Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#561 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 24 sierpień 2011 - 20:23

Ma możliwość zamocowania tak i tak. U mnie znajduje się na mostku dzięki opaskom zaciskowym.

Jak powiększysz zdjęcie widać jak jest zamontowany,
Dołączona grafika

#562 Marian90

Marian90
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądPiotrków Tryb.

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:51

Witam. Jaki licznik polecacie na początek do "szosowej rekreacji"? Co myślicie o sigmie 1200? Czy może coś innego w podobnej cenie? Pozdrawiam

#563 westacard

westacard
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądEłk

Napisano 24 sierpień 2011 - 22:02

Obojętnie jaka sigma załatwi sprawę, jeżeli lubisz te mocowanie. Chyba, że chcesz coś z kadencją na początek byłaby to dobra funkcja- wyrobi ona nawyk odpowiedniego pedałowania np. najtańszy licznik jaki ma taką to Mighty 17, w temacie poczytaj o nim.

#564 arkadiomorale

arkadiomorale
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądŚLĄSK

Napisano 24 sierpień 2011 - 22:43

Ja polecam Cateye MICRO CC-MC100W

NAJTANIEJ DOSTANIESZ W VELO. PRO TOUR EDITION ZA 150 ZŁ

zero błędów, nowoczesny wygląd, mocowanie gdzie chcesz, bateria starcza spokojnie na cały sezon.

#565 jurek

jurek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Skądgorlice

Napisano 30 sierpień 2011 - 10:50

Prozor, a ten licznik Mighty solidnie zrobiony jest? Bo mój się ostatnio zepsuł a z kasą jest tak średniowo i nie wiem czy porywać się na Sigmę czy wziąć tego bo kadencja musi być :)


Licznik Mighty, który zamówiłem przeczytawszy tutaj opinie sprawia wrażenie taniej chińszczyzny. Zwłaszcza jeśli chodzi o łączność między stykami podstawy a samym licznikiem - potrafi stracić połączenie w czasie jazdy. Nie wspomnę o pomiarze kadencji, który u mnie w ogóle nie działa . Wina będzie po stronie czujnika albo kabelka, albo połączenia kabla ze stykiem stałym, bo w liczniku można ją uruchomić, zwierając kilkukrotnie 2 styki odpowiedzialne za pomiar.
Nie polecam.Nawet za te 60 zł lepiej kupić coś bez pomiaru kadencji, ale uznanej marki.

#566 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:31

Na licznik nie mogę narzekać, może podczas montażu gdzieś urwałeś kabel i stąd kadencja nie działa ?

#567 jurek

jurek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Skądgorlice

Napisano 30 sierpień 2011 - 16:57

Nie, instalowałem b. delikatnie, zresztą już zdjąłem całość i kabel nie jest urwany.
Poza tym ta upierdliwie pojawiająca się przerwa na łączeniu między licznikiem a stykami podstawy w czasie jazdy :(

A widziałeś, w jaki sposób jest zabezpieczone wejście kabla do podstawy? W pierwszym momencie myslałem,że coś się stopiło i masa wypłynęła z podstawy.

Wolę już coś prostszego, ale bardziej niezawodnego, bo co to za przyjemność wyjmować w czasie jazdy licznik z podstawy i wkładać z powrotem.

#568 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 sierpień 2011 - 19:20

ja ze swojej strony polecam sigma 906. w ogóle wszystkie ich liczniki są bardzo ok. papa mój ma sigmę już długie lata i do tej pory z nią wyciska kolejne kilometry.

Pozdr.

#569 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 wrzesień 2011 - 09:38

Chińczycy z DX wprowadzili do sprzedaży licznik rowerowy z pulsometrem.
Wygląda tak:
Dołączona grafika
(ten uchwyt w górnym prawym rogu jest do mocowania torebki).

Kosztuje ok. $52 czyli ok. 150 zł (z przesyłką).
Funkcje:
- wyświetlacz 1.7" LCD
- pulsometr, licznik kalorii, licznik dystansu, termometr, zegar, stoper, no i oczywiście prędkościomierz ;-).

- Zawartość zestawu:
- 1 x Odbiornik (1 x CR2032 included)
- 1 x Nadajnik prędkości na koło (1 x CR2032 included)
- 1 x Pas nadajnika pulsometru (1 x CR2032 included)
- 1 x Opaska na ramię
- 1 x zestaw instalacyjny na rower
- 1 x torebka (wraz z uchwytem do zamocowania na rowerze - ciekawa sprawa)

Jakie szczegółowe funkcje ma to ustrojstwo to póki co nie wiem, trzeba poczekać na pierwsze opinie użytkowników. Ale pewno średnie, maksyma itd to ma. Czy transmisja kodowana, czy też nie to też pojęcia nie mam...

Jeśli komuś jest potrzebny licznik/pulsometr w jednym i nie chce wydawać więcej niż 150 złociszy, to można zaryzykować zakup.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#570 ar2r

ar2r
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:51

[Garmin Forerunner 310XT]
Jesień się zbliża i wpadłem na pomysł trenowania pod dachem. Pierwsze próby prawie się udały. Garmin współpracuje z czujnikiem tętna i kadencji tylko zapisuje trening z datą 1.04.2007 roku. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Moja skromna diagnoza jest taka żeby sobie radzić w ten sposób: wystawić 310 przez okno jak zafixuje to wówczas rozpocząć trening.

Sami przyznacie, ze to średnio wygodne rozwiązanie ponieważ trzeba się wpatrywać co jakiś czas w komunikat "utrata sygnału GPS". Czy jest jakaś opcja - przeze mnie nie odkryta - trening w domu czy coś w ten deseń? Jak jest to rozwiązane w sprzęcie typowo kolarskim?

#571 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:48

Tutaj masz fajny temat dotyczący Garminów.

#572 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 wrzesień 2011 - 08:02

[Garmin Forerunner 310XT]
Jesień się zbliża i wpadłem na pomysł trenowania pod dachem. Pierwsze próby prawie się udały. Garmin współpracuje z czujnikiem tętna i kadencji tylko zapisuje trening z datą 1.04.2007 roku. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Moja skromna diagnoza jest taka żeby sobie radzić w ten sposób: wystawić 310 przez okno jak zafixuje to wówczas rozpocząć trening.

Sami przyznacie, ze to średnio wygodne rozwiązanie ponieważ trzeba się wpatrywać co jakiś czas w komunikat "utrata sygnału GPS". Czy jest jakaś opcja - przeze mnie nie odkryta - trening w domu czy coś w ten deseń? Jak jest to rozwiązane w sprzęcie typowo kolarskim?


Faktycznie pytanie do wątku o garminach.
Ale przy okazji odpowiem - w sprzęcie kolarskim (rozumiem, że chodzi Ci o Garmin Edge?), wyłączasz moduł gps i dane zbierane są z czujników prędkości/kadencji/pulsu/mocy. Czyżby 310XT nie miał możliwości wyłączenia modułu GPS? No i dziwnym jest, że zegar każdorazowo musi być synchronizowany z zegarem GPS w edge takiej potrzeby nie ma.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#573 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:26

Chińczycy z DX wprowadzili do sprzedaży licznik rowerowy z pulsometrem.
Wygląda tak:
Obrazek
(ten uchwyt w górnym prawym rogu jest do mocowania torebki).

Kosztuje ok. $52 czyli ok. 150 zł (z przesyłką).
Funkcje:
- wyświetlacz 1.7" LCD
- pulsometr, licznik kalorii, licznik dystansu, termometr, zegar, stoper, no i oczywiście prędkościomierz ;-).

- Zawartość zestawu:
- 1 x Odbiornik (1 x CR2032 included)
- 1 x Nadajnik prędkości na koło (1 x CR2032 included)
- 1 x Pas nadajnika pulsometru (1 x CR2032 included)
- 1 x Opaska na ramię
- 1 x zestaw instalacyjny na rower
- 1 x torebka (wraz z uchwytem do zamocowania na rowerze - ciekawa sprawa)

Jakie szczegółowe funkcje ma to ustrojstwo to póki co nie wiem, trzeba poczekać na pierwsze opinie użytkowników. Ale pewno średnie, maksyma itd to ma. Czy transmisja kodowana, czy też nie to też pojęcia nie mam...

Jeśli komuś jest potrzebny licznik/pulsometr w jednym i nie chce wydawać więcej niż 150 złociszy, to można zaryzykować zakup.



Zestaw taki jak kilka dobrych lat temu mieli w lidlu tylko tam był kolor obudowy licznika szary. Licznik działa bardzo dobrze do dzisiaj ale pulsometr padł po ok. 2 miesiącach i wymiana baterii na nowe nic nie pomogła, w ogóle nie łapie sygnału. Z tego co pamiętam cena była ok. 60 PLN więc za taką cenę w sumie jestem zadowolony.

#574 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 02 październik 2011 - 13:30

Mam w planach sprzedaż mojego Garmina 705 (proszę nie pytać dlaczego). Chcę zakupić coś typowo "kolarskiego". Mam na oku Polara-a (CS200 + kadencja). Czy ktoś go używa i mógłby coś o nim powiedzieć w paru zdaniach chociażby ?

#575 aurox

aurox
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 02 październik 2011 - 18:07

Chciałem kupić ten licznik:
http://allegro.pl/li...1842489376.html

ale zdecydowałem się jednak na rozwiązanie przewodowe i stąd pytanie czy ten zestaw zadziała
http://www.centrumro...09/Produkt.aspx
+
http://www.centrumro...5_/Produkt.aspx

Może ktoś używa w tej konfiguracji albo po prostu zna się na licznikach Sigmy? Proszę o radę ;-)

edit: i czy będzie średnia kadencja?

#576 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 02 październik 2011 - 18:18

Nie. Kupiłem taki zestaw i kadencję musiałem odsprzedać. Poszukaj innej u nich w sklepie albo kup cały zestaw na allegro

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#577 aurox

aurox
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 02 październik 2011 - 18:22

i co?

jeździsz teraz bez pomiaru kadencji czy kupiłeś inny licznik?

#578 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 02 październik 2011 - 20:20

Jeżdżę miesiąc bez kadencji, trochę się wkurzyłem. Napisałem do CR, że jest nie tak to zaraz chcieli kasę zwracać i przesyłka na ich koszt, ale jak już przykleiłem kadencję to lipa. Na szczęście znalazł się koleś co potrzebował kadencji i mu sprzedałem taniej.

Chyba jutro będę właśnie zamawiał od nich kadencję.

Od razu sprostuję. Zależy jaki masz model podstawki. Ja miałem stary model.

Tu jest mail jaki dostałem od CR:

Witam Panie Mikołaju,
Sprawdziłem dokładnie ten czujnik kadencji, i stwierdzenie jest następujące, ten czujnik kadencji nie będzie pasował do Pana licznika, owszem jest on uniwersalny lecz do nowego mocowania liczników sigma, przy liczniku który Pan posiada jest jeszcze stara podstawka.

Potem bla bla bla, że zwrócą kasę i zapłacą za kuriera.

Do mojego pasuje ta kadencja :
http://www.centrumro...rodukt-zakladki



Mam dokładne foty mojej podstawki, poszukaj gdzieś w moich postach z około 10-15 sierpnia.

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#579 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 październik 2011 - 22:28

Mam w planach sprzedaż mojego Garmina 705 (proszę nie pytać dlaczego). Chcę zakupić coś typowo "kolarskiego". Mam na oku Polara-a (CS200 + kadencja). Czy ktoś go używa i mógłby coś o nim powiedzieć w paru zdaniach chociażby ?


Jasne, miałem i używałem przez jakiś rok. Używany dokładnie 127 godzin jazdy i to łącznie na 2 rowerach (poprzednio jeździłem niewiele). Zastąpiłem E500. Właściwie od 26.10.2010 leży nieużywany (miałem sprzedać w bieżącym roku w sezonie, ale zapomniałem).

No dobra, już pisałem porównania do e500, ale przypomnę: jako licznik prędkości (z kadencją) i pulsometr w jednym nie jest zły. Jeśli ktoś chce używać tylko do tego celu to faktycznie można o ile nie przeszkadzają wady:

- tragiczne podświetlenie (zasilany baterią pastylkową CR 2032, więc nie ma się co dziwić...)
- rejestracja danych w bardzo ograniczonym zakresie: 7 plików z zapisem 50 okrążeń - żeby było jasne nie ma danych zapisywanych co sekundę, a tylko dane średnie z okresu całego okrążenia: czyli albo ręcznie, albo automatycznie (co np. 1 km) licznik rejestruje średnie dane z dystansu pomiędzy ostatnim zarejestrowaniem danych, a aktualnym. Jak zarejestruje 50 zapis, to nie przejdzie do następnego ale wyświetli memory full (czy jakoś tak) i jak chcesz rejestrować dane dalej, to stop licznika i ponowny start.
- przesył danych (i programowanie licznika) łączem akustycznym - trzeba mieć anielską cierpliwość i dobry mikrofon.
- zasięg nadajników, zwłaszcza prędkości to ok. 50 cm, praktycznie nie da się zainstalować czujnika na tylnym kole, żeby używać na trenażerze. Choć przyznam, że nie próbowałem, ale wg instrukcji i innych użytkowników tak jest.
- Ponoć komputerek ma info o słabej baterii, ale nie dotyczy to czujnika pulsu, kadencji i prędkości. O ile wymiana baterii w opasce pulsu (notabene b.wygodnej i dobrze działającej, ale i tak warto poślinić przed) nie stanowi problemu - trzeba wymienić wtedy, gdy są problemy z odczytem pulsu, to wymiana baterii czujników prędkości/kadencji nie jest już taka różowa. Polar zaleca wymianę... czujników. Fajnie. No ale wybebeszyć się da i wymienić baterię też. Na szczęście nie trzeba zbyt często tego robić, żywotność tych baterii jest spora (ponoć 5 lat jazdy codziennej po godzinie, ale musiałbym sprawdzić w instrukcji).

Tak więc podsumuję: jeśli nie zależy Ci na podświetleniu, rejestracji danych i przesyłu do komputera PC (pomijam przesył danych okrążeń, bo to się da zrobić, wtyczka ST działa poprawnie), nie będziesz używał z trenażerem (to akurat tyczy się chyba wszystkich polarów, no chyba, że te z W.I.N.D. mają większy zasięg transmisji), to ewentualnie można rozważyć taki zakup.

Choć jak dla mnie lepszy jest E500...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#580 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 03 październik 2011 - 06:33

Choć jak dla mnie lepszy jest E500...

I taką opcję też biorę pod uwagę. Tym bardziej, że licznik był wymieniony na nowy stosunkowo niedawno (mowa o 705), nowy GSC10, dołożę wszystkie karty SD z mapami jakie mam (w sumie na czterech kartach cztery mapy)...chyba uda się nie dołożyć :)



Dodaj odpowiedź