Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Time Xpresso Opinie Uzytkowników?


49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 17:11

Zastanawiam się nad zakupem pedałów Time Xpresso serii 6 albo 10. Przeszukałem forum, ale niewiele znalazłem na temat serwisowania tych pedałów. Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników, którzy już trochę na nich pojeździli.

Chodzi mi przede wszystkim o szybkość łapania luzów i łatwość ich kasowania.

Jeżdżę teraz na Shimano DuraAce 7810 (na sprzedaż) i nigdy nie miałem problemu z luzami. A jak jest w przypadku Time Xpresso? Do przesiadki na Time'a skłania mnie niższa waga, ale nie mam pojęcia jak wypadają one pod względem trwałości.



#22 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 12 grudzień 2015 - 17:30

Mam szóstki i złapały minimalne luzy po 50 km jazdy. Przez zimę nie używam szosówki, więc zapewne zajrzę tam jak będę miał czas, ale coś mi mówi, że mam jakąś felerną parę. Albo one już tak mają.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#23 epawel

epawel
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 23:13

Ja mam xpresso 4, jako takiego luzu nie zauważyłem, po przejechaniu 4tys km, mogę stwierdzic ze są ok, choć w time atac (mtb) łatwiej sie wpinało, tutaj mam ciagle problem z "nacelowaniem" nogą. Wg mnie to 4-ki sa najbardziej opłacalne a nie 6-ki, dalem chyba za nie 210zł rok temu na bikestacji.



#24 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 grudzień 2015 - 22:24

Moje mają przebieg ponad 9 tysi przez rok no i jedynie nad czym się teraz zastanawiam, to chyba zmiana wkładki z płytką metalową, na której opiera się blok. Dobrze, że to można zmienić, bo raz trochę błota dostało się pod blok i trochę zeszlifowało płytkę (i blok), no i na prawym pedale/bloku większy luz. Na szczęście wkładki da się zmienić, a w iCicku (1gen) niestety jak się wytarło to pedał do wymiany.

Słabym punktem jest jakość śrub regulacji, przy próbie zmiany (może nie w tą stronę próbowałem kręcić?!?) plastykową śrubkę szlag trafił... No ale za tą cenę to dobry produkt, zwłaszcza dla kogoś, kto potrzebuje nieco większego luzu, a raczej większej swobody w ustawieniu stopy na pedale, coś jak połączenie wygody ustawień jak na platformie z pewnością trzymania normalnego pedała zatrzaskowego...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#25 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:09

Sprzedałem Dura Ace, kupiłem Xpresso 4, najnowszy model, na rok 2016 i żałuję. Nowe pedały po przykręceniu do korby już mają delikatny luz na osi. Jest to model z jednym łożyskiem maszynowym i jednym igiełkowym. W poprzednich latach zamiast łożyska igiełkowego była w tym miejscu plastikowa tuleja, w tych mimo zastosowania łożyska też występuje luz. Dziwna sprawa w nowych pedałach, ale widocznie ten typ tak ma, gwarancja tego nie obejmuje. Nie powinno się to teoretycznie pogłębiać w czasie użytkowania, ale niesmak pozostaje.

Jeżeli chodzi o wpięcie, trzymanie i ogólne wrażenia z użytkowania, to bardzo fajne pedały, tylko te łożyska...

PS.

Jeżeli ktoś zainteresowany nowymi (przebieg kilka godzin na trenażerze i prawie dwa lata gwarancji) pedałami Time Xpresso 4 2016, to mam takie do sprzedania. Ja chyba wrócę do Shimano.



#26 Angliru

Angliru
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 styczeń 2016 - 17:42

Cześć

 

Kupiłem 4 i po 2 tygodniach zrobił sie luz, a po nastepnym tygodniu podczas jazdy korpus odpadł od osi. 

Najgorsze w tych pedałach jest to, że są one nierozbieralne i nienaprawialne. Korpus nie jest przykręcony do osi tylko jakby zacementowany. Dziadostwo. Reklamację uwzględniono i wróciłem z powrotem do shimano, moim zdanie najlepsze pedały i całkowicie serwisowane.

 

pozdr



#27 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:05

Są rozbieralne, przynajmniej moje 4. Rozkreciłem, żeby zobaczyc skad ten luz. Okazalo sie, że powstaje on na łożysku igiełkowym, ktore nie jest dopasowane średnicą do osi.

#28 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 25 luty 2016 - 13:10

A ma ktoś doswiadczenie z Time Xpresso 12 ?

#29 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 25 luty 2016 - 14:36

Zbierają dobre opinie w testach, leciutkie, ale maja limit wagi do 90kg. Gdyby nie to to bym sam brał.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#30 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2016 - 17:52

Odswieze troche temat. Od zimy mam Time Xpresso 2. Przejezdzilem w nich na wiosne jakies 2 tys km(obecnie nie jezdze bo nie mam dostepu do szosowki). Poprzednio mialem Wellgo w40. Uczucia mam mieszane, na poczatku ciezko bylo mi sie przyzwyczaic do wiekszego luzu(w Wellgo byl sporo mniejszy), jednak z czasem zupelnie przestalo to przeszkac, wrecz stalo sie to niezauwazalne. Waga jak za ta cene tez calkiem fajna. Jednak to co mi w nich troche przeskadza to to, ze wpinanie nie jest jakies super komfortowe, przynajmniej w porownaniu z poprzednimi pedalami, gdzie nie bylo z tym zadnego problemu, natomiast w xpresso czasem lubi mi sie but zeslizgnac z pedalu przy probie wpiecia. Ostatnia rzecz to bloki, wygladaja na pancerne(w porownaniu z Wellgo sporo wieksze, masywniejsze), podejrzewam ze szybko sie nie zetra. 



#31 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 wrzesień 2016 - 18:25

Heheh, moja opinia jest całkowicie odmienna, bo uważam, że to najłatwiejszy do wpinania system na rynku, ale bloki to mają z plasteliny. I bądź tu mądry i czytaj fora ;)

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#32 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2016 - 19:03

nNe wiem, moze te wyzsze modele sa lepsze pod tym wzgledem. Z tym wpinaniem to jeszcze mi sie przypmnialo ze czasami sie wepnie i nie slychac tego trzasku, wtedy zazwyczaj wypinam but jeszcze raz dla pewnosci zeby jednak to klikniecie uslyszec.



#33 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 wrzesień 2016 - 22:03

Wersja 2 mimo, że najtańsza to jednak oszczędność jest pozorna - brak metalowej nakładki (zresztą wymiennej) powoduje, że plastyk na styku pedał-blok dość szybko się ściera. To była podstawowa wada iClicków 1 gen. Warto dopłacić parę zł do wersji 4. Bloki przy chodzeniu może się szybko ścierają, ale to tak jak wszystkie. Warto zakupić (choć cena dość wysoka) nakładki gumowe na bloki, zmniejszają zużycie bloków prawie do zera (za wyjątkiem powierzchni pracujących z pedałem), na dodatek dobrze się w tym chodzi ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#34 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 wrzesień 2016 - 08:21

Byłem wczoraj w trasie z posiadaczem Time Xpresso. Model za około 500zł. Ale jaki już nie dopytałem. Do tej pory używał pedałów Look, ale jego zdaniem Time to całkiem inny wyrób. Nie wiem, czy dobrze go zrozumiałem, ale chyba zapinanie różni się od tego co jest w Shimano. Wciskamy i lekko obracamy?
Karbonowa konstrukcja, metalowa wkładka na plus. Są podobno trochę lżejsze pedały bez regulacji, tylko czy nie jest to jakiś tani słaby model?

W przyszłym sezonie będę zmieniał i dlatego już zaczynam się rozglądać.



#35 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:25

To pewnie ma XPresso 10. Ja mam takie, kosztują właśnie ok. 500 zł. Co do wrażeń z użytkowania, to nie porównam ich do innych pedałów szosowych, bo wcześniej używałem tylko SPD. Chciałem zachować swobodę ruchu stopy na boki, przynajmniej porównywalną do SPD i dlatego zdecydowałem się na Xpresso, bo zgodnie z opisami miały to gwarantować. I rzeczywiście, jest możliwy swobodny ruch stopy, podobnie jak w SPD, w dość dużym zakresie. Bardzo łatwo wypina się stopę. Wpinanie jest lekkie, ale nie zawsze trafiam od razu stopą, taj jak w SPD. Być może to jeszcze kwestia wyrobienia nawyku. Po wypięciu pedał ustawia się w pozycji pionowej, więc trzeba mieć to na uwadze. Nie można więc stopy, jak w SPD, stawiać na pedał bezpośrednio z góry, lecz trzeba zrobić ruch stopą od tyłu pedału do przodu, tak aby położyć go poziomo i wtedy się wpiąć. Generalnie nie jest to mocno uciążliwe, ale wymaga przyzwyczajenia.

Kupując teraz zdecydowałbym się na niższy model - 4 lub 6, bo chyba zapewniają taką samą swobodę stopy i ten sam system wpinania, a różnica w wadze, czy też użytych materiałach nie jest dla mnie, jako totalnego amatora istotna.



#36 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:35

Ja polecam xpresso 4. Mam i sobie chwalę, na moje kolana po 2 powaznych kontuzjach są spoko. Żadny inny system nie daje mi takiego komfortu. Grunt to dobrze ustawić bloki, pedał zrobi resztę (lateral+ angular float). Nie wiem czy jest sens dopłacać aż tyle do wyższego modelu, już 4 mają metalową płytkę wymienną i są lekkie. Ale jak chcesz. W kazdym razie Xpresso są OK - dobrze pomyślany,anatomiczny system.
bart miro

#37 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2017 - 11:20

A ja nie polecam. Time to francuski bubel i dziadostwo.
Po ok 2 tys km na prawym zacząłem odczuwać większy luz boczny, no ale nic, jadę dalej ,po 2.5 tys km zaczął mi się odpinać prawy, zgłębiam temat przyglądam się i okazuje się że po prostu tylna cześć bloku, tj w punkcie które zatrzaskuje płytka, po prostu ściera się od wpinania i wypinania :P lewy jest mniej starty więc trzyma , prawy bardziej więc trzyma na pół gwizdka
W lookach czy shimano powierzchnia robocza w tym miejscu ma ok 3cm tutaj jest to 1.5cm
co gorsza tego w żaden sposób nie idzie zabezpieczyć nakładkami gumowymi czy czymś bo zabezpieczymy jedynie dolną cześć przed kontaktem z nawierzchnią ale ta górna musi przecież stykać się z płytką który ją zwyczajnie zużywa.
Kupowanie 6 czy 7 par bloków w roku to gruba przesada.

#38 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:15

Odświeżam moją opinię z września :) Otóż po czasie stwierdzam, że wpinanie jest super łatwe. Początkowe problemy wynikały pewnie z przyzwyczajeń z poprzednich pedałów na których długo jeździłem(Wellgo).



#39 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:24

6-7 par bloków na rok? Ile robisz km w roku?



#40 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:27

Czytalem, odnosnie Xpresso, ze ludzie wymieniali bloki, bo byly zuzyte juz po 1000-1500 km.

Ogolnie nie ciesza sie doba opinia pod tym wzgledem.





Dodaj odpowiedź