Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Rotor 3D jaki suport


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 lipiec 2013 - 17:58

Cześć!
Chciałbym kupić korbę Rotor 3D i mam problem dotyczący suportu. Więc chciałbym się dowiedzieć jaką kupić korbę do ramy Giant TCR Advanced 3 oraz jaki kupić do tego suport. Aktualnie mam suport press fit Shimano i czy on będzie pasował do którejś z korb rotora jak tak to do jakiej?

#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:16

Rama z BB86 i do kazdej korby Rotora, czy to jest 3D (24mm oska), badz 3D+ (30mm oska) musisz dobrac odpowiedni suport.

#3 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:41

Słabo zrozumiałem ;-) czyli nie mogę zostawić supportu press fit ?

#4 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 lipiec 2013 - 23:09

Chciałbym się jeszcze zapytać o długość obrotu jaki blat owalny odpowiada zwykłej 50t ?
I może ma ktoś z Was tą korbę na sprzedaż? Albo zna jakiś dobry sklep ;-)

#5 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 01:28

Zestawienie systemów BB

#6 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 06:38

Chciałbym się jeszcze zapytać o długość obrotu jaki blat owalny odpowiada zwykłej 50t ?
I może ma ktoś z Was tą korbę na sprzedaż? Albo zna jakiś dobry sklep ;-)


Byla tutaj bardzo burzliwa dyskusja na ten temat.
Ja uwazam ze 50T to 50T i mechanicznie nie ma bata inaczej bo odleglosc miedzy oczkami lancucha jest przeciez taka sama, ale jest kilka osob, ktore nie wierza mojemu stanowisku.

Mialem to sprawdzic w ostatnia niedziele, ale po prostu zapomnialem (53T ultegra vs 53T Q-Rings). Sprawdze wiec za 1.5 tygodnia kiedy bede mial ponowna okazje poniewaz w biezacej lokalizacji tylko rower XC.

#7 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 06:45

Z "pomiarów" wychodzi ze mam BBright press fit

#8 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 06:48

Chciałbym się jeszcze zapytać o długość obrotu jaki blat owalny odpowiada zwykłej 50t ?
I może ma ktoś z Was tą korbę na sprzedaż? Albo zna jakiś dobry sklep ;-)


Byla tutaj bardzo burzliwa dyskusja na ten temat.
Ja uwazam ze 50T to 50T i mechanicznie nie ma bata inaczej bo odleglosc miedzy oczkami lancucha jest przeciez taka sama, ale jest kilka osob, ktore nie wierza mojemu stanowisku.

Mialem to sprawdzic w ostatnia niedziele, ale po prostu zapomnialem (53T ultegra vs 53T Q-Rings). Sprawdze wiec za 1.5 tygodnia kiedy bede mial ponowna okazje poniewaz w biezacej lokalizacji tylko rower XC.


Nie o to chodzi ze np 50 to 53 tylko o długość obrotu a owalny blat 50 będzie miał dłuższy obrót niż zwykły blat 50. Czyli jaki owalny blat muszę kupić aby odpowiadał 50x14

#9 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 15:25

Chciałbym się jeszcze zapytać o długość obrotu jaki blat owalny odpowiada zwykłej 50t ?
I może ma ktoś z Was tą korbę na sprzedaż? Albo zna jakiś dobry sklep ;-)


Byla tutaj bardzo burzliwa dyskusja na ten temat.
Ja uwazam ze 50T to 50T i mechanicznie nie ma bata inaczej bo odleglosc miedzy oczkami lancucha jest przeciez taka sama, ale jest kilka osob, ktore nie wierza mojemu stanowisku.

Mialem to sprawdzic w ostatnia niedziele, ale po prostu zapomnialem (53T ultegra vs 53T Q-Rings). Sprawdze wiec za 1.5 tygodnia kiedy bede mial ponowna okazje poniewaz w biezacej lokalizacji tylko rower XC.


Nie o to chodzi ze np 50 to 53 tylko o długość obrotu a owalny blat 50 będzie miał dłuższy obrót niż zwykły blat 50. Czyli jaki owalny blat muszę kupić aby odpowiadał 50x14


No wlasnie - moje stanowisko jest ze chcac miec 50 musisz kupic 50 poniewaz odleglosc miedzy zebami u nasady tarczy musi byc dokladnie taka sama - inaczej bys gubil lancuch.

Mowiac obrazowo dla ludzi - jeden obrot korba 50T czy to okragla czy owalna czy trojkatna bedzie dawal efektywnie takie samo przemieszczenie pojazdu.
  • dżordż_zgy lubi to

#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 lipiec 2013 - 15:47

Z "pomiarów" wychodzi ze mam BBright press fit

To musisz miec rame Cervelo ;-)
Pisalem wczesniej, masz BB86.

Mowiac obrazowo dla ludzi - jeden obrot korba 50T czy to okragla czy owalna czy trojkatna bedzie dawal efektywnie takie samo przemieszczenie pojazdu.

To sie zgadza, z tym, ze patrzac na poszczegolne fazy obrotu korby z owalnymi zebatkami, otrzymuje sie rozne wartosci (ilosc zabkow). Przy 50t w max polozeniu, czyli przy najdluzszej srednicy, w rzeczywistosci ma sie cos ok 53t. Ten patent ma na celu bardziej ejektywne wykorzystanie maksymalnego momentu, jak rowniez dopasowanie jego punktu do indywidualnych uwarunkowan.

#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 16:46

Mowiac obrazowo dla ludzi - jeden obrot korba 50T czy to okragla czy owalna czy trojkatna bedzie dawal efektywnie takie samo przemieszczenie pojazdu.

To sie zgadza, z tym, ze patrzac na poszczegolne fazy obrotu korby z owalnymi zebatkami, otrzymuje sie rozne wartosci (ilosc zabkow). Przy 50t w max polozeniu, czyli przy najdluzszej srednicy, w rzeczywistosci ma sie cos ok 53t. Ten patent ma na celu bardziej ejektywne wykorzystanie maksymalnego momentu, jak rowniez dopasowanie jego punktu do indywidualnych uwarunkowan.


Dokladnie tak - nogi nie przenosza na korbe jednostajnie rownego momentu obrotowego - w momencie kiedy noga zmienia kierunek ruchu dzieki owalnej tarczy nastepuje lekkie rozprezenie nacisku na mechanizm napedowy przez co noga moze szybciej/efektywniej/swobodniej rozpoczac ruch w przeciwnym kierunki.

Jednak efekt przemieszczenia przy tej samej kadencji bedzie taki sam.
Przykladowo moj blat 53T w najszerszym punkcie ma cos kolo 55.5T a w najwezszym 50.5T

#12 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:34

Chodzi o ograniczenie obrotu dla juniora młodszego gdzie max obrót to 46x14
Chris ja nie chce się kłócić bo nie mam o tym żadnego pojęcia ale z tego co mi mówił trener mam teraz suport press fit a na stronie Gianta przeczytałem cytuję :
"BOTTOM BRACKET: 86.5mm shell, accepts press-fit style only"

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:46

Chodzi o ograniczenie obrotu dla juniora młodszego gdzie max obrót to 46x14


Obawiam się więc, że musisz mieć blat 46T - czy to jajko czy nie.
Ale jaki problem do nich zadzwonić - jeśli na wyścigu Ci ktoś zakwestionuje to i tak musisz się tłumaczyć z tego TY w jakiś udokumentowany sposób.

#14 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:03

Chodzi o ograniczenie obrotu dla juniora młodszego gdzie max obrót to 46x14


Obawiam się więc, że musisz mieć blat 46T - czy to jajko czy nie.
Ale jaki problem do nich zadzwonić - jeśli na wyścigu Ci ktoś zakwestionuje to i tak musisz się tłumaczyć z tego TY w jakiś udokumentowany sposób.


Tylko że nie liczą zębów tylko mierzą długość obrotu.

#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:20

Chris ja nie chce się kłócić bo nie mam o tym żadnego pojęcia ale z tego co mi mówił trener mam teraz suport press fit a na stronie Gianta przeczytałem cytuję :
"BOTTOM BRACKET: 86.5mm shell, accepts press-fit style only"


BB86 to inaczej lozyska pod 24mm oske mocowane w plastykowych miskach wciskanych w mufe ramy o szerokosci 86.5mm i srednicy 41mm.

BBright PF to rowniez system lozysk, tym razem pod oske 30mm, w plastykowych miskach wprasowywanych w mufe o szerokosci 79mm, srednicy 46mm. Ten system jest wymyslem Cervelo i tylko w ich ramach jest on stosowany.

#16 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:22

Chodzi o ograniczenie obrotu dla juniora młodszego gdzie max obrót to 46x14


Obawiam się więc, że musisz mieć blat 46T - czy to jajko czy nie.
Ale jaki problem do nich zadzwonić - jeśli na wyścigu Ci ktoś zakwestionuje to i tak musisz się tłumaczyć z tego TY w jakiś udokumentowany sposób.


Tylko że nie liczą zębów tylko mierzą długość obrotu.


Młodzieży ucz się języka info znajdzie TUTAJ

Oval = Round

A TUTAJ jest ciekawa praca na temat efektywności :)

#17 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:27

Znalazłem ciekawą licytację nowej korby Rotor 3DF na ebayu tylko 110 czy będzie pasować?

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:38

Tak bedzie pasowac, ta korbe mozna zalozyc niemalze do kazdej ramy.
Bedziesz potrzebowal Rotorowy Press Fit 4130, z racji, ze ta korba ma 30mm oske.

#19 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:45

Do korb rotora wejdą tylko ich suporty? Czy mogę np zostawić suport shimano press fit?

#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 lipiec 2013 - 20:57

Nie, musisz miec nowy suport. Shimano jest pod oske 24mm.
A ty potrzebujesz specjalnych lozysk, ktore wejda w ta rame i beda pracowaly z korba z 30mm oska.



Dodaj odpowiedź