Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność napędu


61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 19 kwiecień 2009 - 22:08

Witam!

Chciałem się dowiedzieć jak wygląda kompatybilność tych dwóch firm (SH i campy). Otóż bede niedługo posiadaczem klamek chorus, jednak cały napęd mam shimanowski (narazie sora 8 rzędowa bo dopiero w przyszłym miesiącu bede mógł kupić reszte) Chciłem się dowiedziec czy jest szansa, że jak założe te manetki to w jakikolwiek sposób beda współpracowały z napędem, czy nie ma szans?? Klamki są 10..

#2 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2009 - 22:10

Z ośmioma rzędami niekoniecznie a na pewno nie będą współpracować ot, tak z racji odmiennego skoku przerzutki. Jest do kupienia adapter przerzutki, dzięki któremu można mieć klamki Campy lub Shimano i przerzutki drugiej firmy.
O, tutaj:
http://www.sheldonbr.../shiftmate.html
masz info o co chodzi.

#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 19 kwiecień 2009 - 22:11

W tym temacie dowiesz się wszystkiego.
Ewentualnie możesz się pokusić o takie coś klik

#4 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 19 kwiecień 2009 - 23:09

A jak bedzie to wyglądać w przypadku takim: korby - shimano sora a cała reszta campa 10 (klamki i przerzurtki

#5 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 20 kwiecień 2009 - 06:25

Arthur, Powinno działać, jeśli kupisz tę korbę na 9s. Były też niedawno te na 8s i nie wiem ale może by się na nich klinował łańcuch.

#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 kwiecień 2009 - 11:09

czy mogę kupić korbe Campy xenon/veloce do przerzutki przód shimano 2200, a przerzutki tył sora z łancuchem i kaseta shimano 8s?

#7 Gosc_tomiq_*

Gosc_tomiq_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2009 - 11:37

Według mnie będzie dobrze. Trochę przesadzone są niektóre obawy co do działania korb z różnymi napędami. Są przecież firmy robiące tylko korby (jeśli chodzi o napęd) np. Truvativ, Stronglight, Sugino i parę innych. I jakoś to wszystko żre razem. A że w MR piszą, że najlepiej działa napęd od jednego producenta? Cóż, piszą też inne rzeczy, z którymi zgadzać się nie trzeba... Ilość biegów nie ma tak wielkiego znaczenia, jeśli dasz korbę np 10S do napędu 9S (ja tak mam). Na odwrót może być gorzej.
A, no i dobrze robisz patrząc na Campę ;-) Jedyny słuszny wybór... :-D

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 kwiecień 2009 - 12:46

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że Campa daję poczucie takiej delikatnej wyższej wyższosći na Shimano - taka jeszcze bardziej elitarna elita ;-)

a np Xenon w odniesieniu do Sory wiele się różni na plus/minus ? Jedyne co zuwazyłem, że Campa chyba generalnie jest tańsza od Shimano...

#9 Grzesiek

Grzesiek
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądLTM

Napisano 22 kwiecień 2009 - 12:58

Witam!

Chciałem się dowiedzieć jak wygląda kompatybilność tych dwóch firm (SH i campy). Otóż bede niedługo posiadaczem klamek chorus, jednak cały napęd mam shimanowski (narazie sora 8 rzędowa bo dopiero w przyszłym miesiącu bede mógł kupić reszte) Chciłem się dowiedziec czy jest szansa, że jak założe te manetki to w jakikolwiek sposób beda współpracowały z napędem, czy nie ma szans?? Klamki są 10..


Akurat ta kombinacja będzie działać poprawnie. Szczegóły masz tu:

http://www.ctc.org.u...D=3946#Shimergo

--
Pozdrawiam,
Grzesiek

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:06

Deadhorse, może klamkomanetki campy idzie dostać tańsze, ale na przykład tylne przerzutki shimano ma tańsze i tak możesz całe grupy porównywać...


#11 Grzesiek

Grzesiek
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądLTM

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:21

A jak bedzie to wyglądać w przypadku takim: korby - shimano sora a cała reszta campa 10 (klamki i przerzurtki


Jeżeli oprócz klamek i przerzutek wymienisz też kasetę na Campagnolo 10 oraz naturalnie łańcuch na węższy to ze starszą korbą Shimano nie będzie problemu. Wiesz na pewno, że wymiana kasety w tym przypadku to też wymiana co najmniej bębenka a najczęściej piasty lub koła.

#12 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:25

Wiesz na pewno, że wymiana kasety w tym przypadku to też wymiana co najmniej bębenka a najczęściej piasty lub koła.


Hmmm... Możesz rozwinąć temat?

#13 Gosc_tomiq_*

Gosc_tomiq_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:06

Różnica między Sorą a Xenonem? Jak masz Xenona 2007, masz 10 rzędowy napęd, wcześniejszy będzie 9rzędowy. Sora przez długi czas była 8 rzędowa, może teraz ma 9, nie sprawdzałem. Xenon w klamkomanetkach proponuje plastik, co może się nie podobać lub nie, ale działa.
Kaseta Campy wchodzi na inny bębenek niż Shimano. Mówiąc prościej, na piaście masz wypustki, które powodują, że kaseta się na piaście nie obraca tylko trzyma się na stałe (obracać ma się przecież koło a nie tryb). I te wypustki są inaczej rozmieszczone w przypadku tych firm. Przy kołach Mavica jest możliwość zmiany tylko bębenka z tymi wypustkami, w innych kołach jednak trzeba wymienić piastę.

#14 Grzesiek

Grzesiek
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądLTM

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:45

Wiesz na pewno, że wymiana kasety w tym przypadku to też wymiana co najmniej bębenka a najczęściej piasty lub koła.


Hmmm... Możesz rozwinąć temat?


Tak jak napisał powyżej tomiq. W skrócie: jeżeli obecnie masz kasetę Shimano 8 sp to znaczy, że masz też bębenek kompatybilny z kasetami Shimano/Sram a niekompatybilny z Campagnolo (pomijam rzędowość kaset) W związku z tym, jeżeli zmierzasz do napędu 10 sp Campagnolo to musisz wymienić kasetę na Campa 10, której to kasety nie założysz na obecnie posiadany bębenek tylnej piasty. Zanim pozbierasz wszystkie części możesz używać kombinacji: kalmkomanetki Campa 10/przerzutka tył Shimano/kaseta Shimano 8.

#15 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maj 2009 - 18:28

Chce sie upewnić czy tylna przerzutka campy 9s ogarnie resztę napędu campy 10s??


#16 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 16 maj 2009 - 16:45

Ciekawostka: Ostatnio składałem rower ze starych gratów, żeby zaszczepić u kumpla jazde na szosie. Już miałem montować manetki przy ramie, ale coś mnie podkusilo żeby sprawdzić jak będą działać klamkomanetki Campy na 9 z kasetą i przerzutką Shimano na 7 - okazało się, że "na sucho" działają bardzo przyzwoicie :-D . Zrobiłem krótkie testy w terenie, nic nie ociera, jak najbardziej da sie jezdzić w takim zestawieniu. Dodatkowo dziś w Warszawie widziałem szose z identycznym kompletem, więc to chyba nie przypadek ;-) .
Myśle, że to bardzo dobra informacja dla posiadaczy starych szosówek, znalezienie dobrych i tanich klamkomanetek Shimano na siódemke graniczy z cudem, a dziewiątkowe Xenony można kupić nawet za 100zł.

#17 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 30 maj 2009 - 15:19

Witam. Mam podobne pytanie. Posiadam napęd na 2/7 i długo szukałem klamek ale mało co znalazłem. Trafiła mi sie oferta (nie wiem czy dobra, wydaje mi się że chcą zedrzeć ale oceńcie sami) RSX 2/7 200 zł? Ile za to można wołać tak bez zdzierania?
I drugie pytanie czy pod 2/7 sh będzie działało z klamkami 2/8 sh bez żadnych problemów?

#18 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 08 listopad 2009 - 16:11

A jak wygląda kompatybilność korba-łańcuch-kaseta-przerzutka ? Np. do łańcucha, przerzutki i kasety '9' Ultegry dorzucić korbę Campy. Będzie to wszystko ze sobą współgrało ?

#19 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopad 2009 - 16:57

:shock: :shock: korby Campy są bardzo agresywne, z racji swojej wielkości może zagryźć resztę z shimano... Jasne że będzie działało dlaczego miałoby nie działać??


#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 listopad 2009 - 17:10

Działać będzie choć nie bardzo kumam takie mieszanki.
Gdybym miał napęd shimano to wolałbym korbę właśnie tej firmy lub powiedzmy firmy niezależnej. ;-)



Dodaj odpowiedź