Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#1541 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 27 luty 2017 - 22:49

Podstawa łożyskowanie, bo reszta jak w prawie kazdych tego typu. Ważne, że mają pod blokiem wkładkę stalową. Miałem Welllgo WAM R4. Po kilku latach bez grama luzu. Sprzedałem i reklamacji nie było.  pozdr



#1542 Sensor

Sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 28 luty 2017 - 10:14

Odnośnie łożyskowania. Widzę że producenci stosują przeróżne kombinacje (3 łożyska maszynowe, łożysko maszynowe + tulejka, łożyska kulkowe itd). Gdyby nie chęć obniżenia wagi to wybrałbym model Shimano. Konkurencja oferuje lżejsze pedała i mam mętlik w głowie co wybrać. Jak na razie to wybrałbym któryś z tych modeli: 

VP-R73H   http://www.vpcompone...roduct/vp-r73h/

Xpeedo XRF07MC  http://positiveperfo...gnesium-pedals/

Wellgo R168 http://en.wellgopeda...etail_6_256.htm

 

Proszę o pomoc w wyborze.

 

 

#1543 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 luty 2017 - 18:17

Najlepiej bez tulei.   pozdr



#1544 Sensor

Sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 28 luty 2017 - 21:52

Najlepiej bez tulei.   pozdr

 

Dzięki kolego. Prześpię się z problemem i odezwę się po zakupie jak się sprawują.



#1545 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marzec 2017 - 10:35

Wiele lat używałem Look Keo Classic z blokami Keo bez gripów. Teraz przesiadłem się na Look Keo 2Max i mam problemy z wpinaniem się w pedały. Jaka przyczyna? Keo 2Max ma nieco inny kształt od Classic ale generalnie kluczowe miejsca konstrukcji (tam gdzie wpina się blok) są identyczne. Czy może tu chodzić o bloki w wersji "grip" które są podgumowane dla lepszego chodzenia? Bo to chyba jedyna znacząca różnica, wcześniej używałem zwykłych bloków bez gumy. Ktoś ma podobne doświadczenia z blokami keo grip? Strasznie mnie to irytuje.



#1546 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marzec 2017 - 10:42

A nie chodzi przypadkiem o to, że przyzwyczaiłeś się do starych pedałów, a nowe po prostu nie są jeszcze wyrobione?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1547 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marzec 2017 - 11:03

Raczej nie. Po prostu w 2max nie mogę tak łatwo wsunąć czubka bloku w oczko w pedale co uniemożliwia zatrzaśnięcie zamka. Mam wrażenie jakby w classicach była większa tolerancja dla tego ruchu i nawet przy mało dokładnym wsunięciu bloku ostatecznie lądował on  i sam pozycjonował się w odpowiednim miejscu. Teraz jak nie trafię idealnie w pierwszej fazie to już nie zaskoczy, muszę wyjmować but z blokiem i próbować od nowa, czasem i kilka razy zanim się uda.



#1548 Sensor

Sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 07 marzec 2017 - 11:06

Zdecydowałem się i zakupiłem Xpedo XRF07MC. Czekam na dostawę.W recenzji tych  pedałów jest napisane, że są współpracują z oryginalnymi blokami looka ale tylko  bez luzu ( Look compatibility only provides 0 degrees of float) http://positiveperfo...esium-pedals/  Czy może to ktoś potwierdzić. Czy chcąc mieć luz roboczy np. 6 stopni będę zdany tylko na oryginalne bloki xpedo XPR76.



#1549 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 marzec 2017 - 11:13

Jeżdżę na innych Xpedo i nie mam takiego problemu. Dobierając odpowiednie bloki, ustawiam luz - tak jak w oryginalnym Looku.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1550 Sawatin

Sawatin
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 12:32

jeśli chodzi o budżetowe pedały MTB, to lepiej wybrać m520 czy XLC-PD-S15? 

O modelu shimano czytałem sporo dobrych opinii (chociaż część z Was pisała o luzach pojawiajacych się po xxx km). A jak to jest z jakością i trwałością XLC S15?



#1551 Sensor

Sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 07 marzec 2017 - 12:41

Jeżdżę na innych Xpedo i nie mam takiego problemu. Dobierając odpowiednie bloki, ustawiam luz - tak jak w oryginalnym Looku.

 

Z wyglądu bloki czerwone Xpedo i czerwone Look Keo wyglądają tak samo. To chyba jakieś nieporozumienie.
 



#1552 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 marzec 2017 - 14:28

Mam m 520 już parę lat i chwalę. Do drugiego roweru kupiłem u Mikroosa XLC , ale nie podstawa tylko coś jak m540 w lepszej cenie. Też chwalę.  pozdr



#1553 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 marzec 2017 - 08:40

Jakie nieporozumienie, to te same bloki z wytłoczeniem nazwy innej firmy.

#1554 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 07:10

Jeździ ktoś w Exustar E-PR100PP? Lekkie i w cenie średniej klasy opony. Można co rok wymieniać;-) Ciekawe tylko czy rok wytrzymają...



#1555 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 02 lipiec 2017 - 18:41

Witam, ma ktos jakis patent na luz roboczy w LOOK? Chodzi mi o to ze mam 9 stopni luzu w czerwonym bloku i to to jest super, ale luz jest jakby zbyt pływający, jakby na lodzie sie stopa obracała. Czy jest jakis patent na to by bylo wiecej oporu. W paris-roubaix widzialem ze stosowali kawalki tasmy celem absorbcji wstrząsów. Pewnie wpływa ona też na zmniejszenie śliskosci powierzchni i bardziej stabilne uczucie. Myslalem ostatnio nad przesiadką na ultegry z dłużaszą osią i bloki 6", ale LOOK to LOOK, podomnie jak time, sprawdzone rozwiazanie.
bart miro

#1556 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 lipiec 2017 - 18:57

Look ma bloki o różnym luzie. Po prostu kup takie, jakie Tobie odpowiadają.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1557 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2017 - 19:12

Witam, ma ktos jakis patent na luz roboczy w LOOK? Chodzi mi o to ze mam 9 stopni luzu w czerwonym bloku i to to jest super, ale luz jest jakby zbyt pływający, jakby na lodzie sie stopa obracała. Czy jest jakis patent na to by bylo wiecej oporu.

Tak, duże pedały platformowe z ostrymi pinami.

 

 Jeśli chodzi o to uczycie pływania stopy jakby na lodzie to ja miałem dokładnie takie same refleksje podczas mojej na szczęście niezbyt długiej przygody z pedałami systemu spd (PD-A520 i standardowe bloki).

I to ma być ten niby doskonały interfejs ludzkiej stopy z rowerem.

Najpierw wymyśla się coś niezgodnego z naturą, a potem próbuje rozwiązywać powstałe problemy jakimiś blokami z luzami.
 



#1558 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 03 lipiec 2017 - 18:03

Wyciagasz pochopne wnioski kolego. Chodzi o dobranie/ustawienie systemu pod siebie a nie rezygnacje z niego. Najezdzilem sie juz na platformach i ciagle jezdze bo to dobrze cwiczy technike krecenia- jednak trzymam to tylko w mtb, bo jezdze jesli juz to w ciezkim terenie i w spd jest za duze ryzyko dzwona. Nie moge zlego slowa na swoje looki powiedziec, jednak chce dojsc do tego by majac mozliwosc luzu byl on bardziej 'zoporowany' (more friction), jednak bez sprezyny centrujacej (non re-centering float) i tyle. Z tego co wiem to shimano spd sl np w ulgrze ma wiekszy opor, lub keywin. W zasadzie dla mnie licza sie tylko 3 marki: LOOK, SHIMANO, KEYWIN aktualnie. Kiedys chorowalem na time ale mi przeszlo. Jednak jesli szosa to tylko clipy, zmiana na platformy to jak powrot to wool jersey.
bart miro

#1559 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:26

Dostałe nowe pedały Look Keo Classic III i pojawił się problem. W lewym pedale jest problem z wpięciem się blokiem, bardzo ciężko wchodzi i wychodzi. Sprężynę zluzowałem na maksa i dalej to samo. Prawy pedał działa bez zarzutu. Bloki szare.

Miał ktoś podobny problem?



#1560 Baltosz

Baltosz
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:01

Witajcie, moje bloki SPD SL przeżywają swoje ostatnie chwile. Pomyślałem o zakupie zestawu pedały+bloki, ponieważ pedały to starsze już wydanie R540. Czy w kwocie do 200 zł znajdę ciekawszą propozycję niż wspomniane wyżej Xpedo XRF07MC? Kolega jak na razie nie podzielił się wrażeniami. Zależy mi na łożyskach maszynowych, niższej masie (aktualnie 360 gramów samych pedałów) oraz wkładce zapobiegającej wycieraniu się pedałów.





Dodaj odpowiedź