#4
Posted 13 January 2014 - 07:25
W której części Wielkopolski mieszkasz?
Zasadniczo im bardziej na północ, tym bardziej pagórkowato - w okolicach Czankowa i Trzcianki są już ciekawe trasy. W okolicach samego Poznania i na południu to już raczej polowanie na pojedyncze odcinki...

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
#5
Posted 13 January 2014 - 08:47
no ja mieszkam 50km na zachud od Poznania.,tu w okolicy raczej nic nie będzie ale moge sobie gdzieś dojechać Możesz coś o trasach w okolicach Trzcianki bo to tylko 70km. odemnie? (a nie chodziło ci o Czarnków?)W której części Wielkopolski mieszkasz?
Zasadniczo im bardziej na północ, tym bardziej pagórkowato - w okolicach Czankowa i Trzcianki są już ciekawe trasy. W okolicach samego Poznania i na południu to już raczej polowanie na pojedyncze odcinki...
#6
Posted 13 January 2014 - 09:03
Tak, oczywiście o Czarnków chodziło - przepraszam za literówkę. Jest tam kilka ciekawych tras i względnie pustych dróg. To oczywiście nie będą góry, ale zawsze to jakieś urozmaicenie.

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
#8
Posted 13 January 2014 - 09:28
#9
Posted 13 January 2014 - 09:36
Nie wiem, czy nie byłoby lepiej pojechać w kierunku Drawska albo Nakła - jest tam sporo ciekawych tras po wzgórzach. Miałbyś bliżej i bardzo ciekawie.

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?
#10
Posted 13 January 2014 - 12:20
kecej, gdzie dokładnie mieszkasz?
Ja od 4 lat mieszkam w Swarzędzu pod Poznaniem ale generalnie pochodzę ze Śliwna, takiej małej wiochy nie daleko Dusznik Wlpk.
I to jest właśnie mniej więcej 50km na zachód od Poznania. Podobny dystans na zachód podałeś więc pytam :-)
Giant TCR Advanced 2016
#11
Posted 13 January 2014 - 12:32
Mówisz masz, tylko szukać trzeba lepiej ![]()
I zwróć uwagę na ortografię, bo chwilami się tego czytać nie da...
http://www.cyklista.ovh.org/index.html
Trzymaj Koło - blog dla PRO amatorów
Wycieczki weekendowe i atrakcje turystyczne
#12
Gosc_Altimetr_*
Posted 13 January 2014 - 12:34
Szukales na altimetr.pl?
Wywołany do tablicy odpowiadam... :-)
no wiadomo na góry to nie ma co liczyć.bo tu ich nie ma zwyczajnie ,blisko mam to się przejade zobaczyć dzięki za info. A słyszałeś może coś o najwyrzszym wzniesieniu wielkopolski "Kobyla góra" to się nazywa może tam by coś było ,to jest gdzieś mniej więcej w połowie drogi między Ostrowem Wlkp. a Wrocławiem
Nie wiem czy to chodzi, ale sprawdziłem na mapie i na głownej drodze od Kobylej góry do Ostrzeszowa znajduje się taki oto podjazd:
Kobyla góra http://www.altimetr....obyla-gora.html oraz z drugiej strony http://www.altimetr....byla2-gora.html
Pozdrawiam, może się przyda... :-)
#13
Posted 13 January 2014 - 13:36
Mieszkam w Pniewach :-)kecej, gdzie dokładnie mieszkasz?
Ja od 4 lat mieszkam w Swarzędzu pod Poznaniem ale generalnie pochodzę ze Śliwna, takiej małej wiochy nie daleko Dusznik Wlpk.
I to jest właśnie mniej więcej 50km na zachód od Poznania. Podobny dystans na zachód podałeś więc pytam :-)
#14
Posted 13 January 2014 - 13:56
Dzieki jesteś wielki!Wywołany do tablicy odpowiadam... :-)
Nie wiem czy to chodzi, ale sprawdziłem na mapie i na głownej drodze od Kobylej góry do Ostrzeszowa znajduje się taki oto podjazd:
Kobyla góra http://www.altimetr....obyla-gora.html oraz z drugiej strony http://www.altimetr....byla2-gora.html
Pozdrawiam, może się przyda... :-)
#15
Posted 13 January 2014 - 13:59
wybacz z ortografi nigdy dobry nie byłem i już nie bede :-)Mówisz masz, tylko szukać trzeba lepiej
I zwróć uwagę na ortografię, bo chwilami się tego czytać nie da...
http://www.cyklista.ovh.org/index.html
#16
Posted 13 January 2014 - 21:55
kecaj-edycja posta !!
włącz sobie gogle "terrain" albo coś w tym rodzaju i śmigaj po mapie, porównując wysokości i poziomice
A jak lubisz góry, to zaplanuj sobie wyjazd kilkudniowny w góry i tam się dopiero wyszalejesz !!
#17
Posted 14 January 2014 - 06:13
Wyjazd w góry już. zaplanowany ale to się pory roku muszą jeszcze pozmieniać A z tymi gogle terrain to dobry pomysł coś pokąbinujekecaj-edycja posta !!
włącz sobie gogle "terrain" albo coś w tym rodzaju i śmigaj po mapie, porównując wysokości i poziomice![]()
A jak lubisz góry, to zaplanuj sobie wyjazd kilkudniowny w góry i tam się dopiero wyszalejesz !!
- biker1974 likes this
#18
Posted 14 January 2014 - 18:48
no wiadomo na góry to nie ma co liczyć.bo tu ich nie ma zwyczajnie ,blisko mam to się przejade zobaczyć dzięki za info. A słyszałeś może coś o najwyrzszym wzniesieniu wielkopolski "Kobyla góra" to się nazywa może tam by coś było ,to jest gdzieś mniej więcej w połowie drogi między Ostrowem Wlkp. a Wrocławiem
Mieszkam niedaleko Kobylej Góry. Jedynym większym wzniesieniem w tych okolicach jest góra na którą można wjechać od strony Marcinek (ponoć to największy szczyt wielkopolski), ale podjazdu jakiegoś ciężkiego tam nie ma
Lepiej jest jechać na Mikstat, ale tam masz kawał drogi
#19
Posted 18 January 2014 - 13:16
podjazdy:
1. Osowa Góra - Mosina - szoska / MTB , ok. 800 m
2. Dziewicza Góra - MTB
3. Czarnków - Jesionowa ! - 12% (!) 700 m ...
4. Łysa Góra w drodze Śmiełów - Żerków, tam trenuje m.in. Maciek Paterski ;-)
5. Ujście, taka sobie serpentynka,
generalnie czegoś dłuższego niż 1 km to chyba się nie znajdzie na Nizinie ...
6. Biskupice - pętla Masters - kilka krótkich podjazdów, które można poczuć przy odpowiednim depnięciu
7. Suchy Las - Góra Moraska - pętla Masters - też można "coś" poczuć ;-)
#20
Posted 18 January 2014 - 19:21
U nas na południu WLKP {Krotoszyn/Ostrów Wlkp} jest kilka fajnych tras z pagórkami. Okolice Mikstatu i podjazd pod maszt z Kaliszkowic, trasa wyścigu Interkolu - pod kościółek w Kotłowie.. Dalej to kilka KM na południe od Krotoszyne {już Dolnośląskie} jest kilka fajnych górek choćby Wzgórze Joanny {trasa maratonu trzebnickiego} i z Milicza w kierunku Krośnic.
Kobyla Góra z Ostrzeszowa też robi wrażenie jak na nasze warunki.. także jest co dymać u nas na płd ![]()
Krisowy blog sportowy:
Strava: https://www.strava.c...thletes/3746277
Endomondo: https://www.endomond...profile/1796231



