Skocz do zawartości


Smartphone Z Ant+/btle Jako Alternatywa Dla Liczników Z Pulsometrem I Komputerków Sportowych (Garmin I Inne)


685 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Preferowana firma? (158 użytkowników oddało głos)

Preferowana firma?

  1. Głosowano Garmin (67 głosów [42.41%])

    Procent z głosów: 42.41%

  2. CycleOps (1 głosów [0.63%])

    Procent z głosów: 0.63%

  3. Sigma (16 głosów [10.13%])

    Procent z głosów: 10.13%

  4. Polar (14 głosów [8.86%])

    Procent z głosów: 8.86%

  5. Cateye (1 głosów [0.63%])

    Procent z głosów: 0.63%

  6. VDO (2 głosów [1.27%])

    Procent z głosów: 1.27%

  7. inne (13 głosów [8.23%])

    Procent z głosów: 8.23%

  8. Głosowano Sony Xperia (i inne z Androidem i ANT+) (38 głosów [24.05%])

    Procent z głosów: 24.05%

  9. Głosowano iPhone (6 głosów [3.80%])

    Procent z głosów: 3.80%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#681 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 19:36

Grubszy lol jak to czytam. 

To posiadanie licznika zabrania wzięcia ze sobą telefonu? Nieświadomie łamię jakieś zasady, cholera... i tak ten telefon będzie w kieszeni, czy będziesz miał licznik, czy nie. Ale to już grubszy guz musi gdzieś uciskać, żeby tworzyć takie problemy. 



#682 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 listopad 2019 - 10:38

Najgorzej, że ciągle ten "licznik" (czy też komputerek treningowy) powiązany jest dość mocno z tym nieszczęsnym smartfonem. Czasami nawet żeby zrobić drobne zmiany jest wymagane wyciągnięcie smartfonu i użycie apki (Wahoo - choć przynajmniej połączenie stabilne).  Czy też pobieranie danych z internetu (pola/apki IQC garminowskie). Fakt, da się jeździć i bez smartfona w kieszeni, ale użycie smartfona tylko do rejestracji prędkości dla Strava (bo czujników żadnych typu tętno to już nie obsługuje) to trochę bez sensu...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#683 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2019 - 10:48

Grubszy lol jak to czytam.
To posiadanie licznika zabrania wzięcia ze sobą telefonu? Nieświadomie łamię jakieś zasady, cholera... i tak ten telefon będzie w kieszeni, czy będziesz miał licznik, czy nie. Ale to już grubszy guz musi gdzieś uciskać, żeby tworzyć takie problemy.

Nie czytasz ze zrozumieniem chyba. Zwykłego smartfonu nie naładujesz w godzine dla (tutaj przypuszczam) 20h w terenie. Nie kazdy lata w koło komina i do domciu

#684 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 listopad 2019 - 11:15

A wiesz, że do tego szybkiego ładowania niezbędna jest szybka ładowarka? Ładuje się wtedy szybko do np. 70%, a pozostały czas coraz wolniej. Choć czasami faktycznie można wymusić szybkie ładowanie do pełnej pojemności. Jak takie ładowanie wpływa na żywotność akumulatora? Mało ciekawie. Z drugiej strony aktualne rozwiązania "szybkiego ładowania" to na ogół dwa akumulatory ładowane równolegle i w takim przypadku wymagana jest co prawda ładowarka o wyższym napięciu ładowania np. 10V i 2A, ale to i tak nieźle się zaczynają podgrzewać... W efekcie i tak jakieś 2 lata i połowa pojemności.

 

Dziwne, że producenci smartfonów nie wprowadzają takiego zarządzania ładowaniem, jak to jest robione w Tesli i co proponuje np. BatterPal - tu aplikacja sterująca inteligentną ładowarką, przy czym ta "inteligencja" to sterowanie prądem ładowania, tak żeby akumulator ładować optymalnie dla jego żywotności, ale i dla potrzeb użytkownika.

właściwie nie dziwne - możliwości techniczne są, ale w interesie producentów leży, żeby po okresie gwarancyjnym użytkownik chciał kupić kolejny smartfon, bo stary już za krótko pracuje, a wymiana baterii jest mało możliwa.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#685 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2019 - 12:05

Beka. Prozor jesteś wielki zaorałeś wielmiego znafffffce siła spokojnych argumentów. I ciesz sie ze nie wyzywał Ci rodziny jak czynił na stravie gdy ktoś miał rację.

Może pokaż te 20h w terenie? Twoj max to 5 i pół godziny po plaskim na nabitych oponach 10 bar pajacu



#686 Azi

Azi
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 14:54

To może ja się tu też wypowiem. Długi czas używałem niewielkiego smartfonu jako opcję do rejestrowania jazdy i kierowania trasą.

Problemem już kiedyś był fakt że praktycznie producenci przestali zwracać uwagę na ANT+ i jako tętnomierz musiałem zakupić Polara, na szczęście DouTrap wspierał obie technologię.

Do rejestracji używałem Stravy, gdzie jednak trzeba było mieć wykupione Premium no i sama apka stwarzała kilka problemów. Jak na przykład ręczne przełączanie między ekranami mapy i parametrów. Mapa to tylko pokazywała przygotowany wcześniej ślad i trzeba było to wcześniej analizować gdzie skręcać. Powiedzmy że na kilku godzinne trasy to rozwiązanie się jednak sprawdzało.

Wszystko to skończyło się wraz z wycofaniem obsługi czujników przez Strave.

Zacząłem wtedy szukać alternatyw i tak.

- Wahoo fitness, dobra współpraca z czujnikami export do Stravy, całkiem fajna aplikacja - ale brak jakiegokolwiek wczytywania czy tworzenia tras. Pokazywała jedynie twoją lokalizacje na mapie.

 - MapMyRide brak współpracy czujnikiem kadencji (support napisał że cadence feature is currently broken on android device) Wyświetlanie i analiza tętna tylko użytkowników premium. Brak eksportu danych tętna do Strava. Trasę jeszcze jakoś ogarniał - na zasadzie wytyczenia śladu i pokazywania go na ekranie.

 

Zerknąłem jeszcze na kilka innych aplikacji i doszedłem do wniosku że mimo tak naprawdę nieograniczonych możliwości, nie ma porządnych appek dla mnie na androida. 

 

Summa summarum zdecydowałem się przejść na Garmina Edge 520 plus (wygrał z Wahoo niższą ceną i wydawać się mogło lepszą nawigacją) no i mam kilka wniosków.

Bardzo dobra współpracą ze Stravą i jej trasami.

Nawigacja bajka, sama się włącza kiedy trzeba i wraca z powrotem do ekranu z parametrami. Czasem tylko wczytanie ekranu nawigacji trwa za wolno.

Znacznie dłuższa praca baterii i lepsza widoczność. 

Bardzo duże możliwości jeśli chodzi o personalizację ekranu danych pod siebie.

Żeby nie było tak słodko kilka minusów jak dla mnie. Musiałem się pozbyć tętnomierza od Polara, bo Garmin nie chciał z nim współpracować. No i jednak smartfon miał większy ekran, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. 

 

Tyle ode mnie, może komuś to pomoże w kwestii wyboru drogi  

 


  • EmPe lubi to



Dodaj odpowiedź