Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefon Do Endomondo ?


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 08 luty 2014 - 14:34

Endomondo zadziała na wszystkich smartfonach z Androidem, Windows Phone, Blackberry i Iphone. Wiec masz bardzo duży wybór. Inne Twoje kryteria z góry spełnia "telefon".

 

Np. tani używany bądź nowy HTC Desire S :)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#22 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 08 luty 2014 - 15:08

Poza tym: chill...

Czyżby mój post miał ofensywny charakter ? :)

jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Czyli, że tym tanim LG ani nie zadzwonię, ani muzyki nie posłucham, ani nie zrobię fotki, ani nie pokaże mi gdzie jestem ?

Aktualnie mam telefon nokia 1600 - jest on lekko uszkodzony. Dodatkowo kilka miesięcy temu padł mi odtwarzacz mp3, co trochę mi przeszkadza w funkcjonowaniu.
Chcę więc kupić sobie nowy telefon - bo mój aktualny ma wadę. Kupując telefon za 3 stówki mogę mieć sprawny sprzęt do dzwonienia, słuchania muzyki i z gpsem, co mam nadzieję pomoże mi przejechać wyznaczoną trasę bez błądzenia. Słyszałem o tym, że GPS w telefonie wolno łapie fixa (kilka, nawet kilkanaście minut), ma słabą dokładność - np. pewna osoba mi mówiła, że jak po górach chodziła to potem jej trasa którą gps narysował była zygzakiem i trzeba było ręcznie to skorygować. Znacznie lepiej było by więc sobie kupić zwykły telefon i dodatkowo porządną nawigację. Ale rezygnując z GPS'a w telefonie (czyli kupując taki sam telefon, tylko bez GPS) zaoszczędziłbym pewnie kilkadziesiąt zł. A GPS z dokładnością nawet 1km jest dla mnie dużo lepszy niż żaden. Kiedyś miałem samsunga avile bez GPSu - miał taką zaletę, że mogłem sobie na nim odpalić mapy google co już było dla mnie dużym ułatwieniem. Dodatkowo pokazywał przybliżoną pozycję (z dokładnością kilka km) co było kolejnym dużym ułatwieniem - w końcu dla rowerzysty 2km to niecałe 5minut jazdy, więc ta super dokładność nie jest taka istotna.

Ten temat założyłem, by dowiedzieć się od was, czy w tańszych telefonach gps'y się od siebie różnią, może lepsze są w telefonach marki A, a gorsze w telefonach B. Chcę wiedzieć czy jeśli widzę, że telefon ma androida i gps to czy mogę zakładać, że na 100% pójdzie tu endomondo. Mam tą wątpliwość, bo kiedyś czytałem, że na telefonach lenovo a800 (nie wiem czy dobrze pamiętam model), nie chciał endomondo chodzić, wiec przed kupnem np. tego LG L3 II chcę zapytać o opinie - może ktoś z was ma ten telefon i endomondo na nim używa.

#23 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 luty 2014 - 15:31

Czyli, że tym tanim LG ani nie zadzwonię, ani muzyki nie posłucham, ani nie zrobię fotki, ani nie pokaże mi gdzie jestem ?
 

 

Bardziej mi chodziło o to, że nie posłuchasz dobrze muzyki (bo do tego sie kupuje dobry sprzęt grający), nie zrobisz pro fotki (bo do tego się kupuje pro aparaty fotograficzne) i nie pokaże Ci zawsze i dokładnie gdzie jesteś (bo do tego są Garminy :D ) :)

 

 

Jeśli Twoje kryteria są takie jak napisałeś w poście wyżej to spoko. 

pozdro



#24 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 08 luty 2014 - 15:32

Mam s. galaxy ace2 (a więc nie jest to górna półka)i łapie fixa szybko i bezproblemowo. Wożę telefon w kieszonce na plecach i trasa nie przypomina zygzaka.Obecnie używam strav'y i trasy są zapisywane OK. Jeśli miałbym kupować telefon, to przede wszystkim brałbym coś na andoidzie, markowego (sam, lg, sony, htc) i zwróciłbym uwagę przede wszystkim na wielkość pamięci ram. Czasami warto też wziąć coś lepszego, ale używanego kilka miesięcy (oczywiście z papierami) - dużo ludzi zmienia często telefony i można coś atrakcyjnego wyrwać, Polecam przywołane już wyżej telepolis.pl - każdy telefon jest tam opisany - w komentarzach możesz popytać użytkowników np. o gps, są też testy niektórych telefonów.  Na http://forum.android.com.pl/forum.php każdy popularniejszy telefon ma swój dział - też możesz wszystkiego się dopytać.



#25 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 luty 2014 - 16:26

Z telefonami na androidzie i endo jest jeden duży problem który nazywa się bateria. Im bardziej wypasiony smartfon, większy ekran i mocniejszy procesor tym większe zużycie energii. Jednocześnie słuchając muzyki nie pomagasz bateryjce. Ja dokupiłem baterie zewnętrzną i jakoś daje radę przy dłuższych wyjazdach. Ze standardową baterią trenning da się zrobić spokojnie ale o wyprawie można zapomnieć. Co do sygnału to telefon w plecaku i w gęstym lesie przy słabej pogodzie czasem gubi gps ale na szosie nie mialem z tym problemów. Jeśli gubi zasięg to automatycznie po znalezieniu stara się wyznaczyć trasę i średnią prędkość. W lesie działało to różnie, na szosie nie miałem z tym problemów. 



#26 dzordan

dzordan
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądLeszno mazowieckie

Napisano 08 luty 2014 - 17:07

dzordan - a ile trzyma bateria jak słuchasz muzyki, albo ile wytrzyma z włączonym gpsem ?
Jak Ci się podoba jakość wykonania tego telefonu ?

 

Ehh dokładnych pomiarów nie robiłem, ale mam porównanie z SE LWW i w LG bateria jest lepsza... spokojnie dwa dni wytrzyma eksploatowana. A w spoczynku głównie to i 4... LG błyskawicznie łapie fixa. 

Jakość ekranu jest akceptowalna, jakość zdjęć marna(nie ma też flesza, czyli nie ściągniesz apki latarka)

W tych pieniądzach nie znajdziesz nic lepszego moim zdaniem...  Jakość wykonania oceniam na 4+ przyjemny w dotyku, ekran się ne rysuje...



#27 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 luty 2014 - 10:18

Rozumiem, że nie robiłeś testów, więc wybacz, że ciągnę za słowo. Ale z załączonym endomondo bateria wytrzyma np. 8 godzin w tym LG L3 ||?

#28 dzordan

dzordan
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądLeszno mazowieckie

Napisano 09 luty 2014 - 11:05

Rozumiem, że nie robiłeś testów, więc wybacz, że ciągnę za słowo. Ale z załączonym endomondo bateria wytrzyma np. 8 godzin w tym LG L3 ||?

 

Moim zdaniem wytrzyma - rozumiem, że ekran będzie przez większość czasu wyłączony? Najlepej też ustawić jasność ekranu na powiedzmy 50 %...



#29 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 luty 2014 - 13:01

Ja to sobie tak wyobrażam, że telefon będę miał w kieszeni - oczywiście z wyłączonym ekranem. Telefon będzie rejestrował sobie trasę i przez słuchawki informował mnie o przejechanych kilometrach. No i przy okazji odtwarzał muzykę. Jak nie będę wiedział gdzie jestem, lub nie będę wiedział którą drogę wybrać / gdzie skręcić to sobie wyjmę z kieszeni telefon i zobaczę gdzie jestem.
Czy Ty używasz tego, jako nawigację przymocowaną do kierownicy ? :) Bo tak trochę wynika z Twojej wypowiedzi. To by była fajna sprawa, tylko, obawiam się o baterię :)
Czy oprócz przejechanych kilometrów endomondo powiadamia głosowo np. o miejscowościach, które mijam, do których zmierzam, albo czy da się zaplanować trasę i ustawić powiadomienia głosowe w stylu "skręć w prawo za ileś tam metrów" (nie musi być po polsku. Może być po angielsku, po hiszpańsku, w ostateczności po niemiecku).

#30 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2014 - 13:18

Endomondo podaje kilometry i tempo.

W Google mapa możesz sobie ustawić trasę i będzie nawigować.

Watpię żeby jakiś telefon wytrzymał 8 godzin z włączoną muzyką, internetem i modułem GPS. Na szczęście bóg wymyślił banki energii.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#31 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 luty 2014 - 13:20

Bardziej myślałem po prostu o wymiennych bateriach, ale to się zobaczy w sezonie.

#32 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2014 - 22:43

Jako użytkownik endomondo powiem tak: http://www.endomondo...5426694/4339412 nokia 5230 jasność ekranu ustawiona na 45%. Przesyl danych był wyłączony a telefon jechał z zablokowanym ekranem w kieszonce na plecach. Podczas maratonu wykonałem 5 rozmów telefonicznych, łącznie około 12 minut. Bateria po maratonie miała jeszcze 2 kreski. Starsza nokia wytrzymała to nowy lg spokojnie powinien dać radę.

#33 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 09 luty 2014 - 22:56

Problem w tym, że starsza Nokia ma troszkę mniejsze zużycie energii niż nowszy LG. Ja mam HTC One S. Na włączonym GPS, google mapach, endomondo w tle i przesyłaniu danych ( inaczej google maps trasy nie zaktualizuje ) oraz mp3 raczej 2-3 godziny to max co udało mi sie wycisnąć przy włączonym wyświetlaczu. Przy wyłączonym dłużej idzie. Przy samym endomondo, antena gps on, transmisja danych off, mapy google off, mp3 off( nie słucham muzyki z telefonu ), kilka meldunków z szosy i telefon mi wytrzymał 9h. jazdy non stop. 



#34 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2014 - 01:01

Inna sprawa, czy nawigacja na rowerze jest potrzebna, tak jak używa się jej w aucie -ekran włączony cały czas. Jeśli jeździ się po okolicy, wiadomo, że nie.

 

Jeśli jadę w dłuższą trasę z punktu A do punktu B zawsze wcześniej przeglądam trasę na Google Street View (wolę jeździć podrzędnymi trasami niż głównymi, a tam warto sprawdzić czy i jaki jest asfalt) i na kartce wielkości karty płatniczej zapisuję sobie kolejne zakręty. Że we wsi Małe Kozy skręcam w lewo, że na rozstaju jadę w prawo, że przy drogowskazie na Duże Kozy skręcam w lewo i tak dalej. Podejrzenie trasy powoduje, że zapamiętuję też charakterystyczne punkty orientacyjne. I tak spokojnie jestem w stanie w pół godziny zaplanować 200-250 km trasę, czyli dla mnie cały dzień kręcenia. I nie bawić się w sprawdzanie pozycji na mapie.

 

Kiedy zawodzą pamięć i notatki wtedy wyciągam telefon i sprawdzam co dalej. Przy okazji coś zjem, siknę albo doładuję Garmina, bo nie jeżdżę takich tras bez przystanków i tak.

 

Do krótszych niż całodzienne wypadów każdy współczesny telefon z wygaszonym ekranem, Endomondo w tle i muzyką powinien wystarczyć. Tu bardziej zwracałbym uwagę na GPS/Glonass i jakość odtwarzanej muzyki.



#35 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 12 luty 2014 - 18:49

Kupiłem l3 || - wstępne testy przeszedł zadowalająco :)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.



Dodaj odpowiedź