Skocz do zawartości


Zdjęcie

fsa vision


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:07

http://allegro.pl/fs...2867001659.html
widzę ostatnio sporo kół tej firmy w ofercie to jedne z nich powyżej , widzę nawet że u nas w klubie użytkują koła tej firmy na wyścigi , może ktoś coś powiedzieć na ten temat jak to wygląda na tle konkurencji ?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudzień 2012 - 23:04

normalny chińczyk "firmowy " żadne cuda a'la Reynolds.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 MrBike1

MrBike1
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 grudzień 2012 - 16:23

normalny chińczyk "firmowy " żadne cuda a'la Reynolds.

Spike poważnie to chińczyk?Sam ostatnio zwróciłem uwage na te koła bo kumpel je kupił - model Trimax Vision t50 - według niego okazyjnie za 2400zł nowe.Jak mu gadałem o Hong Fu że chce kupić to mi stanowczo odradzał chińszczyzne ;-) Widać że ludzie ciąglę maja uprzedzenie do produktów od skośnookich - będe musiał nakleić jakieś firmowe naklejki na moje obręcze wtedy pewnie się uspokoi :mrgreen: (widziałem takie stickery na obręcze - co się chce Cervelo, Bianchi, Reynolds, FSA itd.)

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 grudzień 2012 - 19:24

hehehehe a co to za firma Vision ??? to należy do FSA , zobacz sobie katalog FSA tam masz rózne modele tych kół zależnie od grupy , wykonania - karbon czy alu i ceny .

Koła jak koła , jak zrobili dobrze to są dobre ....a Novatec to gdzie robi ??

Ludzie .....to mają hopla z przerzutką, jak sie im doradza dobre produkty to szukają taniej , i pózniej jest klops .

to zapytaj go , gdzie są robione kola Vision, ja bym wolał żeby były robione u dobrego chińczyka , niż u ..

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 19:27

he he coraz ciekawiej a jak one mają się do konkurencji ?

#6 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:26

Witaj. Vision jest amerykańską firmą od jakiegoś czasu należącą do grupy FSA. Do tej pory skupiali się na komponentach do rowerów czasowych i triatlonowych. Głównie kierownice i dyski. Sporo ekip PRO używa ich komponentów w rowerach czasowych.

Stosunkowo niedawno zaczęli się też bawić w koła szosowe. W zeszłym sezonie jeździła na nich Katiusha i m.in BDC Markpol. Na przyszły sezon podpisali umowę na dostawę kół do Liquigas-Canondale.

Kółka na rynek europejski składane są we Włoszech. Gdzie jest robiona sama obręcz i piasta tego nie wiem, ale pisanie że to chińczyk jakich wiele jest sporym nadużyciem

Na T-42 jeżdżę od zeszłego roku i mogę spokojnie polecić. Za 2,5k raczej nie znajdziesz markowego setu o porównywalnych parametrach. Ponoć Easton EA90 Aero też daje radę.

Nie są to Zippy czy Rainoldsy, ale tez to zupełnie inna półka cenowa.

Oczywiście opcją jest składanie kółek. Kto co lubi.

Pozdrawiam
-willy-

#7 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:56

EA90 Aero podobają mi się

#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 grudzień 2012 - 21:39

no ktoś im te obręcze robi i piasty :lol: kwestia montażu to inna sprawa , ale ogólnie sprawiają dobre wrażnie jak to ogladałem macając .....

Ok a teraz poważnie ...chińczyk , chińczykiem , ale ....

http://www.naszosie....switcher=mobile

moższ kupić takie koła w cenie dobrej , niższej niż realtywnie konkurencyjnej firmy to można brać ,

no i tutaj http://bdcmarcpol.pl/sprzet/

P.S.

Te 50 -tki to takie ładne chińczyki ;-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:54

Te 50 -tki to takie ładne chińczyki ;-)


Te ładne chińczyki kosztują 5kPLN i dostępne są tylko w wersji na szytkę.
Ale można wyrwać też okazję. Np:
http://www.skleprowe.../p/product/5075

Pytanie jak wyglądaja po pół roku koła używane przez zawodnika.

-willy-

#10 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:51

normalny chińczyk "firmowy " żadne cuda a'la Reynolds


Co masz na myśli pisząc cuda a'la Reynolds??

#11 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:47

Wejdź na stronę reynolds i zobacz jakie cuda oni produkują , przytoczyć mozna wiele forty six choćby , Reynolds robi najlzejsze koła i bardzo mocne , sa tez pionierami w produkcji kół karbonowych pod zwykła opnę jeśli się nie mylę Klasa poprostu. I fsa vision to nie ta półka

#12 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:12

Myślałem, że Spike ma im coś do zarzucenia dlatego zapytałem:)

Doskonale wiem jakie koła produkuje Reynolds. Sam używam właśnie modelu pod oponkę(Strike) i jestem bardzo zadowolny. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę założyć osobny temat, podzielić się wrażeniami oraz opisać budowę zewnętrzną i wewnętrzną.

#13 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:27

Gwoli ścisłości, nie chińczyki tylko tajwany... bo FSA robi swoje rzeczy w Tajwanie.

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:38

Myślałem, że Spike ma im coś do zarzucenia dlatego zapytałem:)

Doskonale wiem jakie koła produkuje Reynolds. Sam używam właśnie modelu pod oponkę(Strike) i jestem bardzo zadowolny. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę założyć osobny temat, podzielić się wrażeniami oraz opisać budowę zewnętrzną i wewnętrzną.


a to zapraszamy, czemu nie , dzielenie sie wrażeniami jak najbardziej widziane okiem użytkownika, tylko podaj swoje wagowe dane przy okazji, mniej wiecej trasy, , asfalty, takie kompendium co, gdzie i jak .

poza tym , Reynolds, Zipp , i może pare jeszcze firm zdrowo odstają od "chińczyków" czy jak kto woli "taiwańczyków" czy "innej jedwabistej wyspy ludzi o skośnych oczach" .

Samo wykonanie, felgi, klasa piast , czasem samych łożysk , naciąg , chińczyka złożymy spokojnie do 2 tysiaków klasy FSA ( tych tańszych za ok 7 tyś ) , ale do 303 ki im będzie bardzo daleko głównie z powodu felg.
Powiedzenie "dajcie mi punkt podparcia , a porusze ziemie " ma sie identycznie do takiego - " dajcie mi materiały, zrobie koła jakie kto chce " i to cała filozofia , żadne czary.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 25 styczeń 2013 - 10:17

Samo wykonanie, felgi, klasa piast , czasem samych łożysk , naciąg , chińczyka złożymy spokojnie do 2 tysiaków klasy FSA ( tych tańszych za ok 7 tyś ) , ale do 303 ki im będzie bardzo daleko głównie z powodu felg.


Potwierdzam to co napisał SPIKE...miałem w ręku koła VISION TC50 i na pewno nie zapłaciłbym za nie proponowanej ceny detalicznej. Porównują np. do kół Reynoldsa, które użytkuje od zeszłego roku w/w wypadają blado...

#16 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:15

Fakt Visiony nie sa najkonkretniejsze te zwykłe za 4-5 tys wyglądają blado ale ten model ja kza 2400 to neizła cena ja kza " fabryczne" ale mam koła czasowe /triathlonove Vision TRIMAX Ultimate ktore są juz całkiem całkiem, naprawde super niosą na płaskim. Ale np do takich lightweightow sie chowają.



Dodaj odpowiedź