Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#2301 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 07 marzec 2018 - 07:39

@tobo dzięki za odp.
W ktoryms temacie przeczytalem Twoja opinie ze sa to b.slabe kola;)
Ale raczej nie ma wyboru do 350zl
Sklanialem sie ku kolam na obreczach Rodi,szprychach Mach1 i piastach Novatec
Jedne i drugie szalu nie zrobia,to tylko kola za 300zl
Nie zalezy mi na zbiciu wagi o 100/300gr ale o lepszym toczeniu kola oraz zeby sie nie giely na boki przy sprincie lub jezdzie pod gore na stojaka ;)
Pozdr

 

Prawda jest taka że niewiele sobie poprawisz kupując koła za 350zł, zamienisz tylko siekierkę na kijek  ;)Dołóż parę setek, będziesz wtedy miał koła do nowego roweru, odłóż kasę, albo poszukaj dobrych używek, 


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#2302 toxicc69

toxicc69
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 01:13

Czesc
Nigdzie nie moge znalesc info jaki bębenek siedzi w kole z tribana 500 2015r.
Kola areo.
Moze ktos posiada info i sie podzieli.
Pozdr

#2303 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:23

Czesc
Nigdzie nie moge znalesc info jaki bębenek siedzi w kole z tribana 500 2015r.
Kola areo.
Moze ktos posiada info i sie podzieli.
Pozdr

 

nie chcieli mi powiedzieć jaki jest w 520 ... ale zaczyna strzelać po 600-700km podjechałem do serwisu wymienili całe koło po 800km kolejny raz, mam już 4 koło, które ma teraz z 2k km więc rekord padł ale już zaczyna coś w nim strzelać nigdy nie rozbierałem sam zawsze mówią, że taka seria i bębenki lecą



#2304 xbor

xbor
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 11:09

Opony 28mm wejdą do tribana 3 z 2014? Koła przyjmą bo nie fabryczne ale czy jest tam wystarczająco "miejsca"?



#2305 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 13:17

Czesc
Nigdzie nie moge znalesc info jaki bębenek siedzi w kole z tribana 500 2015r.
Kola areo.
Moze ktos posiada info i sie podzieli.
Pozdr

Jest to typowy bębenek pod Shimano / Sram 8-10S

 

nie chcieli mi powiedzieć jaki jest w 520 ... ale zaczyna strzelać po 600-700km podjechałem do serwisu wymienili całe koło po 800km kolejny raz, mam już 4 koło, które ma teraz z 2k km więc rekord padł ale już zaczyna coś w nim strzelać nigdy nie rozbierałem sam zawsze mówią, że taka seria i bębenki lecą

Bo oni tylko wymieniają koła i nic wiecej nie zrobią. Kiedyś mnie też irytowało to strzelanie przy zrywie. Z kilometrami to strzelanie przechodzi. Tak urokliwe ( jak w w niektórych tanich suportach) w tych kołach są łożyska w bębenku, co nie oznacza że złe, bo moje zestawy mają już tyle że Decathlonowi się nie śniło. Zawsze można zmienić łozyska jak kogoś to bardzo denerwuje np na Koyo, rozmiar jest standardowy.


CykloOpole !!! :)


#2306 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 lipiec 2018 - 09:38

Czołem. Piszę do Was z pytaniem.
Triban 300 z 2015r (chyba). Służy od kilku tysięcy km. Pod specyfikę terenu dobrałem budżetową kasetę hg50 zakres 11-36T. Wiem że to nie szosowa kaseta, ale jak dotąd sprawdza się wybornie przy mojej wadze i ukształtowaniu terenu.
Zmierzam do tego iż potrzebuje nowej korby pod ten zestaw (microshift i hg50). Stara nadaje się do kosza. Co i w jakiej cenie jest warte uwagi?

#2307 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:18

Jest to typowy bębenek pod Shimano / Sram 8-10S

 

Bo oni tylko wymieniają koła i nic wiecej nie zrobią. Kiedyś mnie też irytowało to strzelanie przy zrywie. Z kilometrami to strzelanie przechodzi. Tak urokliwe ( jak w w niektórych tanich suportach) w tych kołach są łożyska w bębenku, co nie oznacza że złe, bo moje zestawy mają już tyle że Decathlonowi się nie śniło. Zawsze można zmienić łozyska jak kogoś to bardzo denerwuje np na Koyo, rozmiar jest standardowy.

A czy serwis/wymiana łożyska w bębenku pomaga też na przeskakiwanie (czasami jak jadę przestanę pedałować za chwilę pedały w ruch to przeskakuje jakby o ząbek co jest mega denerwujące). Bo jeżeli pomoże domowy serwis to zrobię to sam zamiast kolejny raz odwiedzać decathlona.

ps. w 520 czerwono czarna chciałem założyć drugi bidon okazało się, że insert jest uszkodzony i się obraca w ramie, pytałem serwisu i powiedzieli, ze najprawdopodobniej będzie konieczna gwarancyjna wymiana ramy na nową :D. Ta wymiana mnie akurat cieszy bo rower ma prawie 2 lata i na ramie widać "ślady użytkowania" ;)



#2308 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:09

Łożysko, a przeskakiwanie na zapadkach to zupełnie inna para kaloszy. Jak przeskakuje to oznacza to zabrudzenie, lub smar który jakimś cudem znalazł się tam i powoduje klejenie.

Mnie te koła strzelały zawsze po cirka 500 km, a po kilku tysiach już nic nie strzelało. Po prostu te koła mają takie łożyska. To strzelanie nie ma żadnego wpływu na działanie. Luźne inserty zdarzały się wielu producentom, da się to nawet samemu naprawić, ale skoro wymienią to nie ma co się babrać.


CykloOpole !!! :)


#2309 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:58

na chwilę obecną jestem po smarowaniu ;) z jednej strony troszkę nalotu na kulkach ale dałem nowy smar bębenek nie wiem czy tak zakręcony czy tak zapieczony nie dało mi się go rozkręcić ale dałem tam szparami trochę oliwki jeżeli dostał się tam stały smar powinno go usunąć jak nie przejdzie pojedzie do "serwisu". O inserty się nie martwię jak wymienią porysowaną ramę na nową to nie będę się kłócił czy da się to naprawić inaczej hehe.

Moje strzelają od 800 więcej się nie udawało bo jak pisałem 4 razy zmienili, ale to zaczęło po 2k a już myślałem, że to będzie bezawaryjne 


  • Dari lubi to

#2310 noren

noren
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 19:12

Czy to o czym mówicie slychac tutaj?
https://streamable.com/fi5xj

#2311 goofas

goofas
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 06 sierpień 2018 - 08:26

u mnie to jest raczej pojedynczy strzał tak jakby przeskoczył łańcuch i rozchodzi się po całej ramie



#2312 Maciejas

Maciejas
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 09:43

Czołem. Piszę do Was z pytaniem.
Triban 300 z 2015r (chyba). Służy od kilku tysięcy km. Pod specyfikę terenu dobrałem budżetową kasetę hg50 zakres 11-36T. Wiem że to nie szosowa kaseta, ale jak dotąd sprawdza się wybornie przy mojej wadze i ukształtowaniu terenu.
Zmierzam do tego iż potrzebuje nowej korby pod ten zestaw (microshift i hg50). Stara nadaje się do kosza. Co i w jakiej cenie jest warte uwagi?

 

Ja dorwałem na znanym portalu w cenie trochę niższej od Clarisa korbę FC-R563, zębatki mają tą samą ilość zębów.
Jest to poza grupowa korba do napędów 10rz., stawiana w klasie pomiędzy Tiagrą/105. Założyłem suport BB-RS500, łańcuch PC-870 (8 rz.).

Kasetę mam jeszcze oryginał czyli SunRace 12-25

 

Zastanawiałem się czy wszystko się ze sobą zgra.

No więc tak... Trochę trzeba było posiedzieć nad ustawieniem punktu mocowania i kąta przedniej przerzutki ale da się to zgrać dość dobrze.

Chrobotanie łańcucha właściwie występuje mi tylko przy skrajnych przełożeniach  np 50-25 a na 50-23 jest już ok.

Z łańcuchem 8rz. nie mam problemów. Lata jak w masełku, odczuwalna różnica do poprzedniej korby, czasem w ogóle nie czuć przejścia łańcucha.

 

Oczywiście trzymając się wytycznych kompatybilności nie mogę polecić. Jedak mnie się to udało wszystko ładnie zestroić i jestem zadowolony z upgrad-u, więc daje hint ;)

 

Z innej beczki jakbyś miał ochotę na jakiś sensowny upgrade w przyszłości, podpowiedź - hamulce na 105/5800 i dedykowane pancerze SLR.

Różnica bardzo duża na plus (klamki mam dalej Microshiftu, są naprawdę w porządku).



#2313 Gosc_brot_*

Gosc_brot_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2018 - 06:19

W tym budżecie jest dosyć duży wybór rowerów trekkingowych. W zasadzie to prawie każdy producent rowerów posiada kilka modeli w przedziale cenowym do 1500 zł.

 

Np Romet Gazela z niską ramą. Specyfikację wybranych modeli można znaleźć tutaj pod linkiem: https://www.centrumr...ry/trekkingowe/



#2314 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 październik 2019 - 07:17



Z innej beczki jakbyś miał ochotę na jakiś sensowny upgrade w przyszłości, podpowiedź - hamulce na 105/5800 i dedykowane pancerze SLR.
Różnica bardzo duża na plus (klamki mam dalej Microshiftu, są naprawdę w porządku).


Bardzo dobra informacja bo nieustannie hamulce uważam za najsłabszy punkt mojego roweru (triban 500). Tak dla pewności zapytam, masz triban 500? Skoro piszesz że masz kasetę i klamki od microshiftu to pewnie tak.
Wszystko pasowało bez problemu?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

#2315 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2019 - 16:55

Post jest sprzed półtora roku, od gościa na forum.

#2316 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 październik 2019 - 17:28

Załóż sensowne klocki (czarne Swissstopy) i hamowanie się polepszy nawet na tribanowych hamulcach.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#2317 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 październik 2019 - 19:44

Założyłem lepsze klocki, co prawda nie te które polecasz i jest lepiej ale to nadal nie jest to

Wysłane z mojego Galaxy A40 przy użyciu Tapatalka

#2318 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 październik 2019 - 19:47

Ale czujesz ugięcie szczęki, czy taką "gąbczastość" miękkich pancerzy? Najtańsze Jagwire, kupowane z metra działają już bardzo fajnie.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#2319 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 październik 2019 - 19:58

Jeśli miałbym opisać pracę hamulców to powiedziałbym że są właśnie gąbczaste.

Wysłane z mojego Galaxy A40 przy użyciu Tapatalka

#2320 Maciejas

Maciejas
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 08 październik 2019 - 20:27


Bardzo dobra informacja bo nieustannie hamulce uważam za najsłabszy punkt mojego roweru (triban 500). Tak dla pewności zapytam, masz triban 500? Skoro piszesz że masz kasetę i klamki od microshiftu to pewnie tak.
Wszystko pasowało bez problemu?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

Mam starszego tzn. poprzednika, Tribana T3 (czyli 3setka), konstrukcyjnie powinno być to samo. Z tego co kojarzę nazwę zmienili i kolorystykę robiąc niezłe zamieszanie, 500tka wcześniej była na sorze z widelcem karbonowym.

 

Pasuje wszystko, ale... do hampli 105/5800 nie upchasz raczej większej opony od 28mm, trzeba o tym pamiętać. Z taką oponą wygląda to tak:

 

https://zapodaj.net/...c9072e5d23d.jpg

 

Co do różnic - 105-tka jest masywniejsza i lepiej się "kupy" trzyma:

https://zapodaj.net/...92e91f48b34.jpg

 

... są w niej odrębne punkty mocowania dla każdego z ramion przez co większa siła ścisku (tzw. SLR-EV)

https://bike.shimano...ils/slr-ev.html

 

Można porównać B'Twina z pierwszym zdjęciem:

https://zapodaj.net/...f49a71c4624.jpg

 

Ogólnie dla tych hamulców problemem stają się już tylko wąskie opony, które nie mają wystarczającej powierzchni styku z drogą w stosunku do siły hamowania którą się uzyskuje.

IMHO jak już je zakładać to z dobrymi pancerzami (np. SLR).
 

Siara pisał o klockach. Jeżeli o nie chodzi u mnie wymiana w oryginalnych hamulcach B'Twina (btw. są to rebrandowane tektro nie pamiętam modelu, jakieś podstawowe) nie dała pozytywnych efektów.  Wymieniałem również pancerze i linki na lepsze niż to co było. No ale próbować można, najwyżej zostaną na później.





Dodaj odpowiedź