Skocz do zawartości


Zdjęcie

Colnago czy nie Colnago, o to jest pytanie.


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ada93m

Ada93m
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMiechów / Oświecim

Napisano 11 luty 2013 - 07:45

Witajcie,
ostatnio przywróciłem drugie życie pewnej pięknej kolarce, którą znalazłem u znajomego na strychu. W momencie gdy ją brałem nie wiedziałem nic poza tym, że to kolarka bo ma baranka. W czasie czyszczenia i całkowitego rozkręcania bryki dowiedziałem się o nim że manetki, przerzutka p. i t. są to Shimano 105 a reszta to Shimano Exage. Rozszyfrowując oznaczenia wyszło je są one wyprodukowane w 1991r. Ogólny stan mechanizmów oceniłem ba 5- ( przerzutka ma mniejsze luzy niż mój dwu leni MTB) . Kolejną niespodzianką był napis na ramie " COLNAGO ", jak pogrzebałem, jak popytałem to wiele osób mówi że to są tylko naklejki colnago. A Wy jak myślicie, oryginał czy nie? Jeśli nie to dla mnie żadna strata ew. chciał bym się dowiedzieć co to za rama. Podsyłam kilka fotek do rozszyfrowania na których są znaki szczególne (np. linka do tylnego hamulca idzie w ramie).

link do fotek : https://plus.google....576924630327697

#2 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2013 - 09:52

colnago. ale mam wrażenie że widelec już nie koniecznie. Sprawdź czy ma bitą koniczynkęgdzieś na widle przednim.

#3 Ada93m

Ada93m
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMiechów / Oświecim

Napisano 11 luty 2013 - 11:56

Na widelcu brak jakich kol wiek koniczynek symbolizujących colnago. Jest tylko napis "Shimano trekking components" .

#4 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2013 - 13:03

To widelec nie jest z zestawu napewno.

#5 Madman'87

Madman'87
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądTOS

Napisano 11 luty 2013 - 17:08

Możesz pokazać jak wygląda spód mufy suportowej.

#6 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2013 - 17:27

Nie pokoi mnie tylko brak nalepek columbusa. Na ramie to powinno widnieć.

#7 Madman'87

Madman'87
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądTOS

Napisano 11 luty 2013 - 17:32

Mi się wydaje, że gdzieś powinny być jakieś grawery jeśli to Colnago, ponieważ oni raczej oznaczali swoje ramy. Chyba, że to jakiś podstawowy model to może nie być. Tu nawet na hakach nic nie ma.

#8 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2013 - 17:34

Właśnie przypomniałem sobie, że bili na mufach tylnego trókątu koniczyny, i na mufie sterowej dolnej też powinna być.

#9 Ada93m

Ada93m
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMiechów / Oświecim

Napisano 11 luty 2013 - 21:04

Właśnie podglądnąłem co tam jest "pod suportem" i... nie ma nic. No dosłownie nie ma nawet nr ramy. Rest tylko ślizg dla linek. A co do jakichkolwiek symboli to zarówno przy czyszczeniu jak i teraz nigdzie takich nie znalazłem. Wiec chyba trzeba liczyć się z tym ze nie jest to colnago a tylko dla "szpanu" ktoś przykleił sobie te naklejki.

#10 MINI-MAN

MINI-MAN
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 11 luty 2013 - 21:29

Nie jest to COLNAGO...
Wszystki mają napis na mufie suporu, na hakach i częst w jeszcze kilku miejscach (pod siodłem na widełkach i dosyć specyficzne mufy w niektórych widoczna wycinana koniczyna) w zależności od modelu zawsze są sygnowane.
no oczywiście columbus !

#11 Ada93m

Ada93m
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMiechów / Oświecim

Napisano 11 luty 2013 - 22:01

No to przynajmniej wiem na czym stoję a raczej jeżdżę. Osobiście w niczym mi to nie przeszkadza, najważniejsze że osprzęt jest w b.db stanie. Dzięki za odpowiedzi.

#12 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 luty 2013 - 07:22

Niestety, nie cały osprzęt jest w bdb stanie, masz prawdopodobnie rozciągnięty łańcuch, co widać po zębach korby i kółek przerzutki. Korba jeszcze przyjmie raczej nowy łańcuch, kaseta niekoniecznie :-(

#13 Ada93m

Ada93m
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMiechów / Oświecim

Napisano 12 luty 2013 - 14:34

a co do łańcucha to racja, sprawa oczywista. do wymiany wraz z zębatką ( jakiś najniższy model shimano TZ czy tam TY). Poczekam aż zrobi się bardziej sucho i czysto i wrzuci się jakiś łańcuszek na 7-kę.

#14 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 luty 2013 - 18:33

od TZ lepsze są SIS-y. Może i najtańsze i najcięższe, ale są bardzo pancerne.



Dodaj odpowiedź