Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lepsze hamulce


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 21 lipiec 2013 - 20:21

Witam dziś miałem okazje przejechać sie na rowerze Bianchi (z carbonu) osprzęt Ultegra. Wiadomo super lekki zwrotny łatwo sie rozpędzić itp itd.
Coś co mnie bardzo zdziwiło to bardzo dobra siła/jakośc hamowania (klamki i hamulce Ultegra) w porównaniu z moimi DIA-COMPE ( link ) coś w ten deseń
Dołączona grafika
(klami 500ex)
Wiadomo nie ma co porównywać lata świetlne pomiędzy tymi sprzętami.

Ale chciałbym wiedzieć co wymienić w swoim rowerze by jakośc siła hamowania była chociaż by zbliżone do tego co odczułem z Ultegra.
Zmiana klocków? hamulców? klamek? linek i pancerzy?
Chce czuć sie bezpieczniej.

Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#2 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 21 lipiec 2013 - 20:42

Możesz dać klocki z miękkiej mieszanki szybciej ci się zjadą ale będzie napewno lepsze hamowanie, do tego linki te lepsze, czarne nie pamiętam co w nich było takiego ale cena to ok 20zł za sztuke, pancerz mozesz kupić bezoporowy taki jak do bmx'ów i to z tych tańszych rzeczy zobacz czy wtedy będzie ci hamowac lepiej jak tak i siła cie zadowoli to jest ok jak nie to chyba wtedy pozostaje kombinowanie z klamkami i hamulcami.

#3 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:28

Zauważ że Twoje nowe hamulce to zapewne konstrukcja dual pivot. Single pivot są dużo słabsze, dlatego niektórzy do tej pory mają singla z tyłu i duala z przodu. Nowe klochi Ci troszkę poprawią siłę hamowania ale cudów się nie spodziewaj.

#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 lipiec 2013 - 22:07

Ultegry sa bardzo mocnymi hamplami.
Jak chcesz miec cos w podobny desen, musisz zmienic hample.
Z tymi co masz nie ma co kombinowac, bo niewiele zmienisz.



Dodaj odpowiedź