Skocz do zawartości


Zdjęcie

Velominati - The Rules tłumaczenie


201 odpowiedzi w tym temacie

#21 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 16 październik 2012 - 12:41

mikka, dzięki :)

Zasada #24 prędkość i odległość powinny być podawane i mierzone w kilometrach

Tyczy się to dyskusji w miejscu pracy, z współpracownikami, podając dalsze zadziwiające info o naszym sporcie w sieci ludziom z Neandertalskimi umiejętnościami poznawczymi.(??)
Na ich twarzach z pojedynczą brwią, pojawia się uczucie zmieszania, jak tylko niezobowiązująco wspomnisz, że golisz nogi (gdy wspomną Twoje ogolone nogi). Wszystkie kolarskie osiągnięcia mierzone w są systemie metrycznym i takie systemy jak angielski są zabronione.

Zasada #26 Niech Twój rower będzie fotogeniczny

Kiedy fotografujesz swój rower, odpicuj go odpowiednio do zdjęcia. Niektóre parametry są stałe: wentyle na godzinie 6.Korby nigdy w pozycji 90 bądź 180 stopni. Reszta według uznania, ale dobrą praktyką jest, aby łańcuch był na blacie, a w koszyczkach nie było bidonów.

#22 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 16 październik 2012 - 12:52

Jesteśmy Keepers of the Cog (opiekunami zębatek) . Wobec powyższego, podtrzymujemy święty tekst, w którym tkwią proste prawdy kolarskiej etykiety, znane jako The Rules (zasady). Naszym powiernictwem jest, podtrzymywać i aprobować listę tych reguł.

Dla tych zmagających się z tym, aby zrozumieć co znaczy być Rule Holist i próbujących pojąć te wszystkie zasady, zaleca się przejrzenie powyższego materiału:

http://www.velominat...chain-gangstaz/

Zasada #1: Przestrzegaj zasad

Zasada #2: Świeć przykładem
Surowo wzbronione jest, aby ktoś zaznajomiony z zasadami, świadomie sprzyjał temu, aby inna osoba je naruszała.

Zasada #3: Prowadź niewtajemniczonych
Nieważne jak dobry powód myślisz, że masz, by złamać zasady, nigdy nie jest on wystarczająco dobry.

Zasada #4: Zawsze chodzi o rower
Absolutnie, bez żadnych pytań, niezaprzeczalnie, wszystko kręci się wokół roweru Każdy kto twierdzi inaczej oczywiście jest idiotą.

Zasada #5: Nie bądź ciotą, miej jaja

Zasada #6: Uwolnij umysł, a nogi same podążą
Twój umysł, jest Twoim najgorszym wrogiem. Przemyśl wszystko, zanim zaczniesz jeździć. Jak tylko pedały zaczną się kręcić, otul się wrażeniami z jazdy - zapach powietrza, dźwięk opon, wrażenie latania, gdy rower toczy się po jezdni.

Zasada #7: Powinieneś dbać o opaleniznę, tak by była ostra jak żyletka
Pod żadnym pozorem nie należy zwijać rękawków, ani nogawek, usiłując wyrównać linię opalenizny(???). Zabronione jest również noszenie koszulek bez rękawków.

Zasada #8: Siodła. kierownice i opony powinny być dobrze do siebie dopasowane

Prawidłowe opcje:
Dobierz kolor siodła zgodny z kolorem kierownicy, a opony wrzuć czarne,
Dobierz kolor kierownicy zgodny z malowaniem górnej rury, kolor siodła dobierz odpowiednio do koloru rury podsiodłowej, a kolor opon dobierz do koloru miejsca ramy najbliższego oponom.
Dobierz kolor siodła i kierownicy zgodny z kalkomanią ramy
Niech wszystko będzie czarne :D

Zasada #9 Jeśli jeździsz w złych warunkach atmosferycznych, to znaczy, że jesteś dobry skurwiel. Kropka.
Jazda w ładnej pogodzie jest luksusem zarezerwowanym na niedzielne popołudnia i szerokie bulwary. Ci, którzy jeżdżą w okropnej pogodzie, czy to zimnie, deszczu lub skwarze, są członkami specjalnego klubu kolarzy, którzy w poranek wielkiej przejażdżki/ważnego wyścigu, podnoszą zasłony, by sprawdzić pogodę i, widząc padający z nieba deszcz, pozwalają kąśliwemu uśmiechowi rozciągnąć się na ich twarzy. To jest kolarz, który kocha tę robotę.

Zasada #10: Nigdy nie jest łatwiej, po prostu jedziesz szybciej
Słynny cytat z Grega Lemana mówi, że trenowanie, wspinanie się i ściganie jest trudne. I trudne pozostaje. Z drugiej strony, cytując Grega Hendersona, „Trening jest jak walka z gorylem. Nie przestajesz kiedy jesteś zmęczony, przestajesz dopiero wtedy kiedy goryl jest zmęczony.” Wrzuć łańcuch na blat, ułomie :D .

Zasada #11: Pierwsze miejsce zarezerwowane jest dla roweru, nie rodziny
Sean Kelly udzielając wywiadu po wyścigu Amstel Gold 84, zauważył swoją żonę, opierającą się o Citroena AX. Przerwał wywiad i zwrócił uwagę by nie opierała się o karoserię. Żona odpowiedziała, w Twoim życiu na pierwszym miejscu stoi samochód, na drugim rower, a na końcu ja. Na co Sean odpowiedział, że pomyliła kolejność i pierwsze miejsce zajmuje rower.

Zasada #12: prawidłowa liczba posiadanych rowerów wynosi n+1
Podczas gdy minimalna liczba rowerów jakie powinieneś posiadać wynosi 3, prawidłowa liczba to n+1, gdzie n to liczba posiadanych obecnie rowerów. Równanie można także zapisać s-1 gdzie s to liczba rowerów jakie powodują rozpad Twojego obecnego związku :) .

Zasada #13: Jeśli wylosujesz numer 13, odwróć go do góry nogami
Paradoksalnie, ten sam umysł, który kontroluje całe ciało, jest przygnębiająco kruchy i podatny na przesądy. Łatwo wypełnia się wątpliwościami, i rozprasza się niepotrzebnymi szczegółami. Dlatego owijka musi być doskonała, maszyna cicha, strój kolarski nieskazitelnie czysty. Zatem jeśli wylosujesz nieszczęśliwy numer 13 odwróć go do góry nogami, aby odwrócić jego negatywną energię.

Zasada #14 Spodenki powinny być czarne
Drużynowe spodenki powinny być czarne, z wyjątkiem boku nogawek, które mogą być w barwach reszty stroju.

Zasada #15 Jeśli nosisz koszulkę lidera (etapu bądź wyścigu), zakładaj do niej czarne spodenki
Czarne spodenki, a przynajmniej spodenki drużynowe, muszą być noszone z koszulką lidera (etapu?? bądź wyścigu). Nie mieszaj strojów, bo będziesz wyglądał jak idiota.

Zasada #16 Szanuj koszulkę
Koszulkę lidera (etapu bądź wyścigu), powinieneś nosić wtedy, kiedy wygrałeś etap bądź wyścig.

Zasada #17 Zestawy drużynowe są dla członków drużyn
Noszenie profesjonalnych zestawów kolarskich, jest także wątpliwe, jeśli nie dostajesz za to pieniędzy (??). Jeśli musisz nosić (??) koszulki profesjonalnych drużyn, całe ubranie powinno być do siebie dopasowane. Np.: Nie noś koszulki Mapei ze spodenkami Kelmet i skarpetek Telekom.

Zasada #18 Nie zakładaj szosowych koszulek, ani koszulek z numerem startowym jeśli jeździsz w terenie.

Przełaj jest płaszczyzną porozumienia (przyp. red. :) między góralem a szosą). Najlepiej nosić specjalny zestaw: skin suit (kostium, strój idealnie dopasowany do skóry, ciała??). Żadnych wyjątków.


Zasada #19 Nie zakładaj koszulek ani spodni przeznaczonych do jazdy na rowerze górskim, jeśli jeździsz na szosie.
Przełaj jest płaszczyzną porozumienia (przyp. red. :) między góralem a szosą). Najlepiej nosić specjalny zestaw: skin suit (kostium, strój idealnie dopasowany do skóry, ciała??). Żadnych wyjątków.

Zasada #20 Są tylko 3 sposoby na pokonanie bólu
- Jeśli Twój mięsień czworogłowy zaczyna Cię palić, przerzuć bieg na wyższy, aby wykorzystać ścięgna podkolanowe (??) (mięsień z tyłu uda - nie wiem jak się nazywa, może ktoś jest bardziej oblatany jeśli idzie o anatomię) i łydki

- Jeśli ścięgna podkolanowe i łydki zaczną Cię palić, przerzuć z powrotem na niższy bieg, aby wykorzystać mięsień czworogłowy

-Jeśli jesteś sierotą i czujesz się słabo, popracuj nad zasadą numer #5 i trenuj więcej!

Zasada #21 Zestaw ubrań na zimną pogodę, jest zestawem, który powinno wykorzystywać się gdy jest zimno.
Nakolanniki, kamizelki (podkoszulki), ocieplacze na ramiona, pokrowce na buty, czapka pod kask (??), mogą sprawić, że będziesz wyglądał jak twardziel, jeśli pogoda rzeczywiście będzie zmuszała do ich użycia.

Zasada #22 Czapki kolarskie, powinny być noszone tylko podczas jazdy na rowerze
Czapki kolarskie mogą być noszone pod kaskiem, ale nigdy wtedy kiedy nie jeździsz, nie ważne jak fajnie myślisz, że w niej wyglądasz. To sprawi, że będziesz wyglądał jak idiota i powinieneś zostać publicznie zgromiony albo pobity. Jedyny moment, w którym możesz nosić czapkę kolarską, to wtedy kiedy jesteś bezpośrednio zaangażowany w czynności kolarskie i kiedy masz na sobie strój kolarski. Do tych czynności należą: działania przed i zaraz po jeździe, takie jak: tunning maszyny i pompowanie opon. Można do nich także zaliczyć, obecność w kawiarni, na kawkę przed jazdą (oczywiście espresso), a także w pubie po jeździe dla uzupełnienia paliwa złocistym napojem (pod warunkiem, że pub ma, zewnętrzne, słoneczne patio – nie wchodź do środka pubu ubrany w strój kolarski, chyba że chcesz zostać ceremonialnie pobity przez kolesi z gangu motorowego, ubranych w skóry). Pod tymi warunkami można nosić czapkę, mając ją odwróconą beztrosko, pod hulaszczym kontem, można powiedzieć, że tego wymaga moda i etyka. having your cap skull-side tipped jauntily at a rakish angle is, one might say, de rigueur (proszę o pomoc). Wszystkie dobre rzeczy powinny być robione z umiarem, jednak jest to przełomowe, że pozwalamy zdrowemu rozsądkowi i smakowi panować: dopóki nie weźmiemy łyka kawy bądź napoju wyskokowego, podczas gdy kropelki potu, śniegu bądź deszczu widoczne są na czole, możemy nosić czapkę. Jakkolwiek w momencie gdy to co zostaje na bruździe czaszkowej (cranial furrow) (??) to tylko sól, pora wziąć prysznic, założyć na siebie odpowiedni strój po-treningowy (przychodzi mi na myśl wełniany Molteni Arcore z okolic 73 roku) i wróć do baru, ze zwiniętym kolorowym dziennikiem w ręce, gotowy do formalnego uzupełnienia płynów. Pomocne jest także jeśli jesteś gigantem szosy (jak zaprezentowano na obrazku), a nie gigantycznym idiotą (??).

Zasada #23 pokrowców na buty używamy gdy jest zimno lub mokro
Jeśli nie jest zimno i mokro, a Ty nosisz ochraniacze na buty, to znaczy, że jesteś cipą.

Zasada #24 prędkość i odległość powinny być podawane i mierzone w kilometrach
Tyczy się to dyskusji w miejscu pracy, z współpracownikami, podając dalsze zadziwiające info o naszym sporcie w sieci ludziom z Neandertalskimi umiejętnościami poznawczymi.(??)
Na ich twarzach z pojedynczą brwią, pojawia się uczucie zmieszania, jak tylko niezobowiązująco wspomnisz, że golisz nogi (gdy wspomną Twoje ogolone nogi). Wszystkie kolarskie osiągnięcia mierzone w są systemie metrycznym i takie systemy jak angielski są zabronione.

Zasada #25 // Rower na dachu twojego auta powinien być cenniejszy niż samo auto.
Albo przynajmniej odpowiednio droższy. Krótko mówiąc, jeśli mocujesz swojego Rometa na Rollsie, to wiedz, że coś się dzieje, miszczu. Pamiętaj co powiedział Sean.

Zasada #26 Niech Twój rower będzie fotogeniczny
Kiedy fotografujesz swój rower, odpicuj go odpowiednio do zdjęcia. Niektóre parametry są stałe: wentyle na godzinie 6.Korby nigdy w pozycji 90 bądź 180 stopni. Reszta według uznania, ale dobrą praktyką jest, aby łańcuch był na blacie, a w koszyczkach nie było bidonów.

#23 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 16 październik 2012 - 18:08

Zasada #27 spodenki i skarpety powinny wyglądać jak na zdjęciu u Philipa Gilberta
Ani za długie, ani za krótkie. (Sprostowanie: pomimo tragicznego wyboru długości spodenek Seana Yatesa jest on typowym twardzielem w kolarstwie i całe Velominati go podziwia, jakkolwiek długość spodenek i skarpet Armstronga jest źle dopasowana). Nie jeździj bez skarpetek, nie zakładaj skarpetek do kostki, je powinny nosić jedynie tenisistki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zasada #28 Skarpetki mogą być każdego cholernego koloru, jaki sobie zażyczysz.
Białe to old school, Czarne też są spoko, ale Teksańczyk nosząc je za długie, spowodował, że źle wyglądają. Jeśli musisz nosić kolorowe, sprawdź, żeby były dobrze dopasowane do Twojego stroju. Wskazóka: DeFeet Wool-E-Ators te skiery rządzą.

#24 ERDE

ERDE
 • Użytkownik
 • 1010 postów
 • SkądLublin

Napisano 14 listopad 2012 - 00:21

Noo Pany, kto dalej, bo trzeba dokończyć, co się zaczęło... czekamy ;D

#25 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 10:47

Zasada #29 Żadnych torebek podsiodłowych
Torebki podsiodłowe na rowerze szosowym są nieakceptowalne, można z nich korzystać na góralu i to w ekstremalnych przypadkach.


Zasada #30 Żadnych pompek montowanych na ramie
Żadnych naboi CO2 (nie wiem jak to się nazywa po Polsku, służy do pompowania opony) i mini pompek, wszystko to powinno być noszone w kieszeni koszulki. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest zamocowanie markowej pompki Silca w tylnym trójkącie ramy, ukośnie z główką pompki w stronę tylnego koła (??? potrzebna pomoc, albo foto) tak jak demonstrują to kolarze profesjonalnych drużyn 7-Eleven i Ariostea. Tak samo pompka może być mocowana do ramy, umieszczona do góry nogami i wzdłuż lewej strony rury podsiodłowej (??? potrzebna pomoc, albo foto). Oby dwa sposoby są europejskie i old skoolowe, tak więc akceptowalne. Ponownie przypominamy, że pompka pod żadnymi warunkami, nie może być firmy Zefal, a musi być robiona przez firmę Silca. Pompka powinna mieć dopasowaną głowicę Campagnolo. Dopuszczalne jest zamocowanie mini pompki do ramy, przy użyciu taśmy izolacyjnej (??), kiedy nie masz naboi CO2, a Twoje kieszonki są pełne zestawów naprawczych i żeli energetycznych. Aczkolwiek taki kolarz może zostać zatrzymany i poproszony o udowodnienie, że w jego kieszonkach nie ma miejsca na mini pompkę.

#26 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 11:19

Zasada #31 Zapasowe dętki, narzędzia i zestawy naprawcze powinny być noszone w kieszonkach koszulki
Jeśli to absolutnie konieczne w specjalnie przekształconym bidonie, w koszyku na bidon,albo tak jak na zdjęciu.

Zasada #32 Garby są dla wielbłądów: żadnych camelbecków
Żaden kolarz na rowerze szosowym nie powinien nosić camelbecków. I niema się z tym co sprzeczać. Na góralu wyglądają fajnie.

Zasada #33 Ogól swoje strzelby
Nogi powinny być zawsze dokładnie ogolone. Jeśli z jakiś powodów nie możesz ogolić nóg, zacznij jeździć w grupie kolarzy, którzy tak jak ty boją się widoku żyletki, inaczej będziesz uważany za hipisa idiotę, będącego w drodze na Masę Krytyczną. Jak już użyjesz prostej żyletki lub noża myśliwskiego, wykorzystaj balsam Baxter, aby nogi były gładkie.

Zasada #34 Pedały i buty do jazdy na rowerze górskim, mają swoje miejsce na rowerze górskim

Zasada #35 Żadnych daszków na szosie
Szosowe kaski mogą być noszone, gdy jeździsz na góralu, ale nigdy odwrotnie. Jeśli chcesz osłony zobacz zasadę#22.

Zasada #36 Okulary powinny być przystosowane do jazdy na rowerze
Żadnych lotniczych przesłon, blue blockerów i nakładanych szkiełek na zwykłe okulary. (zilustrowane zdjęciami)

Zasada #37 Ramiona okularów zawsze powinny być noszone na paskach od hełmów, a nie pod.
Żadnych wyjątków. Sposób noszenia okularów w ten sposób, wynika z wielu powodów, które mogą, ale nie muszą mieć znaczenia. Tak po prostu ma być.

Zasada #38 Kiedy ktoś Cię urwie nie szalej
Trenuj odpowiednio: jeśli ktoś Cię urwie, to nic osobistego, zaakceptuj to, że są kolarze silniejsi od Ciebie. A jeśli bardzo Ci to przeszkadza, trenuj mocniej. Ale nie skacz do przodu, tylko po to, żeby ktoś Cię znowu urwał (kilka razy), dlatego, że nie możesz utrzymać tempa. Nie rób tak zwłaszcza, gdy urwała Cię kobieta. Serio pogódź się z tym. :D


#27 mikka

mikka
 • Użytkownik
 • 176 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 14 listopad 2012 - 11:56

Zasada #33 Ogól swoje strzelby


Ja bym to tak poprawił:

Nogi powinny być zawsze dokładnie ogolone. Jeśli z jakiś powodów nie możesz ogolić nóg, zacznij jeździć w grupie kolarzy, którzy tak jak ty boją się widoku żyletki, inaczej będziesz uważany za hipisa idiotę, będącego w drodze na Masę Krytyczną. Jak już użyjesz prostej żyletki lub noża myśliwskiego, wykorzystaj balsam Baxter, aby nogi były gładkie.

#28 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 12:13

Poprawione.

Po raz kolejny proszę, żeby jak najwięcej osób się włączało. Jesteśmy już prawie w połowie. Jak będzie więcej osób skończymy raz dwa :) .

#29 ERDE

ERDE
 • Użytkownik
 • 1010 postów
 • SkądLublin

Napisano 14 listopad 2012 - 12:20

Ja bym pomógł, ale mój angielski jest niewystarczający, ale trzymam za was kciuki i podaję na trasie bidony!

#30 bans

bans
 • Użytkownik
 • 464 postów
 • SkądPszczyna

Napisano 14 listopad 2012 - 12:22

A ja proszę, żeby przed wklejeniem przeczytać wątek i nie wklejać ciągle tego samego.

Aha, niektórzy chyba nie zrozumieli, że to są zasady wyśmiewające snobów...

#31 ERDE

ERDE
 • Użytkownik
 • 1010 postów
 • SkądLublin

Napisano 14 listopad 2012 - 12:27

bans, w większości tak, ale kilka zasad powinno być przestrzeganych przez wszystkich. To w sumie spisane mądrości Shit Cyklist ;D

Jak już wszystko będzie przetłumaczone, to się poprosi jakiego moda żeby tu posprzątał i dał wszystkie przykazania w jednym poście.

#32 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 12:49

A ja proszę, żeby przed wklejeniem przeczytać wątek i nie wklejać ciągle tego samego.

Aha, niektórzy chyba nie zrozumieli, że to są zasady wyśmiewające snobów...


Możesz przybliżyć o co Ci chodzi?? Za każdym razem jak się już trochę uzbiera zbieram wszystko w całość i wklejam w jednym poście z naniesionymi poprawkami, bo starszych postów nie można edytować (można do godziny). Po takiej zbiórce wiem, która wersja jest już gotowa i obrobiona.

Kolejna rzecz, oczywiście, że te zasady nie są wyrocznią w dziedzinie kolarstwa. Czy wyśmiewają snobów pewnie część z zasad tak, część wyśmiewa coś innego, część pozwala na nauczenie się czegoś przydatnego. A wszystkie powodują, że jak je człowiek czyta pojawia się uśmiech na twarzy (obejrzyjcie te zdjęcia ludzi w różnych okularach :) ). Wierz mi nikt tego nie bierze aż tak do siebie (nie golę nóg :) ). Tłumaczenie dla mnie to zabawa z możliwością poprawienia umiejtności językowych.

#33 mikka

mikka
 • Użytkownik
 • 176 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 14 listopad 2012 - 14:18

Zasada #39 Nigdy nie siadaj na rower bez okularów
Nie powinieneś uskuteczniać niezdrowych przyzwyczajeń siadania na rower bez okularów, aczkolwiek dozwolone jest to w wyjątkowych okolicznościach wliczając mgłę, przegrzanie i warunki oświetleniowe. Kiedy nie nosisz ich na nosie, mogą być porządnie schowane w otworach na kasku. A jeśli się nie mieszczą, to kup nowy kask. W szczególnym przypadku możesz nosić je z tyłu na plecach lub starannie schowane w kieszonkach koszulki, upewniając się by nie porysować ich narzędziami (spójrz na zasadę nr 31).

#34 mad

mad
 • Użytkownik
 • 181 postów
 • SkądSompolno

Napisano 14 listopad 2012 - 14:54

Zaraz zajmę się 40 i 41 ku chwale welocypedów heh.

#35 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 15:12

Zasada #40 Opony powinny być założone na obręcze tak by etykieta producenta była centralnie nad wentylem.
Profesjonalni mechanicy robią tak dlatego, ponieważ ułatwia to odnalezienie wentyla. Wy robicie to dlatego, że robią tak profesjonalni mechanicy. To pozwali ocalić cenne sekundy, podczas gdy wasze grube dupska siedzą na poboczu, a wy grzebiecie szukając naboju CO2 by naprawić gumę. Wygląda to także lepiej gdy robimy zdjęcie naszej maszynie. Uwaga: tyczy się to opon (zwijanych i drutówek), szytki nie dają wyboru (??).

mad, nie zauważyłem 41 jest trudne to ja lece z 42

#36 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 15:23

Zasada #42 Wyścig kolarski nie powinien być nigdy łączony z pływaniem i/lub bieganiem
Jeśli łączony jest z bieganiem i/lub pływaniem, nie nazywa się to wyścigiem kolarskim, a duthlonem, bądź triathlonem. Ani jeden, ani drugi nie jest wyścigiem kolarskim. Zapamiętaj także jedno: pływać trzeba aby zapobiec utonięciu, biegać wtedy gdy jesteś ścigany. I nawet wtedy powinieneś biegać tylko tak szybko by nie zostać schwytany.

Zasada #43 Nie bądź bałwanem
Ale jeśli koniecznie nim musisz być, bądź zabawnym bałwanem. Zawsze pamiętaj, na szosie jesteśmy braćmi i siostrami.

Zasada #44 Pozycja ma znaczenie
Aby znaleźć punkt V (punkt w którym maksymalnie korzystasz z enrgii V), kierownica zawsze musi być niżej niż siodło. Jedyny wyjątek aby to zrobić, to wtedy kiedy przeprowadzasz rewolucje w sporcie (patrz zdjęcie), w tym przypadku musisz być przygotowany na pobicie światowego godzinnego rekordu. Minimalna dopuszczalna tolerancja to 4 cm. Maxymalna granica nie jest ustalona, ale ludzie mogą Cię zgromić jeśli uznają, że kierownicę masz za nisko.

#37 mad

mad
 • Użytkownik
 • 181 postów
 • SkądSompolno

Napisano 14 listopad 2012 - 15:26

Zasada #41 Zaciski powinny być starannie usytuowane.
Dźwignia przedniego zacisku powinna być skierowana ku górze napinając końce widelca, a kąt tylnego zacisku powinien być zawarty pomiędzy siodełkiem, a dolną rurką tylnego trójkąta. Jest dopuszczalne, by tylny zacisk był skierowany ku górze, gdy konstrukcja ramy lub haki nie pozwolą na preferowaną pozycję. W rowerach do jazdy na czas zaciski mogą być jedynie w poziomie skierowane ku tyłowi. To dla zmaksymalizowana aerodynamiki.

#38 jano_3

jano_3
 • Użytkownik
 • 1977 postów
 • SkądWwa

Napisano 14 listopad 2012 - 15:38

mad, dałbym zamiast szpilka dźwignia, dźwigienka.

Zasada #45 walnij sobie fajny mostek
Ilość podkładek pod mostkiem może wynosić max 2cm, ale zawsze nad mostkiem musi znajdować się podkładka na minimum 5mm.

#39 marvelo

marvelo
 • Użytkownik
 • 3372 postów
 • SkądKrasnystaw

Napisano 14 listopad 2012 - 17:18

Moja wersja:
Zasada #41 Dźwignie zacisków mają być w odpowiedniej pozycji.

Dźwignia przedniego zacisku ma być skierowana ku górze, zamykając się tuż za widelcem, a kąt dźwigni tylnego zacisku ma dzielić na pół kąt pomiędzy górnymi i dolnymi rurkami tylnego trójkąta ramy. Dopuszczalne jest natomiast, by tylny zacisk zamykał się ku górze, tuż za górnymi rurkami tylnego trójkąta, gdy konstrukcja ramy lub jej haków nie pozwolą na preferowaną pozycję. Jedynie w Rowerach Do Jazdy Na Czas dźwignie zacisków mogą być w poziomie skierowane ku tyłowi. To dla zmaksymalizowana aerodynamiki.

#40 mikroos

mikroos
 • Użytkownik
 • 6500 postów
 • SkądSzczecin

Napisano 14 listopad 2012 - 17:27

Zasada #45 walnij sobie fajny mostek.

Wolałbym to przetłumaczyć jako "obniż/opuść ten mostek". Słowo "slam" ma w tym przypadku dokładnie takie znaczenie.

rowerplus-logo-2.png
 
Nowa grupa SHIMANO 105 R7000 od teraz w ROWERPLUS.PL!
Dodaj odpowiedź