Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Rozmiar Ramy Slopingowej Na 176 Cm Wzrostu?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 smitas

smitas
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:24

Witam, 

 

mam 176 cm wzrostu, znalazłem taki rower: http://allegro.pl/sh...2fb8b71e1e483bb

 

tylko nie jestem pewien czy to jest mój rozmiar ramy???



#2 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:28

Ocipiałeś ? :D 51 na 176 ?! :D To jak mrówka na resoraku będziesz :D 54 cm minimum dla Ciebie ;) 



#3 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:41

Z twoim wzrostem jeżdżę na 54. Wcześniej miałem 52 i była za mała. 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:46

Ocipiałeś ? :D 51 na 176 ?! :D To jak mrówka na resoraku będziesz :D 54 cm minimum dla Ciebie ;)

 

Nie 51, tylko 53 - tyle ma górna rura horyzontalnie i to jest najważniejszy wymiar.

 

 

 

@smitas

 

Nie patrz na rozmiar nominalny (który nic nie znaczy), tylko na długość ramy. W Twoim przypadku byłoby to ok. 54-55 cm horyzontalnie (oczywiście przy założeniu, że mówimy o rowerze do jazdy sportowej) i w ten rozmiar byłoby najlepiej celować.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 ditom

ditom
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:49

A ja zrobiłem inaczej i jest mi wygodnie. Wziąłem ramę 56 cm i mostek 90 mm . Jak dla mnie najlepsza konfiguracja pod względem wygody.



#6 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 sierpień 2013 - 10:45

mi tez sie wydaje ze rama za mała ;) ale rower całkiem ok :)

a ten licznik :o w mega miejscu zamontowany :D

pozdr :lol:

 



#7 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2013 - 11:00

To i tak jest za mało 53 co to jest ? Ja jeżdżę na 54,5 a mam 172 i jest idealna. 



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2013 - 11:15

Wszystko zależy od pozycji. Ja np. mam 173 cm wzrostu, górną rurę 535, mostek 110 i jestem bardzo zadowolony, choć pozycja jest wg mnie względnie wyciągnięta i nie każdemu mogłaby odpowiadać.

 

Niestety tak to już jest, że żadne wyliczenia nie zastąpią dokładnego rozeznania we własnych potrzebach ani tym bardziej przymiarki...


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 sierpień 2013 - 12:16

ja mam rame 51  i 172 cm wzrostu i dobrze jest ;)

 


  • wymoczek lubi to

#10 smitas

smitas
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 15:10

ok, dzięki za odpowiedzi - tamten rower za mały na 176 cm wzrostu.

a ten http://allegro.pl/gi...3444626033.html ???





Dodaj odpowiedź