Skocz do zawartości


Zdjęcie

spd , spd-r , spd-sl czy może look ?


1720 odpowiedzi w tym temacie

#1701 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:47

Hej

 

Czy ktos z was korzystal z tego?

Warto to kupic czy to pic na wode?

 

dNOxnTd.jpg

 

Przydaje się, ale jak wiesz jak powinieneś mieć ustawione bloki ;)



#1702 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:55

Hej

 

Czy ktos z was korzystal z tego?

Warto to kupic czy to pic na wode?

 

dNOxnTd.jpg

 

Pic na wodę to nie, nawet pomaga w precyzyjnych i drobnych zmianach. Kupiłem z 3 lata temu pod Looka. Pobawiłem się miesiąc i od tego czasu leży. Po prostu uzyskałem ustawienia jakie uznałem za zadowalające. Przy wymianie bloków na nowe wystarczą już znaczniki zrobione na podeszwach.

 

Łatwo przenieść ustawienia pomiędzy butami tej samej pary. Ułatwia dokonywanie bardzo precyzyjnych regulacji, zwłaszcza przy rotacji bo przyrząd oferuje dłuższe ramię dźwigni.

 

Dla pracujących codziennie przy bikefittingu bardzo pomocne. Kiedyś Cezary Zamana wrzucił filmik z jego wizyty w Veloarcie, również tego używali.
Do użytku prywatnego ... to już zależy od indywidualnego podejścia. Należę do grupy osób, która stawia na niezależność od warsztatów, serwisów itd., dlatego kupiłem. Do tego jeszcze przydałyby się małe studia jak poszczególne ustawienia wpływają na wydajność oraz zapobieganiu kontuzjom. 
A mozna sobie niezłą krzywdę zrobić, zwłaszcza przy zbyt dużej rotacji pięty na zewnątrz.


Trzepak 

"MAMIL"


#1703 bazyl33

bazyl33
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądOżarów Mazowiecki

Napisano 22 lipiec 2021 - 14:51

Ktoś ostatnio pytał o dostępność Xpedo Thrust NXS, więc z przyjemnością informuję, że przyjechały :) XPEDO Thrust NXS XRF10NC- Pedały

 

 

Jak się znowu pojawią daj znać. Muszę kupić ponownie. 



#1704 Belmon

Belmon
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 listopad 2021 - 11:57

Witam,jestem na etapie zakupu pedalow,chciałbym się dowiedzieć czy warto dopłacać i jaka różnica jest między nimi prócz wagi. Korbe mam 105 r7000 jeśli to co zmienia :).

https://www.centrumr...293/?v_Id=62491

https://www.centrumr...-r7000-pd18850/

#1705 Belmon

Belmon
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 listopad 2021 - 11:58

Witam,jestem na etapie zakupu pedalow,chciałbym się dowiedzieć czy warto dopłacać i jaka różnica jest między nimi prócz wagi. Korbe mam 105 r7000 jeśli to co zmienia :).

https://www.centrumr...293/?v_Id=62491

https://www.centrumr...-r7000-pd18850/

#1706 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:03

Panowie pytanie o bloki look'a. Jeżdze aktualnie szarych zamiennikach looka z luzem 4.5. Zauważyłem ostatnio, że prawa gira podczas pedałowania (moment gdy noga jest w górnej pozycji) kieruje sie bliżej ramy a dokładnie kolano. Wygląda to tak, ze lewa pedałuje praktycznie w pionie a prawa do środka. Czy w takim wypadku zastosowanie bloków z luzem 0 pomoże utrzymać pozycje nogi? Blok już w tym prawym bucie przesuwałem tak aby kierować stope na zewnątrz ale luz jest na tyle spory, że i tak w momencie pedałowania wyczuwam ten minimalny ruch. Ewentualnie jeszcze spróbuje lepszej jakości bloków, być może już sam blok jest do kitu mimo, że śmigam w osłonach :)

 

Ewentualnie jakieś godne polecenia zamienniki? Aktualnie mam ROTO



#1707 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:06

Blok 0 stopni niczego nie skoryguje, a raczej wymusi. Czyli zmusi kolano do pracy w nienaturalnej dla niego pozycji.

 

Jeżeli asymetria sama w sobie nie powoduje problemów, zostaw to tak jak jest. Bloki po to mają luz, aby pozwalać na takie drobne niedoskonałości i niwelować obciążenia z tym związane.


  • tomaszzzz lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1708 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:09

Dokładnie tak jak pisze mikroos. Jakieś niedoskonałości w motoryce ciała przepracowuje się z fizjoterapeutą, a nie koryguje częściami rowerowymi, bo tylko pogłębi problem. 



#1709 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:10

no właśnie ostatnio pojawia mi się coraz częściej po jakiś 30-40km ból w lędźwiach po lewej stronie. Mój pierwszy wniosek to właśnie, że to przez tą nogę. Coraz bardziej przekonuje się do odwiedzenia fizjo fittera :)



#1710 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:29

Kiedyś leczyłem uciekające kolana czy pięty w ten sam sposób. Czarne bloki i zero luzu co oczywiście nic nie dało poza większym dyskomfortem i szybszym zużyciem pedałów.
U mnie to była kwestia słabszej nogi, która po pewnym zmęczeniu przestawała pracować w osi.
Okazało się, że trening na niskiej kadencji, zimą siłownia. Dalej jak się zmęczę kolano mi ucieka do ramy ale traktuje to teraz jako wskazówkę, że może pora zrobić rozjazd i odpocząć.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka

#1711 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 07:31

Zamówiłem na próbę oryginalne 4.5 looka, żeby sprawdzić czy może coś pomoże. Moje aktualne roto, mimo, że mają niewiele przebiegu są mocno zdarte, po niektórych komentarzach widzę, że już nawet po 200km roto łapały luz. 



#1712 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 09:11

Zauważyłem ostatnio, że prawa gira podczas pedałowania (moment gdy noga jest w górnej pozycji) kieruje sie bliżej ramy a dokładnie kolano. Wygląda to tak, ze lewa pedałuje praktycznie w pionie a prawa do środka. 

 

Takie ósemkowanie kolana może sugerować niepodpartą szpotawość przodostopia, albo niewystarczające podparcie łuku podłużnego stopy. Wg wiedzy wykopanej od fitterów pomocny może być klin lub podkładka między butem a blokiem, odchylające stopę na zewnątrz i/lub bardziej wspierające wkładki do butów.

 

Tu masz również podobny temat z sugestiami ćwiczeń:

https://szosa.org/to...fizykoterapia/ 


Trzepak 

"MAMIL"


#1713 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 29 czerwiec 2023 - 17:45

A to ciekawy temat.


https://youtu.be/nuotDXUstEE
  • JHartman lubi to

#1714 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 10 lipiec 2023 - 07:10

czy na wpinanie w pedały look kto jest jakaś cudowna recepta? po 3 latach na speedplayach poszedłem w assiomy i na światłach jest kabaret. sukcesem jest wpięcie za drugim razem.

to kwestia praktyki?

 

p.s. rok temu jeździłem trochę na SPS-Sl i było cudnie, chyba najlepsze wpinanie ze wszystkich wymienionych systemów.



#1715 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 lipiec 2023 - 07:24

To nie jest kwestia bloków czy "systemu", tylko wyważenia konkretnego modelu pedałów. Jeżeli pedały mają środek ciężkości zbyt mocno z tyłu, to zawsze będzie trudniej się w niego wpiąć.


  • ogreczek i lukaszzsch lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1716 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 08:05

czy na wpinanie w pedały look kto jest jakaś cudowna recepta? po 3 latach na speedplayach poszedłem w assiomy i na światłach jest kabaret. sukcesem jest wpięcie za drugim razem.

to kwestia praktyki?

 

p.s. rok temu jeździłem trochę na SPS-Sl i było cudnie, chyba najlepsze wpinanie ze wszystkich wymienionych systemów.

 

Mam to samo odczucie. Teraz jeżdżę na pedałach z pomiarem mocy z look keo, na spd sl - była bajka 



#1717 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 10:30

czy na wpinanie w pedały look kto jest jakaś cudowna recepta? po 3 latach na speedplayach poszedłem w assiomy i na światłach jest kabaret. sukcesem jest wpięcie za drugim razem.

to kwestia praktyki?

 

p.s. rok temu jeździłem trochę na SPS-Sl i było cudnie, chyba najlepsze wpinanie ze wszystkich wymienionych systemów.

 

Ooo... nie jestem sam. Też mam z tym problemy. O dziwo przy shimanowskich wcześniej doszedłem do praktyki wpinania się bez patrzenia. A teraz po 2 latach z assiomą dalej jest jak napisałeś "kabaret". :D



#1718 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 14:20

+1

 

Z Look Keo doszedlem do względnej wprawy po paru miesiącach, z Assioma od roku mam wrażenie że uczę się za każdym razem ;)


  • lukaszzsch lubi to

#1719 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 12 lipiec 2023 - 08:29

Cześć, uciekła mi gdzieś śrubka z Shimano M540:

https://tinypic.host/image/m540.2Q3kx

 

przez co pedał trochę skrzypi w trakcie kręcenia.

Dostanę gdzieś taką śrubkę?



#1720 blackrain

blackrain
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipiec 2023 - 09:02

Miałem Looki Classic, teraz mam Assiomy. W Assiomach musiałem poluzować dosyć znacznie śrubę, żeby mieć podobny feeling co w poprzednich pedałach. Po kilkuset kilometrach mechanizm się "rozgrzał" - jest dużo łatwiej się wpinać i wypinać. Albo się po prostu przyzwyczaiłem :)





Dodaj odpowiedź