Skocz do zawartości


Zdjęcie

hamulce - regulacja przedniego hebla


1 odpowiedź w tym temacie

#1 radekj

radekj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądTarnow/Krakow

Napisano 08 styczeń 2013 - 16:14

Witam,
złożyłem sobie rower szosowy i nie mam jeszcze doświadczenia z regulacją, a mam taki problem:
Otóż przedni zacisk hamulca jest wkładany jakby do dziury i zakręcany z drugiej strony ale no da się go poruszać na boki.. Mimo, że to dokręciłem dość mocno jestem w stanie przekszywić zacisk. Z tyłu nie mam takiego problemu, może dlatego że z tyłu przytwierdzony jest do amelinum a z przodu mam karbonowy widelec.

Tak czy siak w momencie jak ustawie zacisk prosto i wcisnę klamkę to zacisk łapie koło, widać jakby je przekrzywiał parę mm w bok a jak puszczę to zacisk się rozluźnia ale już jest przekrzywiony, tak że lewy klocek ociera o obręcz.

Da się temu jakoś zaradzić? Czy mam to po prostu jeszcze mocniej dokręcić? Czy to może być wina za krótkiego pancerza? Pancerz był ok , ale podłożyłem podkładek pod mostek i już jest tak no 'na styk' albo za mało.

Pozdrawiam, i dzięki za każdą wskazówkę ;)

// zacisk hamulca to tiagra 4700

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8559 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2013 - 16:47

Jeżeli masz za krótki pancerz, to nie ma cudu - zawsze będzie przeciągał zacisk w jedną stronę.

Zacisk potrzebujesz dokręcić solidnie, ale na pewno nie na siłę. W dużym skrócie: przykręć go tak, żebyś próbując przekręcić zacisk ręką za sam zacisk czuł wyraźny opór.

Jak już założysz dłuższy pancerz, idealnie byłoby, gdyby oba klocki chwytały obręcz równocześnie. Wtedy zacisk nie będzie się też przekrzywiał, bo nie będzie miał ku temu powodów.

Tradycyjnie już polecam też oficjalne instrukcje Shimano, które są moim zdaniem b. klarowne: http://techdocs.shim...69830753102.pdf

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź