Skocz do zawartości


Ból z tyłu głowy przy przysiadzie


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2252 postów
  • Skądkrakow

Napisano 24 grudzień 2012 - 21:26

Mogą to być też efekty naczyniowo-ruchowe, ale chyba nia ma na forum lekarza. Tak więc musisz poczekać na wizytę. pozdr

#22 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 24 grudzień 2012 - 21:44

Polecam holter ciśnieniowy (sprawdzisz przy okazji ciśnienie przy wysiłku). Poza tym EKG (tanie badanie ok.30zł) i EKG wysiłkowe (100zł).

Robiłeś kiedyś USG serca??

#23 quibo

quibo
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądFrancja

Napisano 24 grudzień 2012 - 22:55

Może bezpośrednio to nie dotyczy twojego problemu, ale pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu organizmu w czasie ćwiczeń (pij co serie małe łyczki wody etc).
Nie mówię, że to wyleczy twój problem, ale wielu ludzi z którymi ćwiczyłem zauważyło, że przy mniejszym spożyciu płynów w czasie ćwiczeń siłowych dochodziło u nich do bólów i zawrotów głowy. Sam kiedyś też się z tym spotkałem, akurat przy przysiadach, że zapomniałem wody na siłownię i po prostu w czasie końcowych serii praktycznie odłączyło mi zasilanie. Pojawiły się mroczki przed oczami i zawroty głowy, a nigdy wcześniej (staż 5 lat) niczego takiego nie miałem.

Tak czy owak twój problem jest raczej poważniejszy i jak inni stawiałbym na sprawy krążeniowe (badania,lekarz wyjaśnią sprawę), ale nie zaszkodzi też kontrolować to co wyżej napisałem. Niestety wielu ludzi bagatelizuje nawadnianie w ćwiczeniach siłowych myśląc, że tylko wytrzymałościowcy muszą uzupełniać płyny. Błąd i to wielki :)

#24 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 24 grudzień 2012 - 23:54

Jeżeli kolega Spalacz napisał, że problem występuje przy 3 powtórzeniu z niewielkim obciążeniem 18kg to znaczy, że problemy z ciśnieniem można odrzucić w tych rozważaniach.
Wg mnie źródło problemu leży w ucisku sztangi na kręgi szyjne. Spróbuj sobie podłożyć coś pod gryf (np piankę z poliuretanu jaką stosuje się na izolacje do rur) i zobaczyć czy coś to pomoże. Ja osobiście w ogóle nie biorę się za przysiad ze sztangą, bo nie dość, że mam bóle karku to i barki mnie bolą przy tym ćwiczeniu.


P.S. I nie róbcie z lekarzy bogów (zwłaszcza pierwszego kontaktu) bo przeważnie w takich dylematach g... pomogą - no chyba, że to będzie lekarz sportowy kadry sztangistów.

#25 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 24 grudzień 2012 - 23:57

To nie wiem w czym problem. Może za słabe mięśnie brzucha i nie trzymają ci pozycji przez co mimo zachowania odpowiedniej krzywizny kręgosłupa pracują za mocno. Wierzę na słowo, bo krzywdy sobie zrobić nie chcesz :).
Ps. Robisz przysiady pod kątem wytrzymałości siłowej o tej porze roku?

Już nie ćwiczę przysiadów właśnie ze względu na te przykre dolegliwości z oczami, staram się jeździć na rowerze gdy tylko mam czas bez względu na pogodę. Przysiady ćwiczyłem przez zimę 2009/2010 i 2010/2011 i właściwie przez cały czas pod kątem wytrzymałości siłowej. W 2009 od listopada a w 2010 od września.

#26 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2012 - 12:06

W takim razie problemem może być odchylona do tyłu głowa, co jest wspólnym mianownikiem w czasie wykonywania obydwu tych ćwiczeń.

#27 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2012 - 12:40

natychmiast zaprzestań pracy siłowej na siłowni chłopie czy ty rozumiesz czy nie

Tompoz

#28 Maciej123

Maciej123
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2023 - 14:15

Witam, odkopuję temat tylko dlatego, że wyskoczył mi w googlach ze względu na to, że mam identyczne symptomy jak autor posta, a nuż, widelec może czasami przegląda jeszcze to forum.

 

Jaka okazała się końcowa diagnoza?



#29 zbyszek_89

zbyszek_89
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 sierpień 2023 - 13:47

Jeśli takie objawy występują u Ciebie przy treningu stricte siłowym, na początku zaprzestałbym go póki co, mierzył w warunkach domowych ciśnienie tętnicze (regularnie rano/południe/wieczór) i ogarnął diagnostykę u rodzinnego z ewentualną konsultacją kardio (EKG wysiłkowe ?).  Przyczyn może być sporo - od diety i słabego nawodnienia, błędnej techniki ćwiczeń, przez problemy z kręgosłupem szyjnym po zmiany naczyniowe w OUN które przede wszystkim należy wykluczyć :)





Dodaj odpowiedź