Skocz do zawartości


Universal Jaguar


47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2013 - 00:08

Odnośnie sznurówy to chyba niezbyt estetyczna wersja. Tak mi się przynajmniej wydaje.


Sznurówka to często stosowany patent, nie musi to wcale wyglądać źle, np. tutaj:
http://velo-orange.b...um-saddles.html
http://www.theoldbic...addle-190-p.asp

#42 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 16 marzec 2013 - 09:41

Mam właśnie starego strickera z ładnym siodełkiem ale ze bardzo stwardniałą i zdeformowaną skórą. Jak długo moczyć?
Odnośnie sznurówy to chyba niezbyt estetyczna wersja. Tak mi się przynajmniej wydaje.

To jest tak - jak nie za bardzo "przysiada" skóra przy usadowieniu się na siodle (najwyżej kilka mm), to co najwyżej porządnie wypastować skórę i nawet nie dziurować. Ja używam do tego celu bezbarwnej pasty do butów z woskiem pszczelim. Kiedyś próbowałem takiego mleczka do czyszczenia i niby konserwacji skór, ale siodło w ogóle nie dostawało takiego soczystego wyglądu - skóra nadal była sucha jak pieprz.
Myślę, że moczenie z 4 godzinki wystarczy. ;-) Nawet krócej.

h/k, masz jakieś zdjęcia tak przyrządzonego siodełka?

Nie mam już jak. W starym siodle ZZR, które dałem do górala mam tylko po jednej dziurze na stronę. Niestety, sznurówka bardzo szybko się rozerwała - widocznie to musi być bardzo wytrzymały sznurek. Od tej pory jeżdżę bez - i tak skóra przy jednym nicie się już rozrywa... :-x Komfort bez sznura lepszy, ale nie o to chodzi - bo skóra strasznie mi pracuje i się łatwo może niszczyć, tak mi się zdaje.

A obecnie mam do szosówki skórzane siodło Brooks, docelowo będzie używane tylko od wiosny do wczesnej jesieni - na resztę roku mam żelowe Velo.

#43 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 16 marzec 2013 - 19:58

Sliwu u mnie Deda Elementi prezentuję się tak :

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Mimo tego, że takiego koloru oryginalne owijki chyba nie miały, to i tak kierownica ładnie wygląda :-)

#44 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2013 - 14:32

marvelo, z tym wyglądem chodziło mi o Jaguara i oryginalność, ale faktycznie nie wygląda to źle.
h/k, skóra na siodełku jest mocno naprężona, ponieważ rower stał około 20 lat bez ruchu na zewnątrz. Bokami jest aż wywinięta w górę. Jak tylko zacznę restaurować ten rower, postąpię z tronem według Twoich rad :)
mz, owijka wygląda dobrze, ale mi jednak tak jak Ci już mówiłem, chodzi o bardziej oryginalniejszy wygląd. Twój Jag jest w wielu elementach odmłodzony i "stuningowany", więc taka owijka pasuje jak najbardziej:)
tompajk, jak najbardziej zgadzam się! Wrzucaj, bo Twój jaguar jak najbardziej się nadaje:)

#45 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2013 - 14:45

Widzę, że w poprzednim poście napisałem zdecydowanie za mało jaknajbardziejów :mrgreen:
h/k, zrobiłem zdjęcia siodełka, co myślisz?
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#46 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 18 marzec 2013 - 00:37

Krótko pisząc, bo późna pora - skóra dosć mocno zniszczona. Nie wiem czy z tego coś dobrego będzie. Szczególnie martwią pęknięcia na środku, bo tam idą duże naprężenia. Raczej bym nabił otworków dużo po bokach jak w linkach wcześniej, zluzował nieco śrubę naciągu i dał sznurówkę. Oczywiście pastować intensywnie siodło - tzn. nie często, ale to pierwsze pastowanie obfite powinno być i na lekko zluzowanym naciągu. Dużo rad doświadczonych lepiej ode mnie jest na forach, szczególnie zagranicznych.

#47 sadfreak

sadfreak
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:36

MZ: Ja mam pytanie z zupełnie innej beczki:) Masz może szablon z którego robiłeś napis 'Jaguar' na ramę?
 Poszukuje właśnie takiego wzoru. A może to była naklejka?

 

Pozdrowienia



#48 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:58

Witaj sadfreak  :-)

http://szosa.org/top...ge-7#entry71424

Tutaj jest szablon napisu jaguar, z którego korzystałem  :-D

Oryginalnie był napis malowany od szablonu, ale u mnie jest naklejka.

pozdr





Dodaj odpowiedź