Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano rs30 wymiana szprychy.


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tidit86

tidit86
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądMelton Mowbray

Napisano 25 marzec 2013 - 19:14

Witam. Muszę wymienić szprychę w tylnym kole w shimano rs30. Czy wszystkie szprychy mają tę samą długość bo w necie są dwie 298 i 294 mm. Odkąd dokąd się mierzy długość szprychy? Dzięki

#2 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 25 marzec 2013 - 21:54

Szprych mają tę samą długość, ale starsza wersja kół ma szprychy 294mm a nowsza 298mm.

Nowsza:
Dołączona grafika

Starsza:
Dołączona grafika

No i pamiętaj, że nie tak łatwo dostać szpryche z prostym łebkiem ;)

#3 tidit86

tidit86
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądMelton Mowbray

Napisano 26 marzec 2013 - 15:29

Rozumiem ze poznac to można po naklejkach tak? Wychodzi na to że mam nowszą wersję. Dzięki a co do dostępności to właśnie zauważyłem że nie jest z tym lekko :-)

#4 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 26 marzec 2013 - 16:00

Tak, najłatwiej po naklejkach. Generalnie unowocześnienie tych kół polegało głównie na wizualnym liftingu. Natomiast z czego wynika wydłużenie szprych to trudno powiedzieć, może mocowanie na piaście jest głębiej osadzone.
Teraz dopiero zauważyłem, że piszesz z bardziej ucywilizowanego rejonu Europy, więc pewnie tam łatwiej o części zamienne shimano.

#5 Gosc_planszowaona_*

Gosc_planszowaona_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2013 - 17:21

ale ładna.. wybaczcie, jestem kobietą, będę się zachwycać ;)

#6 tidit86

tidit86
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądMelton Mowbray

Napisano 26 marzec 2013 - 18:37

Wlasnie w tym problem ze ta szprycha to pierwsza rzecz z ktora mam klopot przy kupieniu. wszedzie tylko na zamowienie 298mm jest i trzeba na dodatek czekac do trzech tygodni ale szukam dalej jak nie znajde to bede musial poczekac. Fakt faktem latwiej tu o czesci jak i same rowery...

#7 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2013 - 21:19

Niech żyją staroświeckie koła składane na staroświeckich szprychach dostępnych w (prawie)każdym sklepie rowerowym.
I najlepiej gdy jest ich przynajmniej 32 sztuki na koło.

Ostatni raz pękła mi szprycha jeszcze w Romecie Pasacie jakieś 20 lat temu.



Dodaj odpowiedź