Witam,
mam 176 cm wzrostu, znalazłem taki rower: http://allegro.pl/sh...2fb8b71e1e483bb
tylko nie jestem pewien czy to jest mój rozmiar ramy???
Napisano 08 sierpień 2013 - 09:24
Witam,
mam 176 cm wzrostu, znalazłem taki rower: http://allegro.pl/sh...2fb8b71e1e483bb
tylko nie jestem pewien czy to jest mój rozmiar ramy???
Napisano 08 sierpień 2013 - 09:46
Ocipiałeś ?
51 na 176 ?!
To jak mrówka na resoraku będziesz
54 cm minimum dla Ciebie
Nie 51, tylko 53 - tyle ma górna rura horyzontalnie i to jest najważniejszy wymiar.
@smitas
Nie patrz na rozmiar nominalny (który nic nie znaczy), tylko na długość ramy. W Twoim przypadku byłoby to ok. 54-55 cm horyzontalnie (oczywiście przy założeniu, że mówimy o rowerze do jazdy sportowej) i w ten rozmiar byłoby najlepiej celować.

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
Napisano 08 sierpień 2013 - 10:45
mi tez sie wydaje ze rama za mała
ale rower całkiem ok ![]()
a ten licznik
w mega miejscu zamontowany ![]()
pozdr ![]()
Napisano 08 sierpień 2013 - 11:15
Wszystko zależy od pozycji. Ja np. mam 173 cm wzrostu, górną rurę 535, mostek 110 i jestem bardzo zadowolony, choć pozycja jest wg mnie względnie wyciągnięta i nie każdemu mogłaby odpowiadać.
Niestety tak to już jest, że żadne wyliczenia nie zastąpią dokładnego rozeznania we własnych potrzebach ani tym bardziej przymiarki...

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
Napisano 08 sierpień 2013 - 12:16
ja mam rame 51 i 172 cm wzrostu i dobrze jest ![]()
Napisano 08 sierpień 2013 - 15:10
ok, dzięki za odpowiedzi - tamten rower za mały na 176 cm wzrostu.
a ten http://allegro.pl/gi...3444626033.html ???