Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kondycja Na Przejechanie Całej Polski


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukiszlak

lukiszlak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądond

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:43

Cześć otóż pomyślałem sobie że fajnie by było sobie w przyszłym roku z mojego rodzimego śląska przejechać się nad morze : ) Moja teraźniejsza kondycja pozwala mi na maksimum 60-100 km w 1 dzien po którym czuje się jak jeden wielki zakwas. To pomyślałem sobiwe że moge zacząć jakiś trening który zwiększy moją wydolność organizmu. Tylko że żadnego takiego nieznam, jakbyście mi podsuneli jakies artykuły jak taki sobie rozpisać lub jakbyscie o boze mieli jakis gotowy to byłbym bardzo chętny go wypróbować :)
Niemusicie mi mówić ze troche za dużo wymagam od roku treningu, ale trzeba mieć jakieś cele w życiu co nie?

Narazie na trening mam całe dnie, i ciekawi mnie czy np przez zime nielepiej by mi było biegać i robić jakies aeroby niż jeździc na rowerze. Myśle też o skakance i uprawianiu boksu.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.



#2 Gosc_mike79pl_*

Gosc_mike79pl_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2013 - 06:25

Po prostu musisz jeździć. Ja jestem amatorem przez duże A. Nie jeżdżę z pulsometrem ani tym bardziej z pomiarem mocy. Nie stosuję żadnych planów treningowych, specjalnej diety czy zabiegów regeneracyjnych. Zimą nie jeżdżę wcale. Wsiadam na rower i jadę. Co drugi dzień wybieram się na rundę 40km a w sobotę 80-100km. Średnią prędkość utrzymuję w okolicach 30km/h. Kilka dni temu pokonałem rowerem trasę z Podlasia do Radomia, wyszło 300km. Zajęło mi to z przerwami 12h. Najważniejsze to dobra kolacja dzień wcześniej, sniadanie bogate w węglowodany i podjadanie w czasie jazdy. O uzupełnianiu płynów nie muszę chyba pisać... Moim zdaniem nie potrzebujesz żadnych specjalnych wskazówek żeby za rok osiągnąć swój cel, pod warunkiem, że nie planujesz bić żadnych rekordów. Pozdrawiam i życzę powodzenia.



#3 MagicSpeed

MagicSpeed
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 15 sierpień 2013 - 07:38

 

Po prostu musisz jeździć. Ja jestem amatorem przez duże A. Nie jeżdżę z pulsometrem ani tym bardziej z pomiarem mocy. Nie stosuję żadnych planów treningowych, specjalnej diety czy zabiegów regeneracyjnych. Zimą nie jeżdżę wcale. Wsiadam na rower i jadę.

Ja tak samo. Ostatnio w jeden dzień zrobiłem 170 km i na następny dzień nic mnie nie bolało.

 

Po prostu musisz jeździć

Im więcej tym lepiej. :P

 



#4 lukiszlak

lukiszlak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądond

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:48

A ja myślałem że mój cel jest mało możliwy do zrealizowania w 1 rok, ale skoro mówicie żeby tyko jeździć i sie nieprzejmowac treningiem to tak właśnie zrobie : )



#5 MagicSpeed

MagicSpeed
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 15 sierpień 2013 - 14:12

Nie chodzi, o to, żeby się nie przejmować, bo jeszcze nas źle zrozumiesz, i wylądujesz w szpitalu. ;d

Mówimy o tym, że wystarczy się trzymać podstawowych zasad, bez katowania sie jakimiś dietami.



#6 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 sierpień 2013 - 09:40

Jeśli chcesz się przygotować do wyjazdu pi razy oko 600 - 700 km (dystans Śląsk - Bałtyk to luźne pojęcie równie dobrze, może być i więcej km), to niestety musisz powoli przyzwyczajać się do wielogodzinnego wysiadywania na rowerze. Zakładam, że nie chcesz przejechać tego dystansu w ciągu jednego dnia (choć są tacy, którzy to potrafią, no ale raczej nie po roku treningów), musisz nastawić się na stopniowe wydłużanie tak czasu, jak i kilometrażu. Zauważ, że jeśli teraz po 80 - 100 km czujesz "jeden wielki zakwas" (to uszkodzenia mięśni, a nie zakwas) to jeszcze czekałoby Cię 5 - 8 kolejnych takich dni. Być może teraz jeździsz "na maksa - do zajechania", a to nie jest sposób na przejechanie dużego dystansu. Przy długim dystansie (nawet dzielonym na części) należy wiedzieć jakim tempem można jechać, żeby pod koniec dnia nie paść z przemęczenia. Na ogół przy samotnej jeździe jest to tempo znacznie niższe niż dla trasy "jeden dzień" i odpoczynek", tak aby na drugi i kolejne dni nie męczyć się z obolałymi mięśniami.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź