Skocz do zawartości


Shimagnolo.shimergo wasze doswiadczenia


27 odpowiedzi w tym temacie

#21 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 styczeń 2013 - 10:45

tak sie zastanawiam po co takie kombinacje ?? Klamki, przerzutka kaseta i tyle z danej firmy , to chyba nie za wiele ... ludzie to sobie lubiąszukać zajęcia , jak tu zrobic , żeby było , bylo jakoś tam.

a może ktoś zrobić porównanie cen 2-3 grupy , jak to sie ma do siebie ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#22 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 11 styczeń 2013 - 11:32

Więc Ci odpowiem SPIKE...
Właśnie po to te "kombinacje" żeby udowodnić sceptykom, że to działa i nie jakoś tam... tylko bardzo dobrze. Oczywiście można od razu zmienić napęd (klamki, przerzutki, kaseta...a jak kaseta to bębenek lub całe koła...) Nie wnikam w to... temat dotyczy właśnie "kombinowania" do czego zachęcam ;-)

#23 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 styczeń 2013 - 19:51

niestety kojarzy mi sie to jak w dawnych czasach robiło sie w maluchu "face lifting", czyli coś jest , ale ani to , ani sio.
dlatego prosilem obeznanego w cenach o porównanie shimano i campy po dwie najpopularniejsze grupy , bo ostatnio to shimano dochodzi do bezsensu w cenach .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 styczeń 2013 - 20:28

Sorki Spike, nie zauważyłem Twojej prośby o wycenę.

Dokładnego cennika nie mam przed sobą, ale kiedy przymierzałem się do wymiany napędu w mieszczuchu, cena wychodziła mniej więcej na poziomie 105=Centaur (biorąc pod uwagę realne ceny rynkowe).

Gdyby składać "po taniości", to sporo tańsze manetki 10-rz. ma Campa, za to Shimano ma dużo tańsze najtańsze przerzutki (2300/Sora są sporo tańsze nawet od Xenona). Tak to przynajmniej było, kiedy ostatnio sprawdzałem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 styczeń 2013 - 20:39

no powiedzmy nie 2200 .... coś klasy Tiagra/105 bo to najpopularniejsze jak widze jest .

w shimano niby też kombinacje, a to tańsza bez logo korba , a to hamulce be loga itd .

Promocja na Veloce była za bodajże 1500 zł .... ok ,,, nie mieszając tematów , pomyśle i otworze odpowiedni do potrzeby.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#26 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2013 - 22:38

Dla mnie głównym powodem sięgnięcia po klamkomanetki Campagnolo i zestawienie ich z napędem Shimano była po prostu chęć wypróbowania ich ergonomii bez wchodzenia w duże koszty i wymiany całego napędu na Campagnolo. Miałem wtedy jeszcze napęd 7-biegowy i jedyne, co wymieniłem, to 7-biegowe klamkomanetki Sora na Campagnolo Mirage 10-biegowe. Liczyłem się tylko z wymianą kasety na 8-biegową, bo z opisów w internecie wynikało, że ciąg linki generowany przez 10-biegowe manetki Campy idealnie pokrywa się z 8-biegowymi Shimano. Okazało się, że nawet wymiana kasety nie jest na razie konieczna, bo napęd działa bardzo dobrze, pomimo teoretycznej różnicy w skoku między kasetą 7b i 8b (0,2 mm).
Gdy już zajeździłem kasetę 7b do końca, kupiłem 8-kę Sram. Ponieważ przez wiele lat jeździłem na kasetach 7b o rozstawie 11-24 i byłem do nich przyzwyczajony (a wśród szosowych 8-ek nie mogłem znaleźć takiej, która by mi odpowiadała zakresem), kupiłem górską PG-850 (11-28) i po zdjęciu największej zębatki miałem superlekką (185 g) 7-kę o identycznych przełożeniach co poprzednia Shimano (11-24). Dodałem do tego łańcuch 9-biegowy Shimano (lżejszy od 8-biegowych o ok. 30 g na 106 ogniwach) i miałem nowy napęd za 100 zł, dodatkowo lżejszy od poprzedniego łącznie o ok. 70 g.
Dopiero niedawno postanowiłem wypróbować kombinację z kasetą 9b (wymagającą tego tricku z innym podpięciem linki) i ta również okazała się działać dobrze. Jedyny koszt tej operacji to była lekko używana kaseta Tiagra (z allegro za 40 zł), która akurat ładnie przyjęła też lekko już używany łańcuch z poprzedniej kombinacji.

Shimergo jest zatem tanim i lekkim zestawieniem (bo manetki Mirage tańsze nawet od Tiagry, a lżejsze o jakieś 140 g, a przerzutki, kasety i łańcuchy 8 i 9-biegowe Shimano tańsze od Campagnolo), a do tego uniwersalnym i otwartym na upgrade do pełnej Campy 10-biegowej (chociaż mnie wcale do tego nie ciągnie).

A jak potwierdził Kaem, jakość działania wcale nie musi być kompromisem i myślę, że większość nie byłaby w stanie wychwycić różnicy w ślepym teście.

#27 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipiec 2013 - 11:11

Zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem czyli klamki Campaq 10s i kaseta/napęd Shimano 9s. Mam taki rower z płaską kierownicą:

http://www.bikepedia... Comp&Type=bike

który bym chętnie przerobił na wycieczkowo-sakwowy. Płaska kierownica mi nie odpowiada bo mało chwytów i ręce drętwieją i nie bardzo jest się jak ukryć przed wiatrem. Mam też na zbyciu parę części typu tylna i przednia przerzutka Shimano 105 starszego typu bodajże 9/10s i parę kierownic szosowych. Może dałoby się to wszystko jakoś połączyć żeby sprawnie działało? Z tym że hamulce są v-brake a nie caliper. Z kolei manetki szosowe Shimano mi nie odpowiadają ze względu na kształt, dłonie mnie od nich bolą. Łancuch w tym rowerze mam Campaq Record C9

#28 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 11 październik 2014 - 11:08

Właśnie nabyłem z dniem dzisiejszym za śmieszne pieniądze klamkomanetki Campagnolo Record Titanium 8-biegowe i na przełajówce będę mieszał z napędem 7 biegowym Shimano. Prawdopodobnie w poniedziałek zdam relację jak się sprawuje. A co mnie skłoniło do kupna ich - otóż początkowo miałem kupić klasyczne shimanowskie ST-6400 lub ST-1055 bądź RX100 albo RSX (nic z nowszych generacji, bo mam jedne Ultegry i niestety po sporym kilometrażu trwałość kiepska), jednak zupełny brak ich w popularnych serwisach internetowych skłonił mnie do bardziej dogłębnego szukania i znalazłem tutaj z okolic owe Campagnolo. Niemal kompletny brak śladów zużycia wnętrza, mechanizm sprawiający wrażenie mało skomplikowanego i brak negatywnych opinii co do trwałości nieosłoniętych mechanizmów w ciężkich warunkach przekonał mnie do kupna.





Dodaj odpowiedź