Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Weroniki - ZZR Universal


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:12

Po pięknym brązowym Romecie i białym FSM przyszedł czas na projekt oparty na jeszcze starszej ramie polskiego producenta. Na dodatek na większych, 20-calowych kołach. Kupiliśmy rower z lat 60-tych, piękną damkę o świetnym kształcie ramy oraz pięknym malowaniu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj już po rozkręceniu:
Dołączona grafika


Więcej zdjęć na stronie www.klasycznie.pl

#2 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpień 2013 - 09:38

Rama oczyszczona:
IDW_1273.jpg

 

Błotniki także:

IDW_1274.jpg

 

Więcej zdjęć na stronie www.klasycznie.pl



#3 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 wrzesień 2013 - 09:07

Lakier z palety VW: limonkowy LH6R i złamany biały LB9A
IDW_1284.jpg

Na widelcu wykonałem szparunki. Wyszły całkiem nieźle.

Więcej zdjęć na stronie www.klasycznie.pl



#4 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 wrzesień 2013 - 20:00

Koła będą błyszczały. Wypolerowane obręcze oraz nowe szprychy z nierdzewki.
IDW_1286.jpg



#5 Jarek91

Jarek91
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 wrzesień 2013 - 20:57

Możesz napisać, jak zrobiłeś szparunki? Chodzi mi głównie o to, jakiej taśmy użyłeś, czy malowałeś pędzelkiem czy natryskowo i po jakim czasie zerwałeś taśmę. Szkoda, że nie odtwarzasz oryginalnego malowania i kalkomanii.



#6 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 wrzesień 2013 - 19:28

Szparunki wykonałem przy użyciu taśmy lakierniczej o szerokości 3mm. Dzięki tak małej szerokości można spokojnie kręcić łuki i wykonać nawet bardzo skomplikowane projekty. Po odpowiednim zamaskowaniu malowałem natryskowo. Taśmę zerwałem jakieś 15 - 20 minut po lakierowaniu.

 

Co masz na myśli

... Szkoda, że nie odtwarzasz oryginalnego malowania i kalkomanii.

Zaznaczam, że na zdjęciu nie widać wszystkiego.

W malowaniu jest kilka odstępstw, m.in. sam kolor, pominięcie białej główki oraz wielkość napisu Universal.
Będzie dobrze icon_wink.gif



#7 Jarek91

Jarek91
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądOpole

Napisano 07 wrzesień 2013 - 23:34

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Jak odtwarzasz napis Universal? Ja bardzo podobny napis odtworzyłem odrysowując go twardym ołówkiem na kalce technicznej dokładnie przyklejonej do ramy roweru, potem pozostaje "tylko" kwestia poprawienia odrysowanego napisu przy pomocy linijki i krzywików oraz przeniesienia go do formatu cyfrowego. Z kolei inne logo odtworzyłem dosłownie od zera przy użyciu GIMP-a, suwmiarki, kątomierza i metra krawieckiego, i było wbrew pozorom łatwiej niż z kalki....



#8 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 wrzesień 2013 - 09:06

Napis przygotowałem od razu w programie do grafiki wektorowej wykorzystując jako wzór wcześniej wykonane zdjęcie. Następnie zamówiłem naklejki wycięte ploterem, które posłużyły jako szablony do lakierowania.

naklejki_universal_czarne.jpg

 

Zostały mi jeszcze takie 2 zestawy, gdybyś potrzebował to daj znać http://allegro.pl/zz...3532819142.html

 

Rama w całej okazałości:

IDW_1343.jpg





Dodaj odpowiedź