Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#521 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 04 czerwiec 2011 - 13:06

A czy polecicie coś dla amatora w okolicy 30zł ? :)


Znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/po...1645246655.html

Wydaje mi sie ok bo można go zamontować na mostku czyli chyba będzie sie nadawać do tego roweru
http://allegro.pl/wl...1644540189.html

#522 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:00

IMHO nawet jeśli licznik dla amatora, to warto zamiast 30 funkcji z dwiema danymi wyświetlanymi na sporej ilości przełączanych ekranach (w czasie jazdy nie wyobrażam sobie przechodzenia przez wszystkie ekrany, żeby sprawdzić określoną funkcję, później znowu klikać do ekranu głównego), lepiej kupić licznik chociaż z kadencją, żeby nie deptać jak stara baba 50 - 60 RPM, tylko uczyć się kręcić w przyzwoitym tempie.

Żonie swego czasu kupiłem dokładnie taki licznik (w cenie znacznie niższej niż na tej aukcji) - fakt, przewodowy, choć to akurat tez zaleta - jedna bateria zasilająca i czujniki i licznik, na głównym ekranie najważniejszy jest obrotomierz plus prędkość, odległość i czas na treningu (wszystko czytelne) - można przełączyć na inne, ewentualnie włączyć "skan", aczkolwiek ten podstawowy widok jest chyba najsensowniejszy. Żonie wytłumaczyłem, że nie ważne jest z jaką prędkością jeździ, ważne żeby kręciła minimum 80 rpm. Od tego czasu skończyły się narzekania, że kolanka pobolewają.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#523 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 13:26

Nie chodziło mi głownie o ilość funkcji ale aby podawał prędkość średnia oraz nie był za drogi a że akurat miał tyle funkcji to już szczegół


A wiec jeszcze skupie się na tym drugim parametrze.

#524 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 17:37

prozor, tiaa, tylko że licznik z kadencją to minimum 100zł (bo trzeba jeszcze czujnik kadencji liczyć) tak więc 3 razy tyle. No i nie wiem czy jest to aż takie ważne, mniej więcej kadencje można sobie wyliczyć i starać się jeździć z wysoką, nie trzeba koniecznie znać jej z dużą dokładnością w amatorskiej jeździe, a nawet myślę że podczas treningu można się bez takiego pomiaru obyć..

To tylko moje zdanie, ciekaw jestem innych opinii na ten temat.

#525 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 22:03

Tak jak pisałem, ten licznik z linku (który podałem pod "dokładnie taki licznik") kosztuje na allegro 79 zł, jak wspominałem kupiłem identyczny dla żony o wiele taniej, chyba za ok. 50 zł. Jest już z czujnikiem kadencji. Ewentualnie można z drugiego taniego licznika zrobić sobie obrotomierz - no ale to już zbliżony koszt, prawda?

Mówisz, że kadencję można wyliczyć? Może i tak, puls zresztą też - aczkolwiek nie wyobrażam sobie jazdy z palcami na tętnicy i stoperem w łapie. Ewentualnie przeliczaniem z prędkości przy określonych przełożeniach, ale na ogół jeżdżę po płaskim z 50/14-17 - czy coś koło tego z kadencją od 80 - 95. Tyle tylko, że nie mam wskaźnika przełożeń, tak więc tabela nie wiele pomoże, zwłaszcza że w moim terenie długie proste zaczynają się kilkanaście km od punktu startu. Wcześniej teren pofałdowany, nachylenie dochodzi nawet w porywach do kilkunastu %, choć na ogół jest poniżej dychy. I jak tu dobrać optymalne przełożenie? Nie bardzo się da, prawda? Przy liczniku kadencji da się. Kadencja spada o 5, zmieniam przełożenie, wzrasta - zmieniam przełożenie. Teoretycznie można na wyczucie, o ile się już takowe ma. A o to ciężko.

A kręcenie korbą z 70 czy 80 to jest różnica, choć nie bardzo się to zauważa. Jeszcze większa to stała kadencja powyżej 90 - jak dla mnie najbardziej efektywna 90 - 95 do w miarę szybkiej (jak na moje możliwości, czyli ok. 35km/h) jazdy po płaskim - można kręcić na okrągło, bez przepychania, używając większej ilości grup mięśniowych. Myślisz, że tak łatwo jest utrzymać (na w miarę sensownym przełożeniu - nie mówię tu o 34/25) stałą kadencję powyżej 90? Mi zajęło 1,5 roku do świadomego zwiększenia rpm z ok. 70 (taaa...), do obecnej wartości. Bez licznika kadencji nie byłbym w stanie tego zrobić, przepychałbym pewno do dnia dzisiejszego, jak wielu moich znajomych. Twierdzą, że im tak dobrze, w końcu są w stanie te kilkadziesiąt km przejechać. A że w czasie rekreacyjnych jazd z nimi (a cienias jestem!) robię jeszcze połowę tyle trasy (bawię się w bumerang, żeby z nudów nie paść), to już inna broszka.

No ale temat kadencji jest dość mocno rozpisany w innym wątku i pisanie tutaj jest zdecydowanie nie na temat...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#526 Sufer

Sufer
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 07 czerwiec 2011 - 00:20

To ja mam pytanie właśnie jaki licznik do 50 zł kupic i jakie funkcje są najbardziej przydatne

#527 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 czerwiec 2011 - 08:51

Prozor - to gdzie ty żeś kupował licznik z kadencją za 50zł??

Ja puki co jeżdżę na czuja, ale jak by była okazja za 5dych wyrwać takie cudo, to pewnie bym się skusił, chociaż b,y aby sprawdzić z jaką zazwyczaj jeżdżę. Ale za bardzo wysokimi nie przepadam, mam taką swoją powyżej której nie kręcę bo wydaje mi się to mniej efektywne. To zapewne też kwestia budowy ciała ;)

#528 Gosc_Valanthil_*

Gosc_Valanthil_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2011 - 09:28

Prozor, a ten licznik Mighty solidnie zrobiony jest? Bo mój się ostatnio zepsuł a z kasą jest tak średniowo i nie wiem czy porywać się na Sigmę czy wziąć tego bo kadencja musi być :)

#529 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 czerwiec 2011 - 11:56

Solidny jest, ekran czytelny - a to ważne. Żonie kupiłem za ok. 50 zł (bodajże 55) ponad rok temu na allegro - nówka, zapakowany w blister. Ostatnio zmieniałem baterię (pastylka 2032 chyba) i to wszystko. Tak jak wspomniałem poprzednio, jest to model przewodowy, czyli czujnik prędkości i kadencji połączone są z licznikiem kablami. Minus - prowadzenie kabli. Plus: brak zasilania osobnych czujników/nadajników (bo i nie ma co zasilać - magnes poruszając się w pobliżu cewki generuje impuls prądowy przekazywany do licznika). Brak ewentualnych zakłóceń z niekodowanych nadajników czujników, czyli np. w wyścigach nie ma problemu z odczytem prędkości - przy niekodowanych nadajnikach może się zdarzyć odczyt danych od kolegi, czy też błędne odczyty spowodowane polami elektromagnetycznymi - choć to akurat jest bolączką tanich, niekodowanych nadajników pulsu.

Tak na szybko przeszukałem oferty poza alledrogo i ten sam licznik można kupić za 59 zł (przesyłka od 7 zł). Sklep to e-bmx.pl lub rowertak.pl (tu koszt dostawy: 6,50) - może jak poszukacie, to jeszcze gdzie indziej znajdziecie?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#530 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 07 czerwiec 2011 - 16:45

prozor, dzięki, może na takiego się skuszę. Mówisz że czujnik kadencji jest dołączony (bo nic o tym nie piszą)

A wygląda identycznie jak atech. Pewnie to to samo, tyle że ten ma kadencję...

#531 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 08 czerwiec 2011 - 06:42

Skoro w takiej cenie można go zakupić to sie skusze, plus zę czujnik jest w zestawie :)
A przy okazji jeszcze zamówię sobie rękawice za jednym zamachem.

#532 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 czerwiec 2011 - 06:52

Tak, czujnik kadencji jest w zestawie, co więcej kadencja jest jak w porshe - jako główny pomiar.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#533 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 08 czerwiec 2011 - 16:06

Chyba się zdecyduję na ten licznik, o którym prozor pisze, chyba że ktoś znalazł coś ciekawszego w podobnej cenie? :)

#534 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2011 - 17:42

Też chciałem się na niego skusić, niestety w obu sklepach już ich nie ma :(
Następna dostawa w e-bmx planowana za ok. 3 tygodnie.

#535 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 08 czerwiec 2011 - 18:23

Z ciekawości napisałem do rowertak.pl czy licznik zawiera w zestawie czujnik kadencji.
Odpowiedź:
"Niestety, model ten nie oferuje wspomnianej funkcjonalności."

#536 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 czerwiec 2011 - 19:58

Sami nie wiedzą, co sprzedawać chcą... No chyba, że urwali kabel z sensorem kadencji... lol

Na allegro macie widok tyłu blistra - tam jest taki obrazek (po przycięciu):
Dołączona grafika
Jak widać na 2 kablach dwużyłowych są dwa sensory pobierające impulsy z 2 magnesów - z koła i korby.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#537 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:31

Dziś rano zrobiłem zamówienie i rowerak mi dziś wysłał, prawdopodobnie jutro dostane przesyłkę wiec będę mógł się wypowiedzieć czy jest ta kadencja czy nie :) Oczy nie mieli jakiejś okrojonej wersji...

#538 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 09 czerwiec 2011 - 17:10

Licznik jest z kadencja niestety przyszedł niesprawny :/ ewentualnie trzymam jeszcze kciuki za rozładowana bateria ale to jutro bede wiedziec

#539 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 13 czerwiec 2011 - 22:03

Wszystko dobre co sie dobrze kończy ;) Jednak to byłą wina baterii po szybkiej wymianie i koszcie 3zł Licznik odżył

Obsługa sklepu praktycznie od razu odpisała na mojego maila gdy zapytałem się jak wygląda sprawa gwarancji, gdy jeszcze podejrzewałem jego uszkodzenie

Tak że sklep polecam a licznik już na dniach będę miał okazje wypróbować na trasie :)

#540 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 22 czerwiec 2011 - 18:10

Cześć!
Interesuje mnie zakup licznika i pulsometru, powiedzmy w cenie ok. 200zł (max 250)
Teraz pytanie - czy lepiej kupić pulsometr i licznik w jednym czy może dwa oddzielne urządzenia?
Skłaniałbym się raczej ku tej pierwszej opcji.
Co sądzicie o liczniku Ciclomaster HR 4.2? Opcji ma sporo, cena też nie duża. Ciekaw jestem tylko, jak w rzeczywistości się on sprawuje? Posiada ktoś może takie urządzenie?

Fajnie by było, żeby sprzęt posiadał możliwość pomiaru kadencji (ciclomaster ma możliwość dokupienia czujników)...



Dodaj odpowiedź