Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe pedały na rynku" KEYWIN "


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tehan_*

Gosc_tehan_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:48

Jak wrazenia z nieco innego wpinania i wypinania? Zastanawiam sie czy ta powierzchnie podparcia rzeczywiscie czuc, szczegolnie w przypadku sztywnych karbonowych podeszw?


Jak ja pierwszy raz wsiadłem na te pedały to nie było różnicy wcale przy wpinaniu/wypinaniu.

By wyjaśnić do końca:
Wypinanie - jest Identyczne jak każde inne pedały zatrzaskowe. Przekręcasz piętę na zewnątrz i wypięte.

Wpinanie- jest prawie identyczne. Tzn zaczyna się tak samo jak np w Shimano (czyli czubek bloku idzie pierwszy) potem zamiast cisnąc na siłę tył bloku w dół, ciśniesz dużo lżej, wtedy blok(but) się sam minimalnie przekręca do zewnątrz i w tym momencie musisz piętę skierować jedynie minimalnie do środka. W opisie brzmi lekko "dziwnie" ale zapewniam że po 1min zabawy jest to tak samo intuicyjne jak jakikolwiek inny pedał, bo ten ruch do środka i na zwenątrz jest tak minimalny że przypomina prawie że wciskanie jak w Shimano, Looku czy Time.

Osobiście używam butów Bontragera XXX i tak jak kolega wyżej napisał, jest spora różnica w odczuwalności powierzchni podparcia nawet mając ultra sztywne karbonowe podeszwy(im gorsze buty-mniej sztywna podeszwa, tym większa różnica w czuciu) . Wiadomo że sztywna podeszwa pomaga ale mimo to czuć. Prostym doświadczeniem by się przekonać jest stanięcie w swoim bucie na jakimś małym obiekcie (np klocek lego) i postaniu tak kilka minut. Czy będzie różnica stojąc całym blokiem na ziemi a na klocku lego?

#22 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 23:03

to i obiecane foto - Parę fotek prezentujących stan zużycia mojej pary Keywin-ów
http://www.pinkbike..../Keywin-CRM-TI/

#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 kwiecień 2013 - 20:11

To i ja sie podziele moimi wrazeniami.

Nie mam wielkiego doswiadczenia z roznymi systemami pedalow szosowych. Wczesniej uzywalem Looki Keo Sprint i Xpedo Thrust. Z tych dwoch, Thrusty pomimo duzo wiekszego przebiegu nie mialy zadnych luzow i wygladaly o niebo lepiej niz Keo. Wspomnialem o wadze...? Rowniez sporo lzejsze. Zasada dzialania i odczucia podczas uzytkowania, bez roznicy.

W sumie nie mialem zadnych powodow, oprocz ciekawosci sprobowania czegos innego, aby zmieniac Xpedo. Pedal jak pedal, zaklada sie i kreci.
Przekonalem sie jak bardzo mylilem sie....

Pierwsze wrazenie, to czuc ta powierzchnie podparcia. Zastanawialem sie jak to jest z tym, w kontekscie sztywnych karbonowych podeszw.
Czuc wieksza stabilnosc stopy/buta. Po paru probach roznych ustawien, zaczalem jezdzic z zerowymi wtyczkami. Czyli zero luzu na osce. Mozna zauwazyc wyrazna roznice, porownujac poprzednie pedaly, szczegolnie w momenice krecenia na stojaco.
Nie wiem na ile jest to zasluga duzej powierzchni, a na ile dluzszej oski.
Kolejna rzecz to spora mozliwosc regulacji ustawien. Sila wpiecia/wypiecia jst zawsze taka sama. Porownujac do innych pedalow, rzeklbym ze jest raczej po stronie twardej. Ten sam blok i pedal daje mozliwosc jazdy z luzem 6 stopni. Opor samego luzu, rowniez mozna regulowac. Tu od min do max odczucia sa bardzo odmienne. Do tego wszystkiego mozna zalozyc wtyczki ograniczajace luz pedalu do zera, czyli na sztywno.

Wczesniej mialem pedaly z 52mm oska, teraz 55mm i zastanawiam sie aby nie sprobowac jeszcze szerszej, 58mm. Tu kolejny duzy plus dla tych pedalow. Indywidualny dobor dlugosci oski.

Wpinanie rowniez wydaje sie byc latwiejsze i skuteczniejsze. Nie zdarzylo mi sie jak dotad, nie trafic w zapiecie za pierwszym razem, co we wczesniejszych pedalach nie bylo takie oczywiste.

Bloki sa bardzo niskie. Mialem obawy, ze beda problemy z dopasowaniem ochraniaczy, ze wzgledu na ich nieco wieksze wymiary. Akurat w moim przypadku zero jakichkolwiek.

Jak po 1k km jestem z nich super zadowolony. Trzeba bedzie troche wiecej pokrecic aby sie przekonac, jak sie prawuja po dluzszych przebiegach. Ale szczerze, nawet jak sie dosc szybko rozleca, to i tak chyba nie bede mial zadnych skrupulow aby je kupic ponownie.

Moj model to Carbon. Waga pedalow, zgadza sie co do grama z ta podawana przez producenta 223g, co dobrze wrozy wersji z Ti oska ;)

#24 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 21 kwiecień 2013 - 21:14

Dołożę 3 grosze, zdążyłem już "obrobić 2 jazdy ITT i 3 mooocne finisze na nich, wrażenia na mega plus , a kolejne miejsca na pudłach to raczej dobre tło komentarza .

#25 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 09 maj 2013 - 14:42



#26 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2013 - 16:52

i moje wrazenia :)
http://snail.cad.pl/...rm-ti-recenzja/

#27 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 24 maj 2013 - 15:28

Kupiłem sobie właśnie używki(prawie nówki), które wyglądają jak sklepowe. Pierwsze wrażenia dość pozytywne. Kształt bloku i budowa pedału sprawiają, że blok przylega do pedału całą powierzchnią - już mi się to podoba :] Na razie założone, ale nietestowane w trasie. Wpinanie wcale nie jest skomplikowane - można to łatwiej opisać niż tehan opisywał - wystarczy wcisnąć blok w pedał, przekręcić lekko nogę do zewnątrz i do wewnątrz, słychać "kilk" i wpięte. Trzeba się będzie przyzwyczaić do mocniejszego wyrywania nogi przy wypinaniu i do tego luzu na pedale - tak na "sucho" jest trochę dziwnie. Teraz nie mogę się doczekać wyschnięcia dróg, żeby je przetestować.

Na minus jedynie śliskie bloki, bo będę musiał bardzo uważać na schodach.

Szkoda, że sprzedający nie dorzucił mi wkładek kasujących luz, bo z czasem chciałem na sztywno spróbować. Jak z dostępnością i ceną tych wkładek?

#28 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 maj 2013 - 21:46

Jak Ci przeszkadza zbyt "luzny" luz, dokrec srubki, ktore go reguluja, na maxa.
Ja jezdze na zerowych zatyczkach, wiec nie pomoge.

#29 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 27 czerwiec 2013 - 17:10

Myślę, że nie ma co kombinować z dokręcaniem śrubki, bo tego efekt nie będzie za duży (przed chwilą sam próbowałem). Jeśli nie masz zatyczek, to napisz do producenta, lub... znajdz samemu jakieś kawałki plastiku szerokości 3 mm i wciśnij. Tam w zasadzie wszystko by pasowało. Może być problem później z wyciągnięciem ich, ale jeśli jesteś pewien, że chcesz zerowy luz, to co za różnica?

#30 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2016 - 16:47

Czy moze ktos sprawdzic czy stona keywin.cc jeszcze dziala, czy business sie juz zwinal?

U siebie nie moge jej odpalic.



#31 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 16:49

Czy moze ktos sprawdzic czy stona keywin.cc jeszcze dziala, czy business sie juz zwinal?

U siebie nie moge jej odpalic.

404



#32 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2016 - 17:05

Czyli sie zwinal...

Dzieki



#33 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:08

Czyli sie zwinal...

Dzieki

 

 

chyba przenieśli witrynę http://www.keywin.com/ 



#34 jtb

jtb
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 21:10

Witam wszystkich (mój pierwszy raz).

 

Z informacji jaką otrzymałem od właściciela wynika, że to chwilowy problem związany z przebudową strony.

 



#35 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2016 - 21:54

A to powialo optymizmem. Zaczekam jeszcze troche, bo juz mialem zamawiac z drugiego konca swiata...


#36 jtb

jtb
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 17:42

Też czekam. Na stronie producenta adres polskiego dystrybutora ciągle widnieje.

 





Dodaj odpowiedź