Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacze Na Bloki

bloki ochraniacze spd spd-sl shimano

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 luty 2014 - 09:01

Jeżdżąc rowerem do pracy zmuszony jestem pokonać 2 piętra budynku aby przebrać się z ciuchów rowerowych. Stare budownictwo, wysokie stropy i kawałek do przejścia się robi - wszystko w butach z blokami szosowymi shimano.

Moje pytanie brzmi: czy istnieją ochraniacze na bloki umożliwiające poruszanie się i mniejsze niszczenie bloków przez chodzenie? Niestety wszelakie wyszukiwarki wynajdują ochraniacze na buty nie na same bloki....



#2 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 27 luty 2014 - 09:14

Bierzesz siatkę, wrzucasz jakieś stare adidasy czy klapki, chowasz sobie na klatce, albo zabierasz ze sobą (w plecak, czy reklamówkę) i zmieniasz buty na klatce.


  • bicicleta lubi to

#3 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 luty 2014 - 09:18

też o tym myślałem, ale butów zostawić na korytarzu pracy nie mogę, a jeżdżę z "nerką" w której mam imbusy, dętkę i jedzenie:) dlatego idealnym rozwiązaniem byłby by ochraniacze w tylnej kieszeni



#4 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 luty 2014 - 09:24

Proszę bardzo. 

 

http://www.rosebikes...d-sl/aid:443688

 



#5 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 luty 2014 - 10:01

Po aktualnym kurie euro wyjdzie pod 80zł...żaden polski sklep nie prowadzi ich sprzedaży?



#6 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 luty 2014 - 10:06

Trzeba by się spytać u dystrybutorów Shimano. Jeśli nie mają na stanie to na pewno mogą ściągnąć.



#7 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 27 luty 2014 - 11:01

Szkoda ze nie uzywasz blokow looka, zaplacil bys za nakladki nie cale 30zl i bardzo praktyczne ;-) Druga opcja to jakies klapki albo, wozic ze soba plecak i wrzucic np halowki, jak juz musisz targac po schodach.


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#8 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 luty 2014 - 11:36

Shimano Polska nie oferuje SM-SH45, jedynie możliwe jest sprowadzenie ich z Holandii ok. czerwca - poprostu pięknie. Znacie jakieś zamienniki dostępne w Polsce np. http://www.ebay.com/...S-/260909823628 , lub takie aby shipping nie przewyższał ich rzeczywistej wartości?



#9 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 27 luty 2014 - 14:45

Nie lepiej podkleić bloki jakąś gumą ze sklepu z art. przemysłowymi ( albo szewc, pasmanteria)? Ja tak zrobiłem, ale w LOOKach, nie wiem jak w Shimano.

 



#10 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 28 luty 2014 - 09:10

Ja po prostu zdejmuje buty i ide dalej w skarpetach. Sam piszesz, ze chodzisz wewnatrz, wiec kwestie wilgoci czy zimna mozna pominac.  Oczywiscie zawsze na kogos sie mozna w biurze lub na klatce schodowej natknac i troche dziwnie sie wyglada bez butow, ale z drugiej strony dla postronnego obserwatora juz sam kolarski stroj jest juz wystarczajaco dziwny, nawet w butach :).



#11 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 luty 2014 - 10:30

Do stroju to się wszyscy przyzwyczaili, także tutaj nie ma problemu ale po urzędzie nie będę latał w skarpetach....



#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 luty 2014 - 10:37

Hehe... w skarpetkach :-o - ja schodzę z 3 piętra w klapkach, przebuwam się na dole, klapki zostawiam w skrzynce na listy. Proste i praktyczne.

 

Ochraniacze na bloki możesz kupić na ebay np. z Tajwanu, szybki rzut oka i cena to ok. $20 (z wysyłką w cenie):

$_3.JPG

Shimano SH45 SPD-SL Cleats Covers (pair) Road Pedals Parts

 

Zamiast klapek można użyć butów do pływania/na plażę:

64b63dcaaccd2599.jpg

albo inne wersje kolorystyczne

aecc562373d10c4f.jpg

 

do wyboru, do koloru, ceny od kilku(nastu) złotych...

 

Zaleta: tanie, lekkie, można zwinąć i włożyć do kieszonki koszulki, doskonała powierzchnia antypoślizgowa. Na upartego można dobrać takie, które ładnie wyglądają nawet w urzędzie ;-).

Tak lecąc po bandzie - odpowiedni rozmiar można nawet naciągnąć na buty kolarskie z blokami i w ten sposób chodzić ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#13 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 luty 2014 - 11:31

Opcję ze skrzynką na listy wykorzystam przy wchodzeniu na piętro w domu, ale w pracy tak czy tak najwygodniejsze będą dla mnie cleat covery, ponadto czasami podczas treningu jeżdżę do kogoś na herbatę-wtedy też się przydadzą ochraniacze w tylnej kieszeni



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 luty 2014 - 11:40

Czy nie prościej byłoby po prostu wyposażyć się w buty i pedały SPD?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 luty 2014 - 12:18

nie mam innego roweru niz szosowy - wiec niepotrzebny mi sprzet MTB, nie szukam innych rozwiązań, lecz mozliwości wyposezenia sie w SH45 lub inne kompatybilne covery :)



#16 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 01 marzec 2014 - 13:21

To może prościej będzie zmienić pedały na looki? Oczywiście wtedy jak zajedziesz już SH. Wtedy kupujesz pedały looka z blokami i w decathlonie za 29 zeta ochraniacze na bloki. 

A teraz po prostu "Katuj! Tratuj! Smagaj, poniewieraj, steraj, truj! Ech, butem…" swoje SH



#17 tuandor

tuandor
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 marzec 2014 - 11:48

Sirod, będę miał ten sam problem lada dzień  :P

 

Dla mnie jedyna opcja będzie wożenie ze sobą butów w plecaku, co w sumie nie jest problemem, bo i tak zawsze wożę ze sobą plecak z laptopem.

 

Ale na te ochraniacze SH też bym się chętnie skusił, jakby były gdzieś dostępne. Daj znać jak je znajdziesz, albo jak będziesz miał jakiś patent.

 

EDIT. Sirod a ile masz km do drałowania? Ja około 16. I tak sobie myślę, że będę po prostu jeździć w zwykłych butach, na odwrotnej stronie pedałów SPD-SL, zobaczymy czy to będzie w miarę możliwe

 

 



#18 Sirod

Sirod
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 marzec 2014 - 12:26

ja do pracy mam 5km ale po pracy zazwyczaj jezdze po 25-40km dlatego jezdze w spd, jak narazie robie tak jak robiłem czyli nie zmieniam butów. Możliwe że będę zamawiał SH z zagranicy to wtedy zrobie oddzielny temat, bo pewnie więcej osób chciałoby zamówić, a dzieląc przesyłke na np 10 osób będzie to groszowa sprawa



#19 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 13 marzec 2014 - 13:10

tuandor nie polecam, noga ześlizgnie się z pedału i może być nie wesoło.

#20 tuandor

tuandor
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 marzec 2014 - 13:44

Sirod, ja jestem chętny. Jak coś, to pisz na priv. Na forum wchodzę różnie, a tak to powiadomienie będzie na maila o PW.

 

Jano, do pracy lajtowe tempo, w granicach 25-26, po wiejskiej drodze, także... zobaczymy. Raz na pewno spróbuję. Ale to jak będzie trochę cieplej porankami, bo jak na razie pozostaje mi tylko autobus :(





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bloki, ochraniacze, spd, spd-sl, shimano