Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Time Xpresso Opinie Uzytkowników?


49 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:22

6-7 par bloków na rok? Ile robisz km w roku?

ok 20-21tys a tutaj po 2-3tys widzę że są problemy. Pal licho jakby takie bloki kosztowały 20zl ale przy cenie ok 70-80zl za taki bubel nie dziwie się że time to tylko image i statyści

#42 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:29

Czytalem, odnosnie Xpresso, ze ludzie wymieniali bloki, bo byly zuzyte juz po 1000-1500 km.
Ogolnie nie ciesza sie doba opinia pod tym wzgledem.

ja też wiedziałem ale nie sądziłem że wycierają się także od wewnętrznej strony.
W shimano zajeżdżając bloki na amen zrobiłem chyba z 15 tys km.Najpierw odpadają te żółte wstawki potem wyciera się powierzchnia pod nimi a następnie łamie się.Natomiast od strony styku bloku z pedałem nic się nigdy nie wycierało, tutaj cwaniaki wpadli chyba na pomysł aby obejść wszelkie gumowe nakładki :P
Nie zdziwie się nawet gdy próba obejścia ich obejścia tzn nadrobienie startego materiału poprzez podklejenie tego innym materiałem skończy się wytarciem płytki pedała :D

#43 cimer10

cimer10
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 październik 2017 - 14:30

Podepnę się pod temat bo nie chcę nowego wątku zakładać.

Co lepiej się opłaca, nowe xpresso 4 czy używki xpresso 10(teoretycznie w bdb stanie). Cenowo wyjdzie mi to samo



#44 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:30

Mam oba modele.

W użytkowaniu nie widzę różnic.

Przejechały obie pary mniej więcej tyle samo (po 2 sezony) - obie nadal działają bez zarzutu.

(10 są nieco lżejsze i maja niby trwalszą oś).

 

Xpresso od 4 w górę są już wszystkie ok (model 2 nieco odstaje).



#45 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2017 - 19:21

Ile par bloków wymieniłeś przez te 2 sezony ? Wiesz  co mam na myśli....2 sezony nic nie mówi.Dla jednego będzie to 5 tys km a dla drugiego 50 .



#46 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:43

 

Xpresso od 4 w górę są już wszystkie ok (model 2 nieco odstaje).

 

Używam 6 w dwóch rowerach i zaczynam być odmiennego zdania ale po kolei..

Nigdy nie używałem modeli niższych Xpresso, wcześniej jeżdziłem na Look Key Easy, potem Shimano SL, w tamtych poza wagą irytowała mnie "nieintuicyjność" wpinania, pedały jakoś nigdy nie chciały się ustawiać tak aby można było trafić butem bez spoglądania w dół. W Xpresso ten problem nie istnieje, poza tym model 6 jest już na tyle lekki że dopłacanie do karbonu tylko ze względu na wagę nie ma sensu, no i ten miły dla ucha trzask przy wpinaniu. Niestety po jednym sezonie pierwsza para zaczęła wydawać irytujące dźwięki, szczególnie przy mocniejszym naciśnięciu, oraz na podjazdach, coś jakby skrzypienie ale bardziej przypominające tarcie dwóch powierzchni. Regulacja napięcia w tych pedałach jest raczej iluzoryczna, moje podejrzenia w sposób oczywisty skupiły się na blokach i już miałem kupić drugi zestaw, gdy zorientowałem się że niewiele dokładając można mieć drugi zestaw pedałów z blokami, a że w tym samym czasie pojawił się drugi rower ostatecznie mam dwa komplety pedałów. Od razu też zacząłem kombinować z tym pierwszym zestawem i tu niespodzianka, założenie nowych bloków nie wyeliminowało problemu, natomiast założenie starych bloków do nowego zestawu pedałów nie spowodowało wystąpienie tych samych objawów co poprzednio. Wniosek jest oczywisty, problemem w Xpresso nie jest trwałość bloków lecz samych pedałów, co gorsza nadal nie bardzo wiem co jest przyczyną owych dźwięków, pedał konstrukcyjnie jest bardzo prosty i nie dostrzegam w nim elementów których wymiana mogłaby ten stan rzeczy zmienić. Zobaczymy jak długo te nowe nie będą przysparzać problemów.


  • Wszechstronny lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#47 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 19:33

Poszukaj w sieci, z tego co pamiętam problemem są nietrwałe łożyska.

#48 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:37

grzesiek32 u mnie to raczej 5 tys km / 1 sezon / 1 rower; bloki to faktycznie chyba największy ból tego systemu - ja wymieniam je raz na sezon w obu rowerach a i tak w tych blokach nie chodzę prawie wcale

 

X-RAY

miałem podobnie - u mnie przyczyną okazały się buty lub mocowanie bloków na butach - w specach (karbonowych) pojawiły mi się piski, złożyło się tak, że zanim odkryłem powód zmieniłem buty (na maviki - też karbon) a bloki przełożyłem - piszczenie zniknęło

(wcześniej 2-3 razy odkręcałem bloki w specach i mocowałem ponownie - piszczenie wracało po czasie)

 

w drugim rowerze (gdzie mam time 4) używam zwykle prostych szimano z plastikowa podeszwą i pisku nie było nigdy

 

 



#49 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 23 grudzień 2017 - 23:27

 

X-RAY

miałem podobnie - u mnie przyczyną okazały się buty lub mocowanie bloków na butach - w specach (karbonowych) pojawiły mi się piski, złożyło się tak, że zanim odkryłem powód zmieniłem buty (na maviki - też karbon) a bloki przełożyłem - piszczenie zniknęło

(wcześniej 2-3 razy odkręcałem bloki w specach i mocowałem ponownie - piszczenie wracało po czasie)

 

w drugim rowerze (gdzie mam time 4) używam zwykle prostych szimano z plastikowa podeszwą i pisku nie było nigdy

 

To raczej nie buty bo nowe bloki założyłrm do drugiej, także nowej pary butów i owo popiskiwanie nadal występuje jedynie przy starszych pedałach


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#50 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 09:19

Przesiadłem sie  z Timów Xpresso na Dura Ace 9100.  Łożyska łapią luz od samego początku ale luz się nie pogłębia i tak ponoć ten model ma. Są dobrze wykonane, trwałe . Problem jest  z blokami jak powyżej chłopaki piszą, przejście się po bruku może się zakończyć wymiana drogich bloków. Problemem jest tez ilość luzu który ma ten pedał. Za mało to źle dla kolan, za dużo tym bardziej źle . Tu jest ewidentnie za dużo. Co prawda dzięki temu, każdy ustawi je jako tako do jazdy, ale to chyba nie o to chodzi. Podsumowując nie polecam, chyba że dla Ciebie liczy sie waga nie funkcja. Kup sobie sprawdzone Looki lub Shimano i zapomnij o temacie pedałów.

Denerwująca jest tez ściema Tima o wielkości podparcia. Shimano  w mm2 ma niby mniej za to ma o 6 mm szersze podparcie i to się tak naprawdę liczy przy odczuciach. Timy nie są tez godne zaufania jeśli chodzi o pewność wpięcia. Przy ostrym gazie potrafią sie wypiąć i potwierdzi to każdy kolarz który ostrzej na nich pojeździł. Jest to niewyobrażalne  w Lookach Keo2Max i Shimano Dura Ace na których jeździłem/jeżdżę. Miałem do nich 2 lata cierpliwości i w końcu sie poddałem. Przy spokojnej jeździe nie jest źle , ale przy spokojnej jeździe to można i  w pedałach platformowych się odnaleźć





Dodaj odpowiedź