Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki stacjonarne


186 odpowiedzi w tym temacie

#181 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 15:00

Też o myślałem o dwa w jednym. Jednak póki moja pompka żyje to zrobiłem z gaśnicy kanister do osadzania tubeless. Nie musiałem jeszcze z niego korzystać, ale ogólnie internet mówi, że ma działać. ;)

Kiedy mój SKS 12 dokona żywota to też będę celował w takie combo. Rynku jeszcze nie badałem, więc jestem ciekaw co warto nabyć.

#182 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 czerwiec 2021 - 15:05

Te Topeaki i Lezyny są straszliwie drogie - 700 zł, to szczerze wolałbym kupić normalną pompkę za 150 zł i zbiornik od Beto, który kosztuje 180 - 200 zł i wyciągać to z szafy raz na rok.

 

Natomiast gdy już jest taka opcja jak ta pompka PRO czyli raczej lekki sprzęt, poręczny, bez dodatkowego zbiornika, w cenie 400 zł to już zaczynam myśleć inaczej. 

 

No i tak na marginesie - też do zakładania tubelessa w ogóle dotychczas nie potrzebowałem kompresora - normalna pompka to ogarnęła bez problemu. W dodatku ja mam straszny gruz pompkę - Crivita z Lidla za 60 zł, ale już od 5 lat dzielnie służy i do 8 barów bije spokojnie. Jednak ostatnio zaczęła strasznie piszczeć przy wyższych ciśnieniach i to chyba zwiastuje jej zgon :D



#183 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 17:50

Ja mam pompkę Beto za 4 dychy i nabijam tubless bez problemu.

#184 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 18:57

Tutaj chodzi o to, że nie każda opona wskoczy bez strzału ciśnienia. Późniejsze pompowanie nie różni się niczym od dętki.

#185 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:06

Miałem opony Gianta, teraz mam Schwalbe. Oba rodzaje wskakują bez problemu. Wiadomo że sporo zależy też od obręczy i moje doświadczenie wskazuję że obręcze DT swiss są najmniej problemowe.

#186 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 czerwiec 2021 - 07:35

Jasne, tutaj nie chodzi o to, że jak widać nam wszystkim udaje się zainstalować oponę z użyciem zwykłej pompki, bo to dyskusja bardziej do tematu o tubeless.

Mimo wszystko z kompresorem można to zrobić szybciej i łatwiej. W moim przypadku opona się uszczelniła, ale dwa razy nie chciała wskoczyć do rantu. Musiałem mocno pompować tą moją gruzową pompką, aż wreszcie widać było, że oponka powoli się ustawia aż wreszcie wskoczyła. Z kompresorem strzał ustawionym ciśnieniem i ready - bardzo to satysfakcjonujące


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#187 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 15:36

Woda z plynem do mycia naczyń też czyni cuda. Bez niej wtrzelenie opony jest znaaaacznie trudniejsze.



Dodaj odpowiedź