Skocz do zawartości


banalne pytania o podstawy kolarstwa


57 odpowiedzi w tym temacie

#41 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 24 kwiecień 2007 - 07:54

to opnawiam pytania:

1. potówkę zakłada się pod kolarską koszulkę? lepsza taka bez czy z rękawkami?

2. skoro nie mam potówki, to moja koszulka kolarska gorzej będzie odprowadzała pot na zewnątrz??

3. jak jest zimno/wiatr/etc to założyć pod koszulkę jakiś bawełniany bezrękawnik? podkoszulek? czy lepiej koszulkę kolarską na nagie ciało, a na to zwykłą bluzę (dresową)? czy jak to??


Odpowiadam:
1.Tak zakłada się pod bluzę kolarską, na lato wystarczy bez rękawów ponieważ tylko przeważnie plecy się pocą .
2.W czasie jazdy jak się spocisz będzie cię ziębić ,a potówka ma to do siebie że pochłania pot i wyrzuca na zewnątrz .Ja jak rozbieram się po powrocie to potówkę mam suchą a bluza jest mokra jak po praniu.
3.Jak jest zimno to bawełny nie radzą zakładać na gołe ciało bo to działa jak lodówka .Najlepiej potówkę i tu by się przydała z długim rękawem na to bluzę kolarską z długim rękawem .Jak jest jeszcze zimniej zakładam bezrękawnik. ;-)

#42 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2007 - 09:37

dziękuję!!

czyli muszę jeszcze poszukać potówki..
myślałem, że zwykła (kolarska) koszulka tak działa..

w śniegu jeździć nie będę.. ale w normalne polskie lato.. najpierw będę testował koszulkę. potem może będę szukał potówki (bez rękawków).

długi weekend nastraja mnie do jazdy, bo w tym roku jeszcze żadnej dłuższej trasy (poza miastem) nie pokonałem..

pozdrawiam!

jeszcze się odezwę..

#43 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 13:01

Ja tam olewam jezdze bez potowki, tylko koszulka kolarska :mrgreen:

#44 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2007 - 13:11

Łukasz - to jak to w końcu jest? sama koszulka daje jakiś efekt? bo mi zaraz tu wyjdzie, że powinienem raczej potówkę kupić..

a jak to jest z nałożeniem na samą koszulkę kolarską bluzy? w chłodniejsze dni.. koszulka nie działą wtedy jak potówka??

jak tak przejrzeć ofertę sklepów internetowych, to potówek jest jak na lekarstwo.. wynika z tego, ze to coś ponad standard..

#45 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 13:58

Powiem Ci szczerze , że nei wiem jak to jest do końca... Używam tylko koszulki kolarskiej i znacznieee mniej się pocę niż w bawełnianej koszulce.

#46 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2007 - 14:18

czyli zamierzony efekt jest.
a potówka może go zwiększyć..

#47 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 19:08

No efekt jest bardzo widoczny, w przypadku bawełnianej koszulki wraca się z fajną plamą na plecach :mrgreen:
A co do potówki to musiałby wypowiedzieć się obszerniej jakiś user... ?

#48 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 24 kwiecień 2007 - 19:36

w potowce mokrej plamy nie ma bo potowka nie zatrzymuje potu w sobie tylko odprowadza go na zewnatrz - skad najczesciej wyparorywuje przez koszulke, ktora jest ostatnia warstwa

#49 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2007 - 12:46

i po testach..
na termometrze 17st. C, wiatr niesamowity (gdybym wiedział to bym pewnie nie pojechał)..
przywdziałem koszulkę. niestety nie było okazji, żeby zdjąć bluzę którą na nią założyłem - taki wiatr..
także testy nie do końca udane z powodu braku warunków.. ale za to sezon rozpoczęty.. :)

tak sięzastanawiam. gdybym miał potówkę i bluzę to i tak bym zmarzł.. jak czytałęm książki o Armstrongu, to było tam, że dla nich przeziębienie to koniec. jak oni to wszystko wytrzymują? skoro mogą jechać kiedy pada grad!!??

#50 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 25 kwiecień 2007 - 13:28

ubieraja sie odpowiednio, nic wiecej.

gdybys mial potowke to zmarzlbys mniej bo to nie Twoja skora tylko ciuchy bylyby spocone/mokre

#51 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 26 kwiecień 2007 - 07:00

Azariel ma racje najważniejsze jest aby materiał przylegający do ciała nie działał jak lodówka :-P

#52 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 16:11

kolejna złota myśl!

okulary przeciwsłoneczne - dosyć duże!!
bardzo dobre do jazdy podczas wiatru!!

teraz specjalnie takie większe kupiłem (zwykłe - żadne tam specjalne/kolarskie)..

polecam :)

[ Dodano: 2007-05-06, 19:00 ]
rozglądam się za potówką.. bo to nie tylko na rower, ale i w ogóle na wakacjach się w górach przydaje.. czy na treningu..

we Wrocławiu gdzie mogę dostać?
http://www.wrower.pl...oclaw.php#szref - tutaj są opinie o sklepach. są adresy :)
gdzie najlepiej szukać? no i w jakich cenach można dostać już coś lepszego..

http://www.distance.pl/?s=5&catid=7 - 78-90zł

http://www.allegro.p...?string=potówka - na allegro za niecałe 50 zł

http://www.allegro.p...producenta.html - 40zł

interesuje mnie bez rękawków.

#53 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 maj 2007 - 14:54

na upaly weź z siateczki - pot paruje dziurkami a co nie nadąża to sciąga ze skóry siatka
dobrą ma biemme ale moze byc droga w sklepie widzialem po 95pln, pewnie na necie taniej.
bywaly i po 35 bez rekawków u kality na allegro

[ Dodano: 2007-05-19, 15:55 ]
jak jest zimno to masz potówki z dodatkiem czegoś ocieplającego np rhovyl'on, polar,
na upal raczej typu coolmax

[ Dodano: 2007-05-19, 15:58 ]
sama koszulka odprowadza pot troche gorzej, kiedyś dlatego robiono koszulki z cienką frotą w środku - mam do dziś taką grupy technogym z nalini

[ Dodano: 2007-05-19, 16:03 ]
jesli nie masz bluzy z dlugim to pomysl o czyms takim
http://www.zuchlinsk...dukt=788&wysw=2
bardzo ciekawa propozycja 2w1

#54 lwp

lwp
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądlodz

Napisano 03 lipiec 2007 - 01:45

co do banalnych pytan o podstawy kolarstwa :P
nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.
czy moglby mi ktos napisac jak mierzona jest rama gorna? wedlug zielonej czy czerwonej linii?
Dołączona grafika

z gory dziekuje za odp.

#55 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 lipiec 2007 - 07:13

wedlug ani jednej ani drugiej :-)

na zdj widac jeszcze jedna niewidzialna linie, ktora zaczyna sie na srodku rury podsiodlowej i konczy sie na srodku rury sterowej ;-)

#56 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 03 lipiec 2007 - 07:33

Pomiaru dokonuje się od osi do osi, ale zerknij na załączony poniżej obrazek i zobaczysz, że są 2 wymiary: w poziomie i po rurze. Za nim kupisz rower warto dokładnie uściślić o który wymiar chodzi.
http://www.rojax.pl/bh/rm/ergo.jpg

pozdro horny

#57 lwp

lwp
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądlodz

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:55

dzieki ;)
a przy okazji, czy jest strona ktora wyliczy wielkosc ramy za mnie? bylo podawane juz cos na forum, ale tamta nie dziala...

#58 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:24

Wejdź poniżej i poczytaj
http://www.bikeholic...option,content/



Dodaj odpowiedź