Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#61 dedzior21

dedzior21
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 03 sierpień 2009 - 16:21

od 1000 km mam sigme 1606 z kadencja. uzytkowanie zaczelo sie od pecha, bo dostalem uszkodzony towar (jeden przycisk nie dzialal). po wymianie niby wszystko jest ok, ale nie wiem czy tak ma byc --> z racji tego, ze jest to dosc popularny model sigmy, to pewnie wielu z was go ma, i czy licznik tez wam co pare km sie ZAWIESZA?

Licznik nie może się od tak zawieszać. Ma działać cały czas.

np. jestem na 15 km, i nagle nic nie wyswietla (ani predkosci, ani dystansu, nic), i po jakims czasie samoczynnie sie odblokowuje i DOLICZA ten nie wyswietlony dystans, ktory przez okolo 300m (raz bylo to 4 km) nie zliczyl.
wymiana, czy to normalne?

Nic nie wyświetla tzn pokazuje 0 czy wszystko znika?
Są dwie możliwości.
1. Źle masz ustawiony magnes bądź czujnik (magnes ma być jak najbliżej czujnika).
2. Trafił Ci się znowu felerny egzemplarz.




nie jest to wina magnesu, badz licznika. probowalem podczas jazdy (w momencie, kiedy sie zawiesza - pokazuje 0km/h i dystans w momencie zawieszenia sie, czasem zawiesza sie jedna wartosc, np. predkosc, a czasem dystans, jednak najczesciej obie) przyblizac sensor do magnesu, ale nic to nie zmienia.

kurde, chyba bede musial wymienic znowu...
  • Damios lubi to

#62 lukas2401

lukas2401
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKnurów

Napisano 13 sierpień 2009 - 19:09

Szukam licznika do ok 250 zł. Chciałbym, żeby mierzył puls, pokazywał temperaturę i miał podświetlenie. Może być przewodowy, bo słyszałem, że z bezprzewodowymi są czasem różne problemy. Z góry dziękuję.

#63 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 13 sierpień 2009 - 19:35

z tego co wiem to lepiej jest mieć licznik i pulsometr oddzielnie... (z różnych wyczytanych opinii...)

#64 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:57

może to śmieszne, ale rzućcie linkiem z niedrogim (~50 zł) licznikiem, który można zamontować na pionowej, a nie poziomej rurze :)

#65 Cyklop

Cyklop
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2009 - 23:00

Mocowanie każdej sigmy możesz okręcić o 90 stopni (te małe śrubki), za nie wiele ponad 50zł dostaniesz model 906.

#66 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 sierpień 2009 - 23:03

hmmm to może w moim kellysie takie cóś jest?

PS. a coś z kadencją? lepiej brac czujnik kadencji przewodowy czy bezprzewodowy? skłonny jestem ku kablowi, ale czy nie ma problemów z haczeniem itp.?

#67 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 17 sierpień 2009 - 09:08

może to śmieszne, ale rzućcie linkiem z niedrogim (~50 zł) licznikiem, który można zamontować na pionowej, a nie poziomej rurze :)

Domyslam się, że masz na myśli montowanie licznika nie na kierownicy ale na mostku ... ? Bo jeśli nie, to jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, jak miałbyś odczytywać dane z licznika zamontowanego na rurce podsiodłowej ;-)

... skłonny jestem ku kablowi, ale czy nie ma problemów z haczeniem itp.?

Niektórzy szczególnie polecają wersje na kablu, żeby uniknąć ewentualnych problemów z zakłóceniami, kodowaniem itd. itp. ...
Z własnego doświadczenia powiem Ci, że nie ma żadnego problemu z kabelkiem; puszczasz go pod rurką skośną i spinasz 2-3 paskami zaciskowymi. Podobnie w okolicy suportu/początku tylnych widełek. Nie zahaczysz go, bo to miejsca, raczej 'bezdotykowe'.

#68 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 17 sierpień 2009 - 09:42

Bo jeśli nie, to jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, jak miałbyś odczytywać dane z licznika zamontowanego na rurce podsiodłowej


Marilyn Manson podobno wyciął sobie dwa żebra, żeby móc zrobić coś podobnego, Deadhorse też się poświęci :mrgreen:

Deadhorse, Kellys KCC09 - zamontowany na mostku:
Dołączona grafika

#69 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 17 sierpień 2009 - 09:47

Travisb, tak jak myślisz chodzi mi o mostek, nie o rure podsiodłową a tym bardziej sztyce ;-)

Marco, niby mostek, ale zauważ, że gniazdo jest wciąz montowane w lini poziomej ;) ale patent dobry, tylko pytanie czy na każdy mostek tak sie da - no nic zejde to zobacze, bo mam bardzo podobnego kellysa, a mało miejsca na kierownicy ;>

Jak się nie uda to trzeba będzie pomyśleć o Sigmie z kablowaną kadencją :-)

PS. o co chodzi z kadencją na przednie/tylne koło?

#70 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 17 sierpień 2009 - 09:58

Deadhorse, jak ten cały uchwyt będzie miał luz to kawałek filcu, starej dętki czy czegoś takiego (idealna jest taka kuchenna gumowa mata zapobiegająca przesuwaniu się deski do krojenia :mrgreen: ) wrzuć pod niego. Inaczej na wertepach będzie się stopniowo zsuwał i w końcu zacznie pokazywać pomiary ludziom jadącym z naprzeciwka ;-)

#71 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 17 sierpień 2009 - 10:06

kadencje zaklada sie na ramie korby a nie na koło

u2250y2014v3.gif


#72 Gosc_mirkot_*

Gosc_mirkot_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2009 - 10:18

Deadhorse - w kadencji na przednie koło chodzi o sposób mocowania linki prędkościomierza. Jest kilka rodzai mocowania tego typu czujnika. Pierwszy masz prędkościomierz zakładany na przednie koło i oddzielny kabel do kadencji. Drugi jeden gruby kabel jak w Blackburn gdzie magnes prędkościomierza jest zakładany na tylne koło a czujnik na tylne dolne widełki, a w okolicach suportu kabel się rozdziela i drugi czujnik jest do kadencji. Jest jeszcze opcja bezprzewodowa prędkość, a kadencja na kablu. No i oczywiście całość bezprzewodowa ale tu polecam jedynie specjalne liczniki z transmisją danych kodowanych cyfrowo typu vdo C1DS.

#73 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2009 - 17:56

Zainteresował mnie temat o licznikach, widze jednak, że większość mierzy w sprzęt ze sredniej i wyższej półki.
A ja mam takie pytanko: czy takie cuś będzie miało jakies wielkie przekłamania prędkości i przebytego dystansu?
http://www.allegro.p...lka_gratis.html

#74 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 17 sierpień 2009 - 18:23

ja mam i nie narzekam, a czy oszukuje to nie wiem :D

#75 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2009 - 08:50

Ja mam sigme sport 1106 i nie nażekam na nią ;-) a jak ty chcesz coś drożej to polecam właśnie sigme

#76 Cyklop

Cyklop
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpień 2009 - 11:26

Licznik to nie jest jakiś skomplikowany układ elektroniczny wykonujący strasznie skomplikowane obliczenia ;). Kiedyś jeździłem na profexie za 19.99 PLN z carrefoura i był dobrze, pokazywał nawet dokładniej niż sigma bo co 0,1km/h, a nie co 0,5km/h czas reakcji był też lepszy :-) . Problem była tylko trwałość tego wynalazku i ergonomia mocowania.

#77 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpień 2009 - 19:51

Co do kabla od kadencji, to może w mtb trzeba go jakoś ułożyć zmyślnie, ale w szosie ja poprowadziłem pod osią suportu. Za to na prawie całej długości nałożyłem na przewód rurkę termokurczliwą. Co do dokładności wyświetlanej aktualnej prędkości 0,5kmh wystarczy. Osobiście częściej zerkam na kadencje niż na prędkość:)


#78 schliesky

schliesky
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:27

Nikt chyba nie wymienił licznika Echo F2 - chyba najtańszy licznik z kadencją, używam ponad 2 lata i jest ok.

http://pro-bike.pl/p...ik_echo_f2.html

Ma 2 minusy:
- odo nie ustawiane, a przy wymianie baterii traci pamięć (ale za to jeżdżę cały czas na tej samej baterii)
- prędkość aktualna jest bez dziesiątych części (średnia już tak), niektórym to przeszkadza.


Do tego pulsometr Donnay i mamy podstawowy zestaw wszystkomający w cenie poniżej 90zł :-)

#79 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 19 sierpień 2009 - 11:09

- odo nie ustawiane, a przy wymianie baterii traci pamięć (ale za to jeżdżę cały czas na tej samej baterii)


kcc09 ma tak samo, wnerwiające trochę, ale w końcu można zapamiętać ile się przejechało w sezonie ;-)

#80 schliesky

schliesky
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2009 - 11:39

- odo nie ustawiane, a przy wymianie baterii traci pamięć (ale za to jeżdżę cały czas na tej samej baterii)


kcc09 ma tak samo, wnerwiające trochę, ale w końcu można zapamiętać ile się przejechało w sezonie ;-)


Inne liczniki Echo np. te z serii Mate1-3 też tracą pamięć, ale po kilkunastu, może kilkudziesięciu sekundach, więc zdąży się wymienić baterię. Ten traci od razu :-|

No, ale biorąc pod uwagę, że sezon na pewno wytrzyma na jednej baterii, to można to znieść.



Dodaj odpowiedź