Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa do 4500zł, a może za mniej


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chomic

Chomic
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 02 marzec 2013 - 13:42

A więc tak, dziś pojechałem przymierzyć wybrane modele.
Dostępna był tylko Wilier.
Rozmiar poszukałem focusach. I tak
W Activi zaproponowali mi na zamówienie Focusa Culebro SL 2.0: http://www.focus-bik...sl-20-20-g.html

Mój wniosek i 2 pytania:
wizualnie zajebiście podoba mi się La Triestina: http://www.wertykal....oceCentaur/1483 (wg tej załączonej specyfikacji, na fotce jest p.tyla veloce, a w rzeczywistości centaur).
Ale nasuwa się pytanie czy warto dać tyle za ten rower? (przy założeniu, że ma być nowy i rama alu)
Rowery są w porównywalnych cenach, ale czy warto dawać więcej za Focusa jak ma tylko lepszą p.tylną?

Już was więcej nie będę męczył. W poniedziałek muszę zamknąć sprawę zakupu :D


P.S. Quando u mnie sprawują się rewelacyjnie. Tak jak wspominałem, od początku bez wymiany.

#22 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 02 marzec 2013 - 14:33

To zależy czy wolisz niemiecką precyzję czy włoski temperament :mrgreen:
Wilier to firma z ogromną tradycją - więc na pewno wiedzą jak się robi rowery,sam jeżdżę na "włoszczyźnie" i wykonanie stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Oba rowery są tej samej klasy z karbonowymi widelcami , więc pokierowałbym się estetyką i własnym , subiektywnym zdaniem - jednym słowem: bierz Wiliera! :mrgreen:

#23 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 marzec 2013 - 15:01

Nie każdemu pasują łapy campy, dla niektórych są po prostu niewygodne i pozostaje jeszcze sprawa kultury pracy napędu, w campie zmiana biegów nie odbywa się bezszelestnie bo w przerzutce jest silna sprężyna, ale podobno kto jeździ na campie ten polubił ten dźwięk.

#24 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 02 marzec 2013 - 19:52

Różnica jest też w korbie, Campa to 53/39, a w Focusie kompakt 50/34. Ja wybrał bym przekładnię Campy tym bardziej, że kaseta to też nie najgorsze stopniowanie 12/25.
W Focusie 34 na korbie i 28 na kasecie poza stromymi górami jest nie do wykorzystania.

#25 Chomic

Chomic
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 24 marzec 2013 - 10:14

Bicycle zakupiony :D
Nie pisałem długo o tym, bo byłem poza "światem".

A więc:
Włoskach kuchnia to jest to co kocham najbardziej, prostota i spontaniczność, ale jakże bogata w najcudowniejsze smaki :D
Jak się domyślacie mój wybór padł na Wilier'a. Chyba najlepszy wybór w moim życiu... oprócz żony oczywiście, hehehe.

Na razie testuje, bo nie wiem czy mostek jest dobrej długości. Dodatkowo szukam jakiś dobrych i tanich butów, choć bardzo mam chęć na SIDI Laser z 2012. Ale to jeszcze zobaczymy.

Ale co tam wszystko... najważniejsze. że w kołach jest wolność ;)

Po testach wrzucę fotki bike'a na forum i trochę opiszę wrażenia.

Oczywiście podziękowania dla bans'a i krynia w dokonaniu wyboru.

Pozdrawiam,
Grigorij



Dodaj odpowiedź