Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stojak na rower


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomaszek

Tomaszek
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 02 maj 2016 - 21:53

Szczerze mówiąc to nie wiem jak to ma działać. Moja opinia: nie nada (się).



#22 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 maj 2016 - 10:51

Przymierzam się do kupna stojaka. Głównie chodzi mi o przechowywanie roweru, ewentualnie mycie i jakieś drobne regulacje jak się nauczę. ;) Czy ten stojak się nada?

http://allegro.pl/na...5140838715.html

To jest zwykły stojak najczęsciej stosowany w sklepach rowerowych na wystawy. Do niczego innego się nie nadaje, nic na nim nie wyregulujesz bo jest mało stabilny, nie pozwala na kręcenie kołami. Już lepiej dozbierac do lidlowskiego jak chcesz się bawić w prace serwisowe.



#23 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 maj 2016 - 11:10

Tylko nie mówcie tego mojemu stojakowi, bo jeszcze gotów zakończyć współpracę.

 

Do mycia i regulacji przerzutek wystarczy. Koło się kręci, tylne. W końcu ten stojak zakłada się na tylny trójkąt ramy.

Tyle, że po pewnym czasie nie chce się schylać do regulacji przerzutek czy wymiany łańcucha i szuka czegoś, co pozwoli zrobić to na wysokości oczu a nie podłogi.


Trzepak 

"MAMIL"


#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 maj 2016 - 11:13

Te jednostronne stojaki faktycznie są takie sobie, ciężko przy nich się pracuje. Ale już dwustronne na tylne koło są całkowicie wystarczające do podstawowych regulacji.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2016 - 13:43

Mam taki dwustronny na tylne koło i właśnie do regulacji przerzutek czy innych drobnych prac oraz do mycia roweru jak najbardziej się nadaje. Sam mam aluminiowy, ale są też stalowe i wydaje mi się, że stal tutaj nawet lepiej się sprawdza, bo jest bardziej sprężysta i ma większą tolerancję szerokości tylnych widełek (piasta mtb/szosa + różna grubość haków daje spore różnice między rowerami i ten aluminiowy czasem trzeba  doginać, by koło nie wypadało, zwłaszcza w cięższych rowerach).



#26 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 04 maj 2016 - 18:49

O takim dwustronnym stojaku piszecie Panowie?

https://www.centrumr...rce,568221.html

 



#27 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2016 - 19:35

Tak.



#28 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 maj 2016 - 20:14

O takim, tylko po co przepłacać? http://rowerplus.pl/...owy-430247.html


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#29 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 11 maj 2016 - 15:37

Ja mam taki jednostronny od lat i dokonuje wszelkich regulacji i czyszczenia rowerow. Na pewno dwustronny jest stabilniejszy ale z kolei przy czyszczeniu napedu dostep do koleczek przerzutek/kasety bedzie gorszy bo bedziemy mieli rame stojaka z przodu przy napedzie ?

 

W kazdym razie dementuje to co pisali inni - na jednostronnym da sie wszystko robic w sensie regulacji, da sie krecic kolami, czyscic naped , zalozyc cala grupe do roweru itd :)



#30 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2016 - 10:52

Niby się da, ale po użyciu w miarę porządnego stojaka serwisowego użycie takiej protezy już staje się bardzo mało wygodne ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#31 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 12 maj 2016 - 14:17

Zgadza się ale w bloku nie mam gdzie takiego stojaka rozłożyć więc to jedyna opcja.



#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2016 - 15:53

Na środku pokoju? Po złożeniu zabiera chyba mniej miejsca od wiadra ze szczotką ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 12 maj 2016 - 19:42

Myślałem o takim stojaku nie raz, zwłaszcza jak przy takim obcowałem kilka razy i widziałem jaki świetny dostęp jest do roweru no i nie trzeba się schylać. Niestety ale w nowym mieszkaniu w domu nie mam opcji żeby cokolwiek robić przy rowerach, zostałbym wyeksportowany przez żone:) Mam tylko komorke, w ktorej jest ciasno.

Na upartego można by wyjść przed blok ale jakoś nie widzę tego żeby znosić po kolei stojak, rower, narzędzia, smary/środki znając przypadki jakie były na tym osiedlu pewnie połowe bym stracił donosząc kolejne rzeczy ;)

 

Aha i mój "stojak" to nie żadna proteza wypraszam sobie :D  Mam go dobre z 10 lat, a przy rowerach nauczyłem się i zrobiłem sam sporo przez ten czas, chyba tylko sterów nie wymieniałem i nie serwisowałem amora więc nie jest taki zły. Ale fakt plecy jak dłużej grzebię trochę bolą...



#34 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marzec 2018 - 19:32

Używałem takiego stojaka ale niestety jest niekompatybilny z szosą z tarczówkami i sztywnymi osiami.

http://www.decathlon...Kupowac/1612619

Szukam alternatywy, stojak ma przyzwoicie wyglądać, być łatwy w użyciu i stabilnie trzymać rower. Będzie używany tylko jako stojak, rower serwisuję na czymś bardziej pro.

#35 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lipiec 2019 - 22:06

To ja się podepnę. Szukam stojaka serwisowego. Zastanawiam się nad Elite Race Pro. Możecie polecić jakieś fajne alternatywy czy się nie zastanawiać? Więcej niż 700 zł nie chcę wydawać.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#36 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 lipiec 2019 - 12:31

Bardzo przyzwoity stojak. Uzywam go od jakis 5 lat. Solidnie wykonany, funkcjonalny. Plastikowe czesci wyplowialy nieco po czasie. To jak juz mialbym na sile szukac jakis wad.
Jak masz tarcze ze sztywnymi oskami, upewnij sie czy mozna je do niego zalozyc.
  • muzycom lubi to

#37 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2019 - 17:41

To ja się podepnę. Szukam stojaka serwisowego. Zastanawiam się nad Elite Race Pro. Możecie polecić jakieś fajne alternatywy czy się nie zastanawiać? Więcej niż 700 zł nie chcę wydawać.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Rose ma obecnie za 488 zł park toola prs 9. Używam od kilku miesięcy. Można zapolować w crc lub innym angielskim sklepie, bywa taniej.

#38 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipiec 2019 - 21:52

Kupiłem tego Elita

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#39 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:56

Używałem takiego stojaka ale niestety jest niekompatybilny z szosą z tarczówkami i sztywnymi osiami.

http://www.decathlon...Kupowac/1612619

Szukam alternatywy, stojak ma przyzwoicie wyglądać, być łatwy w użyciu i stabilnie trzymać rower. Będzie używany tylko jako stojak, rower serwisuję na czymś bardziej pro.

 

Marcin321, znalazłeś może jakieś rozwiązanie? Też szukam czegoś tylko do stawiania roweru żeby nie opierać o ścianę czy inny rower. Też tarcze+sztywne osie.



#40 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2019 - 21:13

Sprawdź bitula



Dodaj odpowiedź