Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prostowanie widelca?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 annior

annior
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 08 maj 2013 - 20:54

Cześć!

Podczas jednego z treningów miałem wypadek, nie rozpisując się za bardzo - uderzenie poszło głównie w rure sterową ramy i widelec, ten ostatni ucierpiał najbardziej.

Normalnie zakupiłbym natychmiast następny, nie ryzykując niczego z obecnym.. Ale od ponad tygodnia nie mogę znaleźć odpowiedniego rozmiaru, a że poszukiwania zawężone są do chromowanej stali, to tym ciężej. Zastanawiam się czy nie popróbować jednak czegoś z obecnym, do czasu aż dostanę gdzieś nowy, żeby nie robić jeszcze większej przerwy w treningach.

Poległa rura sterowa w widelcu. Jest dosyć mocno wygięta, w powstałym wybrzuszeniu pojawiły się linie mikroskopijnych pęknięć. Jak myślicie, czy wyprostowanie tego "na chama" ma jakiś sens? Oczywiście nie do dziesiątych części mm, to nieosiągalne dla mnie..

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Dać się da, ale czy ma to w ogóle sens? Nie mam pojęcia jak takie coś zachowałoby się później na drodze, szczególnie na zakrętach.. Liczę na Wasze zdanie : )

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2013 - 21:03

oczywiscie że ma sens, tylko wcześniej ubezpiecz sie i rower od nagłych i niespodziewanych wypadków i wad materiałowych , a nóż widelec jak rozwalisz sobie ryja dadzą Ci odszkodowanie na implanty

Można by też po podprostowaniu na chamca rypnąć w auto i też jakieś pare zł sie da wytargać, moze jakiś kumple sie podłoży pod ubezpieczenie, to też dobre pomysły jak i to prostowanie.

" Poległa rura sterowa w widelcu. Jest dosyć mocno wygięta, w powstałym wybrzuszeniu pojawiły się linie mikroskopijnych pęknięć. Jak myślicie, czy wyprostowanie tego "na chama" ma jakiś sens? Oczywiście nie do dziesiątych części mm, to nieosiągalne dla mnie.. "

ja zkaładam że rama też dostała zdrowo i pewnie widać to z boku elegancko .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 08 maj 2013 - 21:10

1min szukania.... nawet nie myśl o prostowaniu


http://www.sporti.pl...romowany.htmlop

#4 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 maj 2013 - 21:15

Ja bym sobie temat odpuścił, chyba, że masz zamiar nie przekraczać 20km/h...

czester wszystko super tylko ten wynalazek accenta jest zrobiony ze wykłej stali Hi-ten a nie CrMo a to znacząca różnica...

#5 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 08 maj 2013 - 22:21

Masz rację! Widziałem Alu na allegro za 140zł również

#6 annior

annior
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 09 maj 2013 - 18:37

No to gra nie warta świeczki po prostu.. Jak sie człowiekowi rower odejmie to zaczyna wymyślać różne rzeczy : ) Tematu by nie było gdyby widelec dało się znaleźć w minute.. Accentowskie są za małe, max jaki widziałem to 220. Nie nasłuchałem się też zbyt wiele dobrego o nich, może to właśnie kwestia tej stali. Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.

#7 zimniasty

zimniasty
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądkrk

Napisano 15 maj 2013 - 20:10

dokladnie - oferta velo.com.pl - za 8 dych masz mocny stalowy widel chrom badz czarny, calowy, z rura 22cm (w tym 5cm gwintu)

#8 £ukasz1994

£ukasz1994
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWolsztyn

Napisano 26 lipiec 2013 - 13:28

Dołączona grafika mam tak samo, od wczoraj :cry: tez trzeba bedzie nowy kupic. uderzenie w stałą przeszkodee. Widelec pionowo w dół



Dodaj odpowiedź