Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Czy Specialized


82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 02 sierpień 2016 - 23:12

Koledzy mam skromne pytanie, który jest lepszym wyborem na pierwszą Szosę ?

 

Napęd został już wybrany w mojej głowie Padło na eTap od Srama

 

Spec ponoć ma lepszy karbon używany w ramie i jest na ceramicznych łożyskach, Trek ma super amortyzacje pod siodełkiem

 

Na kołach się nie znam całkowicie, mam MTB Speca na Rovalach Carbonowe, nie mogę się wypowiadać innych nigdy nie miałam.

 

Mam wybrać prezent na Urodziny, może coś podpowiecie ?



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 02 sierpień 2016 - 23:40

Ja bym wolał coś włoskiego, ale z dwojga Jankesów wziąłbym Treka, bo Spece są garbate i brzydkie ;)


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:23

Tarmac Pro ;)



#4 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:23

Raczej porównywałbym konkretne modele a nie uogólniał. W w aerodynamicznym high-endzie wygrywa Trek z Madone. Koła Roval kojarzę głównie z bukowanego etapu na TdF'15 gdzie Contador jechał ze złamaną obręczą. Słyszałem plotkę, że Trek na sezon 2017 mają być tańsze niż obecnie lub lepiej wyposażone.



#5 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:28

:)To może też zostań moja połówką, za 19 dni mam urodziny  :D :P (i'ts a joke of corse - bo jeszcze moja żona przeczyta i nie kupi mi bidonu  :lol: ) 

Jeśli jesteś przekonana tylko do tych Jankesów to musisz wiedzieć, że ten z amortyzacją to Domane ale jak weźmiesz najnowszego Trek Domane SLR to z przodu też jest amortyzacja a tylna jest nawet regulowana. 



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:21

To nie lepiej normalny rower z pelna amortyzacja?

 

Jak juz chcesz wydac worek kasy, to zainwestuj w porzadny bike fitting. Tym bardziej, ze jako jest to pierwsza szosa, nie masz zadnego odniesienia i, zgaduje, nie wiesz czym taki rower sie je. Znajac swoje wymiary, szukaj roweru, badz ramy, jesli chcesz skladac.

 

 



#7 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 04 sierpień 2016 - 07:17

Bike fitting został dokonany wczoraj, dla mnie nie robienie nic przez 3h to kara, osoba prowadząca bike fitting zadawała pytania mierzyła, sprawdzała, przestawiała ustawienia, kazała jeździć na rowerze zmontowanym do trenażera ( pierwszy raz na takim czymś )

 

Wszystko już pomierzone, jestem w szoku, dowiedziałam się że jak bym miała 20lat to można było by się przyczepić trochę do wyników.

 

Ustaliliśmy odpowiednią wielkość ramy, rower został zmówiony ................ w kolorze ...................

 

dokonałam jazdy próbnej, rowerem który pomagał ustalić wielkość ramy. Pierwszy raz na rowerze szosowym dziwnie się czułam, wąska kierownica inaczej się siedziało,

 

Teraz zostało czekać na dzień w który przyjedzie mój nowy Rower



#8 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 16:36

No to się pochwal co to za cudo zostało wybrane ;)

Kolor ważna rzecz...

 

 

 



#9 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 04 sierpień 2016 - 21:37

No to się pochwal co to za cudo zostało wybrane ;)

Kolor ważna rzecz...

 

Na Kolor nie miałam wpływu ( zmiana koloru to 2-5K ), kolorem się jeździ, jest przeokropny brrrrrrrrrrrrr 

 

Rower będzie ponoć w wrzesień - październik a może nawet później, mam czym jeździć MTB, nie mam

 

ciśnienia na teraz już zaraz.

 

Mam w planach 2017 rozpocząć treningi na Szosie i MTB i starty w zawodach.



#10 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 22:47

Celuje że to trek
  • Frania.Bania lubi to

#11 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:44

Dziwna forumowiczka: zakłada temat i oczekuje odpowiedzi, ale sama już nie raczy odpowiedzieć.

#12 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 05 sierpień 2016 - 18:11

Dziwna forumowiczka: zakłada temat i oczekuje odpowiedzi, ale sama już nie raczy odpowiedzieć.

 

Wybór dokonany padło na Trek Madone, rozmiar 50 kolor czerwony czarne logo, w pełni na Sram Red wraz z korbą o

 

najmniejszych przełożeniach,  zostanie tylko wymienione siodełko na moje ulubione s-works takie jakim mam w MTB poprostu

 

pasuje pod moja pupę, może się do niego przyzwyczaiłam.

 

Nie wiem czy Trek będzie odpowiednim wyborem został zamówiony i tyle nie mam żadnego doświadczenia z rowerem szosowym

 

jak pośmigam trochę to się dowiem czy to dobry wybór.

 

Jak Kolega ma pytania chętnie odpowiem jak będę znała odpowiedź.  Z tego co wiem to ja będę dopiero miała mnóstwo pytania

 

dotyczących jazdy i nie tylko na Rowerze Szosowym



#13 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 20:19

Ja proszę tylko o sweet focie "bajka" of course.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka



#14 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 06 sierpień 2016 - 08:42

Focie jeszcze sweet focie, jestem wstydliwa, mój tel. nie robi Focie  (Nokia 6310 haha żartuje) okropnie Czerwoną maszyną,

 

inne kolory ( dla Madone )n a 2017 są jeszcze brzydsze, to moja prywatna opinia może mam inny pogląd na temat kolorów

 

Rower będzie za 2-3 tygodnie do odebrania, jestem ucieszona.

 

Mam pytanie z innej beczki, z tego co podsłuchałam w sklepie większość narzeka na uszkodzenia opon, zastanawiam się czy

 

kupując Rower Szosowy nie powinni dokładać Samochodu Serwisowego z obsługą w pakiecie za Free



#15 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 09:55

Rower bombowy też mi taki chodzi po glowie ale budżet zaporowy.
Gratulacje

Kółka na szytki?

#16 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 06 sierpień 2016 - 13:14

Dla 1.500 - 2.000 km w roku, to nie muszę kazać nic już zmieniać, cena roweru jest bardzo wysoka wręcz strasznie wysoka ja k na

 

pierwszą szosę

 

 

jak to mówią moi Synowie Więcej Sprzętu niż Talentu 



#17 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 13:41

Więcej sprzętu niż talentu- ja też taką dewizą się kieruje:)

To nic złego jeśli Sama to akceptujesz.

#18 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 16:27

Nie, żebym kwestionował wybór. Po prostu z czystej ciekawości zapytam: dlaczego Madone a nie Domane?

#19 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 16:53

Dobre pytanie domane było by zdecydowanie odpowiedniejsze na początek
1. Pozycja
2. Uniwersalność
3. Opony - szerokość
4. Komfort

#20 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 08 sierpień 2016 - 12:43

Odpowiem trochę jak Kobieta,

 

Prezentów się nie wybiera prezenty się dostaje,

 

Dobre pytanie domane było by zdecydowanie odpowiedniejsze na początek
1. Pozycja
2. Uniwersalność
3. Opony - szerokość
4. Komfort

 

Skoro to mój pierwszy rower szosowy to nie mam nic do powiedzenie na pkt 1-4, usadzę swój szanowny tyłek na siodełku, nacisnę na pedały i do przodu.

 

Wypowiedzi powinny być pozytywne skoro nie miałam żadnego spotkania z rowerem szosowym więc brak odnośnika. Jedyna zmiana do SRAM RED 22 i jeszcze siodełko będzie inne na początek moja szanowna pupa pasuje do S-W coś tam to najmniej istotny element roweru i ceny

 

Zdaje mi się że wszystkie są takie same,

 

W mój MTB to też dziwna maszyna, S-Works Stumpjumper 29 na XX1 i daje sobie z nim radę, mam nadzieje że opanuje również Madone Zaj..... czerwoną z czarnym Logo model 9,2 2017

 

 

 

 





Dodaj odpowiedź