Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z pulsometrem Polar CS 400. Pomocy:)


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 mjdunker

mjdunker
  • Użytkownik
  • 123 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 maj 2013 - 20:16

Witam
Posiadam pulsometr Polara CS400. Od miesiaca mam problem z odczytywaniem pulsu. Pulsometr gubi tetno. Wymienilem obie baterie i nic nie pomoglo. Pulsometr ma problemy aby zlapac tetno jak je zlapie to wlaczam start i przez jakies 10-15 min jest ok pracuje i pokazuje wartosci po uplywie tego czasu pokazuje ze nie moze zlapac sygnalu z paska ze jest blad polaczenia. Mial juz ktos moze podobny problem?

#2 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2013 - 10:01

Sam pasek moze sprawiac problemy, przestaje przewodzic po jakims czasie uzytkowania.

#3 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 maj 2013 - 10:43

Mam CS 200 cad. Pulsometr też czasami wariuje np. pokazując puls 155 a za moment 225 :shock: Czasem na treningu dzieje się tak trzy, cztery razy. Najczęściej przez pierwsze 15 min. jazdy. Wymieniłem baterię w nadajniku na pasku, ale problem pojawiał się nadal, ale jakby rzadziej. Skłaniałbym się do potwierdzenia tego co napisał Rafalek, opaska tego pulsometru nie należny do najtrwalszych.

#4 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2013 - 10:54

Mam CS 200 cad. Pulsometr też czasami wariuje np. pokazując puls 155 a za moment 225 :shock: Czasem na treningu dzieje się tak trzy, cztery razy. Najczęściej przez pierwsze 15 min. jazdy. Wymieniłem baterię w nadajniku na pasku, ale problem pojawiał się nadal, ale jakby rzadziej. Skłaniałbym się do potwierdzenia tego co napisał Rafalek, opaska tego pulsometru nie należny do najtrwalszych.


mylisz się kolego to co opisujesz co sie dzieje podczas pierwszy 15 minut to specyficzny rodzaj zmęczenia która masz. Objawia się ono że przez pierwsze 10-15 minut treningu masz tętno np. 146 a za chwile 226 i to 226 się zawiesza. Jest to niegroźne zmeczenie które mija po odpoczynku sensownym.

Tompoz

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 03 maj 2013 - 11:39

I dobrze posmarować elektrody opaski żelem EKG. Można kupić w sklepach medycznych. pozdr

#6 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2013 - 15:14

mylisz się kolego to co opisujesz co sie dzieje podczas pierwszy 15 minut to specyficzny rodzaj zmęczenia która masz. Objawia się ono że przez pierwsze 10-15 minut treningu masz tętno np. 146 a za chwile 226 i to 226 się zawiesza. Jest to niegroźne zmeczenie które mija po odpoczynku sensownym.

Tompoz


Coz za oryginalny koncept :)

Wracajac do rzeczywistosci...
Przez pierwsze 15 minut odczyt tetna swiruje bowiem elektrody nie przewodza poprawnie.
Mniej wiecej po 15 minutach czlowiek zacznie sie pocic i duet eletrkoda+skora zaczyna dobrze grac i przewodzic pradzik elektryczny.
Odczyty stabilizuja sie.

Polar wypuscil paski(a raczej markuje firme Dynastream) z nowego typu z elektrodami, ktorych nie trzeba zwilzac i ktore nie parcieja, dlatego ze sa wykonane z elastycznego materialu(rodzaj zelu czy gumy) ktory dobrze zbiera "pradzik" ze skory :)
Mozna je tez prac w pralce...choc na dluzsza mete moze to sie zle skonczyc :P

Pare zdjec opasek nowego typu:
https://www.dropbox....29 10.06.30.jpg
https://www.dropbox....29 10.06.42.jpg
https://www.dropbox....29 10.07.09.jpg
https://www.dropbox....ktrodengurt.jpg

#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 maj 2013 - 17:27

Identyczny jak pasek adidasa ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2013 - 20:02


mylisz się kolego to co opisujesz co sie dzieje podczas pierwszy 15 minut to specyficzny rodzaj zmęczenia która masz. Objawia się ono że przez pierwsze 10-15 minut treningu masz tętno np. 146 a za chwile 226 i to 226 się zawiesza. Jest to niegroźne zmeczenie które mija po odpoczynku sensownym.

Tompoz


Coz za oryginalny koncept :)

Wracajac do rzeczywistosci...
Przez pierwsze 15 minut odczyt tetna swiruje bowiem elektrody nie przewodza poprawnie.
Mniej wiecej po 15 minutach czlowiek zacznie sie pocic i duet eletrkoda+skora zaczyna dobrze grac i przewodzic pradzik elektryczny.
Odczyty stabilizuja sie.

Polar wypuscil paski(a raczej markuje firme Dynastream) z nowego typu z elektrodami, ktorych nie trzeba zwilzac i ktore nie parcieja, dlatego ze sa wykonane z elastycznego materialu(rodzaj zelu czy gumy) ktory dobrze zbiera "pradzik" ze skory :)
Mozna je tez prac w pralce...choc na dluzsza mete moze to sie zle skonczyc :P

Pare zdjec opasek nowego typu:
https://www.dropbox....29 10.06.30.jpg
https://www.dropbox....29 10.06.42.jpg
https://www.dropbox....29 10.07.09.jpg
https://www.dropbox....ktrodengurt.jpg

glupoty klego opowiadasz pomiar metoda ekg dzikala juz dobrze czy cenie 50 zł za [pulsometr i nie trzeba sie p;ocic 15 minut ......................................... twa wypowiedz wynika z niewiedzy

Tompoz

#9 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2013 - 10:48

glupoty klego opowiadasz pomiar metoda ekg dzikala juz dobrze czy cenie 50 zł za [pulsometr i nie trzeba sie p;ocic 15 minut ......................................... twa wypowiedz wynika z niewiedzy

Tompoz


Ja o mydle, Ty o powidle...nie pierwszy raz juz.

Wytlumacze zatem jak dziecku, moj post odnosi sie do fizycznej budowy paska i elektrod, ktore na skutek uzytkowania, prania itp traca przewodnictwo, material paska przestaje przewodzic impulsy elektryczne, tekstylne elektrody zmieniaja znacznie swoje wlasciwosci.
Dobrze to wszystko zaczyna dzialac, jezeli jest mokre, zwilzone woda przed zalozeniem paska, posmarowane zelem do ekg lub zapocone przez skore po pewnym czasie treningu.

Kumasz czacze teraz szymas ?




Identyczny jak pasek adidasa ;-)


Tak pasek jest identyczny, rozni sie tylko wszyta metka z logiem polara lub adidasa lub innych firm :)

#10 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2013 - 11:03

jeszcze raz napisze zawieszanie sie tetna podczas pierwszych 10-15 minut treningu to rodzaj specyficznego zmęczenia np. tetno jest 143 a za chwile zawiesza się na np. 226.
A to co tu piszecie to są banialuki

Tompoz

#11 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2013 - 11:11

OK ja wymiekam :)

#12 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2013 - 11:45

jedna rzecz zrozumcie że problemy z przewodxzeniem będa sie na ogół objawiać zanikiem sygnału a nie zawieszaniem na bardzo dużych wartościach np. na 226.

Tompoz

#13 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maj 2013 - 11:55

szymas takich bredni dawno nie czytałem...


#14 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 04 maj 2013 - 12:49

jedna rzecz zrozumcie że problemy z przewodxzeniem będa sie na ogół objawiać zanikiem sygnału a nie zawieszaniem na bardzo dużych wartościach np. na 226.

Tompoz


To wytłumacz coś takiego: Mam taka koszulkę przy której pulsometr wariuje tzn: jadę sobie i pulsometr pokazuje 225 (maks), rozepnę ją i tętno spada do normalnych wartości, zapnę znowu wariuje. Efekt zanika jeżeli przez koszulkę nie przepływa powietrze (na postoju jest ok), albo gdy jestem mocno spocony. Dla mnie to zwyczajne zakłócenie, które obala twoją wypowiedź, ale pewnie ty masz jakieś inne wyjaśnienie

Podsumowując, takie głupoty się właśnie gada przy braku jakiejkolwiek praktyki.

#15 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 maj 2013 - 12:14

mjdunker, jeżeli wymieniłeś baterię, w nadajniku i odbiorniku, nawilżasz pasek i nadal jest lipa, to możesz spróbować założyć nadajnik tak by nie mieć go na klatce piersiowej tylko na plecach. U mnie to pomaga jak mam właśnie takie zawieszki z cs 600, spróbuj może pomoże.
Jeżeli ten patent nie pomoże to może być wadliwy pasek, sporo ich trafiło na rynek i nie zostało wycofanych.

#16 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 14 maj 2013 - 14:39

skaczące tętno to nic innego jak uszkodzone elektrody, do wymiany pasek i będzie wszystko ok

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#17 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2013 - 04:50

Pomyslcie logicznie jesli by pasek nie przewodzil to pokazuje zero a jak brak polaczenia to jego brak a tutaj tetno zawiesza sie na duzych nieraalnych wartosciach np. 227 .Napiszcie sobie do panRyszarda szula doradcy treningowego fizlologa. Ajednoczesnidealera firmy polar.

Tompoz

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 maj 2013 - 06:38

To wytłumacz coś takiego: Mam taka koszulkę przy której pulsometr wariuje tzn: jadę sobie i pulsometr pokazuje 225 (maks), rozepnę ją i tętno spada do normalnych wartości, zapnę znowu wariuje. Efekt zanika jeżeli przez koszulkę nie przepływa powietrze (na postoju jest ok), albo gdy jestem mocno spocony. Dla mnie to zwyczajne zakłócenie, które obala twoją wypowiedź, ale pewnie ty masz jakieś inne wyjaśnienie

Podsumowując, takie głupoty się właśnie gada przy braku jakiejkolwiek praktyki.


Z Tompozem nie polemizuj, ma większe doświadczenie w tym o czym piszesz w ostatnim zdaniu (nie piszę o praktyce) ;-).

Wypłukaj koszulkę w płynie do płukania, powinno skutecznie zapobiec elektryzowaniu się koszulki, a co za tym idzie powstawaniu zakłóceń w czujniku rytmu serca.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2013 - 10:32

http://www.forumrowe...ielu-problemow/

tu macie link innego usera który ten artukuł Pan Ryszarda Szula cytuje

Tompoz

#20 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2013 - 10:50

cytat z Pana Ryszarda

"Jak rozpoznać zmęczenie układu nerwowego?

Najłatwiej przyłapać przetrenowanie na „gorącym uczynku”, obserwując zachowanie serca podczas rozgrzewki, wykorzystując do pomiaru pulsometr z funkcją zapisu każde go skurczu serca (tzw. funkcja R-R). Zaburzenia rytmu serca najczęściej mają miejsce w pierwszych 6 minutach treningu. Pulsometr wtedy wariuje , pokazuje na przemian tętno bardzo niskie lub bardzo wysokie albo się zawiesza. Tego typu zaburzenia nie są groźne dla zdrowia i najczęściej ustępują po kilku dniach odpoczynku. Jeśli zaburzenia rytmu serca występują podczas wysokich intensywności, może być to informacja o przetrwaniu parasympatycznym. Jeżeli takiej sytuacji towarzyszy np. utrata masy ciała i bezsenność, to prawie pewne,że musimy zmienić nasze treningi."

okazuje się że tanie pulsometry co nie maja funkcji zapisu R-R nie pokarzą tego rodzaju zmęczenia. Zwróccie uwagę że na ogół o takim zawieszaniu pisza użytkownicy drogich Polarów i Garminów. A serwisanci elektronicy nie znaja się na fizjologii. Ja przy już 10 latach uzywania pulsometru i od 2 lat używania tych pulsomentrów przez syna mego i taakie zmęczenie miałem raz na pulsometrze Sigmy z zapisem własniwe R-R

Tompoz



Dodaj odpowiedź