Skocz do zawartości


Widelec karbonowy


329 odpowiedzi w tym temacie

#61 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 lipiec 2009 - 16:08

Mam pytanie:

Czy do sterów semizintegrowanych (średnica pod miski 44mm) występują widelce o średnicy korony ok. 50mm ? Tyle właśnie wynosi średnica zewnętrzna główki mojej Meridy. Średnica kołnierzy misek łożyskowych wynosi 48mm.

Obecnie mam zamontowany widelec, którego średnica korony wynosi 45mm (chyba pod stery zintegrowane) i jest uskok między średnicą główki, a korony widelca. Czy w ogóle są widelce o średnicy 50mm (chodzi o Easton EC70).

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#62 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 31 lipiec 2009 - 17:16

Oczywiście, że są- to widelce 1-1/8 standard z główką 50mm.
Jarek-LT

#63 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 lipiec 2009 - 19:11

Oczywiście, że są- to widelce 1-1/8 standard z główką 50mm.

ale ja właśnie piszę o sterach 1-1/8", tyle, że o semizintegrowanych (takie mam). Chodzi o to, że w odróżnieniu od zintegrowanych zewnętrzna średnica główki ramy ma ok. 50mm, przy sterach zintegrowanych ten wymiar wynosi ok 45mm i wtedy widelec musi mieć średnicę właśnie 45mm. Myślałem, że standardem jest 45mm.
Oznaczałoby to, że np Eastony nie pasują do ram semizintegrowanych, bo ich korona ma 45mm, albo występują w dwóch wersjach : jedna na 45mm, druga na 50mm.

Czy może ma ktoś zmierzoną własnoręcznie i na własne oczy średnicę korony widelca =50mm.

#64 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 31 lipiec 2009 - 20:52

Widelec Scotta CR1 ma srednice korony 50mm na bank. Eastony zawsze wygladaja smiesznie przy 50mm glowce.

#65 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2009 - 21:29

robo,
Moim zdaniem możesz spokojnie założyć widelec 45mm do ramy semi-integrated 50mm.
To raptem 2,5mm różnicy z każdej strony. Nie wygląda to tak elegancko jak z główką full-integrated 45mm ale do przeżycia. Moja poprzednia rama była "semi" a widelec standardowy 45mm i wyglądało to mniej więcej tak:
Dołączona grafika
http://light-bike.co...oad.php?id=2339

#66 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 lipiec 2009 - 23:08

Poszukam jakiegoś pasującego (50mm), szkoda tylko, że najczęściej nie piszą jaką średnicę ma korona widelca. Jak nie znajdę nic godnego uwagi i pasującego do ramy, to zdecyduję się na Eastona. To zakup dopiero na przyszły sezon.

#67 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 sierpień 2009 - 21:13

Sory, że piszę po sobie.
Przejrzałem ofertę popularnych widelców: Ritchey, Accent, Easton - wszystkie mają średnicę korony 44-45mm.
Może ktoś podeśle propozycje widelców z koroną 50mm, tylko proszę, nie Scotta, Treka - ja mam Meridę. Tak do 500 PLN.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#68 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 02 sierpień 2009 - 13:35

Pisałem, że klient złamał widelec Ritchey'a. Obiecałem napisać jak się dowiem czegoś więcej. Okazało się, że sam z siebie nie pękł. Rower ewidentnie uczestniczył w wypadku, pewnie z samochodem nawet.


niie bój nic...tu siem stuknie, tam wyklepie, szpachlą wygładzi i będzie panie nówka sztuka nieśmigana.
a jak mu mają gwarancję uznać skoro on nawet haki ma zdaje się urwane w tym widelcu? chyba nikt takim gamoniem nie jest żeby sie nie domyślić że tu koło wyrwane było z tego widelca i rurki razem z nim.
a pasażer który jechał na tym rowerze to osobiście do ciebie to przyniósł czy że tak powiem jeździ po niebiańskich trasach? nie wygląda ciekawie ten rower. korby połamane, osie wygięte... no nieźle. widelec mu pękł ha ha ha

#69 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 sierpień 2009 - 19:49

wunderfaust, ja mam obowiązek wysłać taki rower do producenta i nie ma znaczenia co widzę. Reklamacja oczywiście została odrzucona. Sprawę rozpartywały firmy: Kellys (rama), Pawlak (osprzęt), Matuszewski (Ritchey). Rama jest w dodatku skrzywiona w okolicach suportu. Nie kupujcie przypadkiem ramy Kellys IRC 5.9 w rozmiarze M, jeśli się pojawi na Allegro.

#70 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:13

Sory, że piszę po sobie.
Przejrzałem ofertę popularnych widelców: Ritchey, Accent, Easton - wszystkie mają średnicę korony 44-45mm.
Może ktoś podeśle propozycje widelców z koroną 50mm, tylko proszę, nie Scotta, Treka - ja mam Meridę. Tak do 500 PLN.


Wiekszośc Merid ma przekoszoną rame , czyli dwuślad, jesli taką masz to zakup widelca jest i takl mało wazny, jesli masz jeden ślad to wtedy nalezy ogladać sie za widelcem.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#71 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:19

wunderfaust, ja mam obowiązek wysłać taki rower do producenta i nie ma znaczenia co widzę. Reklamacja oczywiście została odrzucona. Sprawę rozpartywały firmy: Kellys (rama), Pawlak (osprzęt), Matuszewski (Ritchey). Rama jest w dodatku skrzywiona w okolicach suportu. Nie kupujcie przypadkiem ramy Kellys IRC 5.9 w rozmiarze M, jeśli się pojawi na Allegro.


Hm .ludize to potrafią być bezczelni, wrzycił na reklamacje, a jeżeli to nie jego wina to jeszcze na odszkodowanie liczy - gleba jakich rzadko strzał centralny w auto.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#72 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:35

Wiekszośc Merid ma przekoszoną rame , czyli dwuślad

A znasz metodę jak to sprawdzić, a może podasz odchyłki, jakich nie może przekroczyć rama, aby uznać ja za spełniającą wymagania dla jednośladu. Wszystko co wykonuje człowiek robi z jakąś tam dokładnością - inne ramy w tym rozumieniu też są "krzywe".
Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Czasem wychodzą wady danego modelu (pękanie rurek, wady lakieru, mała sztywność), ale żeby podawać taką hipotezę, że większość ram producenta było krzywych :?:

#73 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 sierpień 2009 - 19:11

Czy to cudo może aż tyle ważyć http://lemonbike.eu/...products_id=107 :?: Columbus to chyba dobry szprzęt :?:

#74 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpień 2009 - 19:33

A co chciałeś? Korona i haki alu, stara konstrukcja średniej klasy. I tak jest lekki. Dobry widelec.

#75 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 sierpień 2009 - 19:42

Jest na rynku jakiś dobry widelec z węgla tak do 550zł :?: Coś takiego znalazłem tylko mam takie pytanie. Czy płaci się cło z UK :?: Funt jest obecnie 4,85 wiec był by za ok. 530zł

#76 Fifi

Fifi
  • Użytkownik
  • 174 postów
  • Skądtj�na pengar

Napisano 18 sierpień 2009 - 19:47

Nie płaci się bo jesteśmy w Unii Europejskiej kolego. :)

#77 fengtao

fengtao
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądKartuzy

Napisano 18 sierpień 2009 - 20:47

Panowie, zapomnijcie o widelcu full carbon! Zobaczcie, co się przytrafiło Vicente Reynes w Holandii. Kierownica na lewo, koło na prawo... uuuuhhh.. nikomu tego nie życzę. Lepsza chyba jest sklejka carbon z alu... choć, kto wie?

#78 fengtao

fengtao
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądKartuzy

Napisano 18 sierpień 2009 - 20:53

A teraz zdjęcie....

Załączone pliki

  • Załączony plik  Mimo.jpg   68,22 KB   637 Ilość pobrań


#79 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpień 2009 - 20:55

fengtao, a miałeś styczność z najlepszymi widelcami w pełni karbonowymi? 3T ma wklejaną tulejkę alu zaraz po docięciu sterówki, chociaż nie jest konieczne stosowanie tej tulejki.
Edge Composites mają tak twarde sterówki, że tnie się je podobnie jak alu. Do tego warstwa chyba kevlaru - cholernie trudno przeciąć to nowym brzeszczotem, a co dopiero złamać.

#80 fengtao

fengtao
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądKartuzy

Napisano 18 sierpień 2009 - 21:01

Tak się składa, ze mam faktycznie widelec 3T (3T Full-Carbongabel Funda Team), ale ta firma to wyjątek potwierdzający zresztą azjatycką regółę (chodzi mi o producentów - robimy masówkę, czasem coś nie wyjdzie jak należy).



Dodaj odpowiedź