Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadajnik Sigma 1200 plus bezprzewodowy + pytania


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 czerwiec 2013 - 13:11

Witam

Zgubiłem nadajnik do licznika sigma 1200 BC plus - dokładniej to cześć którą się umieszcza na przednim widelcu. Jest jakieś wyjście z sytuacji czy nowy licznik ?

Przy okazji rozjaśni mi ktoś nieco sposób działania tej strony ?
http://connect.garmin.com/help/start

widzę na stronie że polecają liczniki firmowe garmin do tej ich aplikacji ale czy tylko one działają? Z jakimi urządzeniami to działa? Co się najbardziej opłaca?

Pytam bo jeśli już mam kupować kolejny licznik , to wolałbym mieć konkretne urządzenie. Najlepiej uwzględniający moje najbliższe potrzeby na długie i wymagające trasy czyli m.in GPS .. czy telefon się do tego nadaje ??

#2 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 czerwiec 2013 - 10:05

nolimts, pytanie jak długie wycieczki.. Telefony "wytrzymują" do nastu godzin o ile jest tylko logger. Jak chcesz "coś widzieć", to jest znacznie gorzej, pięć-sześć godzin to "już coś". Poczytaj sobie w "smartfon jako licznik".

Tak póki co, to dość trudno znaleźć alternatywę dla nie-GPSowego licznika. Czas ich pracy liczony jest w tysiącach godzin na baterii (albo i lat.. ale to raczej te starsze, z kabelkiem).

Co do konkretów.. Jestem fanem VDO Z3 PcLink.. Tylko przestali produkować całą serię "Z". Sigma wypuszcza na rynek nowe ROXy, może będą cenowo bardziej przystępne, a mimo to będą jeszcze wszystkie potrzebne opcje.. I tylko szkoda, że ciągle jest to STS, że nie idą w stronę ANT'a..

#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:53

Garmin Connect - serwis dedykowany do ich urządzeń, ale możesz praktycznie używać wszystkiego co zapisuje dane w formatach gpx (podstawowy format - praktycznie wszystkie loggery gps, ewentualnie po konwersji), tcx (starszy format garmina, rozszerzenie gpx'a, ale ciągle jeszcze używany zwłaszcza do wymiany danych), fit (skompresowany format wymiany danych ANT). Format FIT obsługuje na ogół większość nowych urządzeń komunikujących się protokołem ANT+, nie tylko garmina, również innych producentów.

Z serwisu można korzystać, nawet wpisując dane "z palca", albo używając loggera do rejestracji danych - takie małe odbiorniki/rejestratory sygnału gps potrafią na jednym ładowaniu wytrzymać do kilkunastu godzin, później wystarczy zrzut danych i transmisja do serwisu, będziesz miał zarejestrowaną trasę, którą przebyłeś.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź