy usłyszał, że w regulaminie nic na ten temat nie ma, więc podejrzewam tylko czego mógłbym się o sobie dowiedzieć :lol: . Przyznaje, że to był jeden z największych błędów przy organizacji popełniony przez nas. Wszystko musi być jasne i klarowne z rozpisaniem na nuty oraz dopięte w każdym szczególe przy publikowaniu regulaminu. Widziałem ile wysiłku i poświęcenia włożyliście w ten start i pozostaje tylko chylić przed Wami czoła :-). Wyszło jak wyszło i trzeba błędy eliminować, bo jest co poprawiać.

....Karolowi za przygotowanie i doglądanie wszystkiego na miejscu (no i za te nerwy organizacyjne)...

Dzięki :-).

#97 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2013 - 17:45

W tym wypadku mamy nauczkę co do startu. Najtrudniejsze problemy rozwiązuje się w najprostszy sposób. Olejmy wspólny sektor startowy, jak ktoś chce się ścigać to kwitnie pół godziny przed startem, jak ktoś olewa wyniki staje na końcu.


#98 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 27 maj 2013 - 18:08

Olejmy wspólny sektor startowy, jak ktoś chce się ścigać to kwitnie pół godziny przed startem, jak ktoś olewa wyniki staje na końcu.

Dokładnie o tym samym myślałem dzisiaj. Chcesz mieć dobre miejsce na starcie, musisz poświecić kilkanaście minut i ustawić się wcześniej, bez żadnych przymuszeń i podziałów. W dalszym ciągu jednak pozostanie sektor pierwszy, na który sobie zapracowało 100 uczestników wczorajszymi wynikami. Na pewno pojawią się tam nasi / z dobrymi miejscami z tego roku/ i z tego też będzie trzeba wybrnąć, bo całej naszej szpikowej braci tam nie umieszczą. Wtedy należałoby dokładnie sprecyzować w regulaminie, że chcąc brać udział w MDS stajesz do startu poza I sektorem. Nie zastosujesz się do tego wymogu, pozostaje rywalizacja w open, ale poza klasyfikacją w MDS.
Mamy przynajmniej czas do końca roku, żeby wypracować decyzję, więc jeśli świtają Wam w głowach jakieś pomysły to dawać śmiało. Niech to będzie impreza po której każdy będzie zadowolony, a jedyny niedosyt niech będzie związany tylko z tym, że noga nie podawała :-)

#99 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 21:27

Profesjonalny, szczegółowy, i cudowny regulamin wykonałem Ja hahahah :-P

Szpiku ustawiają się razem - nie oznacza to sektora tylko razem czyli tam gdzie jest kumulacja to pozwoli uniknąć problemów -tak mi się wydaje, bo zawsze można komuś powiedzieć -"Tu jest jedyna słuszna grupa, a tamta jest mniej słuszna!", co do propozycji albo tu albo tu jestem przeciw, bo to się kłóci z nazwą -"Mistrzostwa..." równie dobrze organizatorzy tour de pologne amatorów mogli by powiedzieć ci co są w Igr. nie mają prawa wygrać -paranoja i zbyt skrajne podejście a jeśli juz tak skrajnie to w tym roku rafał w-ce a ja mistrz :mrgreen:

Zróbmy tę mistrzostwa dla wszystkich szpików i zaznaczmy że np.

Startujący w MDS 14' posiadający przywilej VIP startując w wydzielonym dlań sektorze, otrzymują w klasyfikacji MDS dodatkowe -4minuty 30sekund (czas na podstawie wyniku grupy pierwszej (VIP) z roku ubiegłego, zawodnik który jest wpisany jako VIP winny jest zgłosić fakt startu z określonego sektora przy namiocie drużyny pod rygorem dyskwalifikacji


Wyniki sprawdzamy tylko dla 3pierwszych więc nie ma problemu z wyegzekwowanie kto zgłosił się na sektor VIP a kto w nim faktycznie startował 4.30 pozwoli tez wyłonić faktycznego mistrza drużyny bo będzie musiał tez w tym VIP-ie ostro pracowac żeby dojachali 30sek szybciej niż w tym roku, bo ja startując z minutą straty ładnie gryzłem im marchewy ;D
sorka za błedy pisze "na kolanie" -Typowy jacek :-P

#100 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 maj 2013 - 08:26

http://www.online.da...SZPIKU_75km.pdf
Ja już nic nie rozumiem? ;-)



Dodaj odpowiedź