Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefon Do Endomondo ?


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 luty 2014 - 10:45

Chcę kupić dobry i tani telefon, na którym działa endomondo. Ma mi służyć tylko do dzwonienia, endomondo i muzyki. Raczej nie potrzebuje dużego ekranu, aparatu czy innych bajerów. Duży ekran dla mnie to raczej wada, bo bateria trzyma krótko, telefon jest duży i cena rośnie. Czy oprócz tego, że telefon ma mieć odpowiedni system i gps warto zwrócić uwagę na jakieś inne parametry ? Może endomondo działa lepiej lub gorzej na różnych telefonach ?
Telefon chciałbym kupić, któryś z tej listy (bo te są w moim mieście), ale jak nie chcecie to się tym nie sugerujcie
http://allegro.pl/te...enum[4388][1]=1


Nie wiem ile mam do wydania. Na pewno więcej jak 500zł nie wydam, ale chętnie kupił bym coś używanego za 200zł :).

Z tego co widzę, jednym z tańszych (jak nie najtańszych) telefonów spełniających moje wymagania to LG e430 L3 || - ma androida, gps i nówka kosztuje 300zł. Co o nim sądzicie ? Nada się do endomondo ?

#2 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 luty 2014 - 11:26

Kiedyś do Endo używałałem Noki E52. Dość długo trzymała w nim bateria, ale niestety dwa modele jakie miałem padły (problemy z procesorem).

Teraz używam Sony Xperia Tipo i mogę go polecić, chociaź Sony Xperia Pro Mini ma chyba wsparcie dla ANT+.

LG podany przez Ciebie spokojnie się nada do Endo.



#3 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 07 luty 2014 - 11:42

Nokie dlugo w miare trzymaja E52 to kolo 10godzin na Endo pociagnie,jednak szukal bym czegos z androidem.Np HTC desire X,albo cos tanszego jak Sony Tipo lub "J"



#4 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 07 luty 2014 - 11:51

Polecam LG Swift L3 Tani dobry telefonik i Endomondo śmiga spokojnie.

 

Tu masz test:

 

http://www.telepolis...l3,3,3,534.html



#5 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 luty 2014 - 12:04

HTC desire X faktycznie jest fajny, ale kosztuje 2 razy tyle co LG. Więc nie wiem czy jest sens tyle wydawać, skoro ja chce tylko podłączyć słuchawki i odpalić na nim endomondo :) Sony Tipo również może być fajny bo jest tani :) Który lepszy, sony czy lg ? :)



#6 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 luty 2014 - 12:17

Sony Tipo i LG E30 mają zbliżone parametry. Sony ma nieco lepszy wyświetlacz. Musiałbyś zdecydować, który Tobie lepiej by pasował. Ja z Tipo jestem zadowolony, z Endo włączonym jeżdziłem ponad 5 godzin i bateria miała ponad połowe zasilania.

Co do LG się nie wypowiem bo nie miałem styczności z tym telefonem.

Cenowo też wypadają podobnie, na allegro Tipo kupisz nowego koło 300 zł.



#7 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2014 - 12:47

Modeli Ci nie doradzę, bo nie orientuję się w cenach, ale szukaj słuchawek, które poza GPS obsługują Glonass. Zyskasz na precyzji pomiaru i szybkości fixa.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#8 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 07 luty 2014 - 14:44

Jak działa Endomondo na Samsungu bez Androida? Jakie koszta?



#9 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 luty 2014 - 15:15

Canyon990 tu masz modele Samsungów http://www.endomondo.com/download/ na jakich będzie chodziło Endo.

Z kosztami to jest tak że najlepiej jest mieć darmowy GPS i wykupiony pakiet przesyłania danych u operatora. Ja brałem sobie paczkę 100mb w T-mobile na miesiąc i to w zupełności wystarczyło.

Jak nie miałem wykupionego pakietu to transfer zjadał mi darmowe minuty.



#10 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 luty 2014 - 15:43

Bardzo dziwna ta lista, same stare telefony. Nie ma na niej żandych "nowszych" telefonów.



#11 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 luty 2014 - 15:55

Nie wiem czy oni tą listę aktualizują, ale widzę że Nokia 2700 NAVI znikneła, a miałem kiedyś ten telefon i na symbianie Endo smigało. Jest też podział na systemy operacyjne, ale jak ktoś go nie ma to trzeba poszukać w necie wersji instalacyjnych.



#12 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 luty 2014 - 16:00

Przestrzegam tylko przed samsungami z serii Wave, w nich jest system bada na którego nie da rady wgrać endo. Wszystko co ma GPS na symbianie, windows phone, android czy bb os powinno śmigać.



#13 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2014 - 16:13

No, na Nokię e6 nie było. IMO lepiej już polować na coś z Androidem albo WP niz pchać się w prehistorię.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#14 dzordan

dzordan
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądLeszno mazowieckie

Napisano 07 luty 2014 - 18:37

Bierz tego LG L3 II - ja wyrwałem takiego nowego na allegro za 260 zł miesiąc temu. GPS łapie na zewnątrz w dwie sekundy -  wiele szybciej niż np. SE, którego też używam...



#15 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 luty 2014 - 21:47

Przestrzegam tylko przed samsungami z serii Wave, w nich jest system bada na którego nie da rady wgrać endo. Wszystko co ma GPS na symbianie, windows phone, android czy bb os powinno śmigać.

Zgadza się. Na moim stacjonarnym:
telefon-stacjonarny-stary-sxc-660.jpeg
też endo nie chciało działać. Trochę się zawiodłem.


ale szukaj słuchawek, które poza GPS obsługują Glonass.

Może to i fajne, ale chyba nie znajdę tego w tanich telefonach :) Chyba, że się mylę - jeśli tak proszę o konkretne modele.

PS. Nie mówicie proszę o jakichś starych telefonach na symbianach typu E52. Może i był to fajny telefon i pewnie gdybym go miał to bym się cieszył, ale chyba oczywiste jest, że to dość stara zabawka i raczej nie tego szukam. Skłaniam się raczej do czegoś na androidzie.

#16 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 07 luty 2014 - 21:48

dzordan - a ile trzyma bateria jak słuchasz muzyki, albo ile wytrzyma z włączonym gpsem ?
Jak Ci się podoba jakość wykonania tego telefonu ?

#17 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2014 - 00:04

Artykuł odnośnie Glonass http://komorkomania....atek-w-xperiach

#18 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 luty 2014 - 11:20

Wiem, że to może zabrzmieć jak wymądrzanie się, ale pomyśl nad Garminem ;) Weź pod uwagę fakt, że to Endo, czy (jak się później wkręcisz i nie będzie wystrczać) Strava nie będą jakoś mega działać Ci na starszym telefonie z GPS. Ja tyle szukałem telefonu z GPS do roweru, ze w końcu kupiłem Edge 500 ;) Teraz masz promo na najprostszy Garmin Edge 200 za 389 zł, myślę, że warto, a zabawy duuużo więcej :) Minus taki, że do E200 nie sparujesz czujników ANT, ale z tańszym telefonem też tego nie zrobisz raczej ;)

#19 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 08 luty 2014 - 11:56

Moja wiedza na temat ANT jest minimalna, więc "nie sparujesz czujników ANT" nic mi nie mówi. Nie wiem, czy to źle, czy dobrze. Może i to o czym piszesz jest fajne, ale nie wiem czy mi potrzebne. Mając telefon za 300zł mogę z niego dzwonić, słuchać muzyki, zobaczyć na mapie (gps) gdzie jestem i z pomocą endomondo rejestrować moje przejażdżki i potem na stronie endomondo mógłbym sobie popatrzeć gdzie i kiedy jeździłem, ile zrobiłem kilometrów w którym miesiącu. Nie mam pojęcia czym różni się gps na starym i nowym telefonie - nie wiem czy nowszy telefon ma lepszy gps. Tak czy inaczej, nie chcę kupować starego telefonu - chcę kupić albo jakiś roczny używany, albo nowy prosto z salonu, więc Garmina nie porównuj do starego telefonu tylko nowszego (tyle, że z niższej półki).

PS. LG L3 kosztuje 300zł
L7 kosztuje jakieś 550zł i ma większą baterię - myślicie, że bateria w tym telefonie więcej wytrzyma ? Czy GPS w tych sprzętach czymś się różni ?

#20 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 luty 2014 - 13:43

Starszy z wyższej półki / nowszy z niższej półki, wszystko jedno. Chodziło mi o jakość GPS. Na pewno ani jeden ani drugi nie będzie miał podejścia z Garminem. Chodzi mi głownie o dokładność i gubienie sygnału. 

Co do ANT: możliwość sparowania czujnika tętna lub kadencji.

 

Poza tym: chill... podałem Ci opcję do rozważenia bo sam miałem podobną rozklimkę z pół roku temu i dostałem bardzo cenną radę: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".. 0 spiny. Wybierzesz sobie co chcesz. 





Dodaj odpowiedź