Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#81 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpień 2009 - 16:07

I ten Echo ma ciekawą rzecz, pomiar maksymalnej kadencji!!! Tego moja SS1606L nie ma :-/


#82 schliesky

schliesky
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2009 - 22:09

A ktoś używał liczników Blackburn z serii Delphi z bezprzewodową prędkością / pulsem? Jak jest z sygnałem, bo w nich chyba nie ma kodowania cyfrowego - odczyty nie szaleją?

#83 Perttu

Perttu
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 sierpień 2009 - 00:16

Nikt chyba nie wymienił licznika Echo F2 - chyba najtańszy licznik z kadencją, używam ponad 2 lata i jest ok.

http://pro-bike.pl/p...ik_echo_f2.html


A jak wygląda jego mocowanie? Takie tandente plastikowe, trzęsące się na każdej dziurce czy coś jak w Sigmie? I czy się da na mostek zamocować?

#84 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 20 sierpień 2009 - 07:37

Mocowanie to plastikowy pasek, skręcany na śrubkę, więc nie ma opcji, że coś będzie latać - to nie 'system' sigmy 'na gumkę'.
Co do mostka - jak ktoś się uprze, to każdy licznik tam umieści ;)
F2 ze względu na ten pasek, nie jest przystosowany do montażu na mostku, ale pasek zawsze można usunąć i do mostka przyczepić opaskami samozaciskowymi ;-)

#85 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 20 sierpień 2009 - 14:33

Jaki licznik możecie polecić w granicach 400PLN? warunkiem jest pulsometr i bezprzewodowy system mierzenia predkości i kadencji, oczywiście w komplecie powinny być oba czujniki oraz przydałby sie pasek z czujnikiem do pulsu. Myślałem o polarze + czujnik kadencji

http://www.centrumro...em/Produkt.aspx

#86 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 20 sierpień 2009 - 15:41

Dobry wybór, ale lepiej kup np. tu http://www.chainreac...x?ModelID=37692 W obu linkach jest bez czujnika kadencji http://www.chainreac...x?ModelID=38206

#87 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 20 sierpień 2009 - 18:44

Jeżeli chodzi o cene to z rabatami w centrum wyjdzie mi taniej 470 razem z kadencja.

#88 oiram

oiram
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 sierpień 2009 - 14:17

witam, potrzebuje dobrego licznika do mojej szosówki. Bajery nie są konieczne. Wazne, by był niezawodny i przede wszystkim BEZPRZEWODOWY. Kupilem na allegro cos takiego za 50 zl z przesylka http://www.allegro.p..._sloneczna.html co okazalo sie totalnym niewypalem. Nie wiem czy to jest wina tego egzemplarza czy tego modelu, ale licznik pokazuje zle wartosci ( np 99km/h na postoju) itp. Chce kupic teraz cos drozszego , 100 zl lub lekko wiecej, z czego bylbym zadowolony i by mi dobrze i dlugo sluzyło. Proszę o propozycje.

ps. a moze lepiej licznik przewodowy? zwazajac na te wszystkie zaklocenia licznikow bezprzewodowych...

#89 Gosc_adikson1_*

Gosc_adikson1_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2009 - 14:40

A czemu nie chcesz przewodowego ? Ja mam zwykły bez bajerów, za 58zł i spisuje się wyśmienicie. Dobrze po obkręcasz kabelki i w niczym nie będą Ci przeszkadzały.

#90 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 sierpień 2009 - 15:29

witam, potrzebuje dobrego licznika do mojej szosówki. Bajery nie są konieczne. Wazne, by był niezawodny i przede wszystkim BEZPRZEWODOWY. Kupilem na allegro cos takiego za 50 zl z przesylka http://www.allegro.p..._sloneczna.html co okazalo sie totalnym niewypalem. Nie wiem czy to jest wina tego egzemplarza czy tego modelu, ale licznik pokazuje zle wartosci ( np 99km/h na postoju) itp. Chce kupic teraz cos drozszego , 100 zl lub lekko wiecej, z czego bylbym zadowolony i by mi dobrze i dlugo sluzyło. Proszę o propozycje.

ps. a moze lepiej licznik przewodowy? zwazajac na te wszystkie zaklocenia licznikow bezprzewodowych...


Chcesz pewny licznik, który nie będzie sprawiał problemu to kup któryś z liczników sigmy.
Do wyboru masz 906, 1106, 1606.
Ja bym postawił na 1106. Ma te funkcje, które są najważniejsze, nie ma zbędnych bajerów itd.

#91 Radolex

Radolex
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 sierpień 2009 - 16:22

oiram, ja bym na twoim miejscu brał jednak 1606 jest niewiele droższy bo można go kupić już za ok 90zł a jednak pomiar kadencji może Ci się kiedyś przydać ;-)
Na Twoim miejscu skłaniałbym się do tej aukcji i jakoś sobie ten czujnik podłączył (do kadencji) http://allegro.pl/it...od_kabelki.html

Ew. zerknij na wyroby firmy Echowell (liczniki ECHO) paru znajomych miało i sobie bardzo chwaliło mimo troszkę dziwnego designu http://pro-bike.pl/k...i_15_20_f_.html

#92 Gosc_juhas_*

Gosc_juhas_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2009 - 18:19

Ew. zerknij na wyroby firmy Echowell (liczniki ECHO) paru znajomych miało i sobie bardzo chwaliło mimo troszkę dziwnego designu http://pro-bike.pl/k...i_15_20_f_.html


Witam!
Pierwszy post na forum więc wypadało by coś o sobie powiedzieć: kolarstwem (szosowym jak i górskim interesuje się od bardzo dawna). Aktualnie po 2 latach przerwy wracam do konkretnego jeżdżenia.

Odnośnie liczników Echowell. Cena przystępna, ale to już staroć jest. Pamiętam jak reklamowali identyczne w gazecie "Rowery" w 1994 roku. Myślę, że coś z nowszych technologi będzie lepsze.

#93 Gosc_juhas_*

Gosc_juhas_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2009 - 20:08

Przepraszam, ze post pod postem, ale nie mogę już edytować.

Gazeta jest z 1995 roku, dokładnie to z czerwca :) Nie zmienia to faktu, że miałem wtedy 10 lat i licznik ECHO-6000A był jednym z moich marzeń...

#94 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 24 sierpień 2009 - 00:12

Odnośnie liczników Echowell. Cena przystępna, ale to już staroć jest. Pamiętam jak reklamowali identyczne w gazecie "Rowery" w 1994 roku. Myślę, że coś z nowszych technologi będzie lepsze.


Staroć to konkretnie to echo 6000-A nie zmienia to faktu że nadal to świetny licznik mimo konstrukcji sprzed kilkunastu lat. Niewiele się w tej dziedzinie zmieniło oprócz tego że teraz modna stała się bezprzewodowość. Sam mam bardzo podobny,model słabszy Echowell ARC-9 który zakupiłem dokładnie 1 sierpnia 1995 jak widnieje na paragonie (14 lat!!) i który nadal użytkuje z powodzeniem w swojej szosówce i uważam że jest świetny (grafika szczególnie!duże cyfry predkości-większe niż w 6000A). Jedynym minusami są kasowanie pamięci i brak możliwości ustawienia dystansu całkowitego po wymianie baterii.Reszta działa jak należy,no i ten wykres prędkosci jak w dzisiejszych toyotach ;) no a 6000-A to był wtedy wypas,no i w czarnym kolorze a nie jakims czerwonym czy zółtym - wyglądaja jak tanie podróbki :mrgreen:

Co do Sigmy to kiedyś liczniki tej firmy były strasznie badziewne.Niby teraz są całkiem przyzwoite ale nabyty niesmak mi pozostał,stąd z rezerwa podchodzę do wszędzie zachwalanej Sigmy.

#95 warrior102

warrior102
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądChicago

Napisano 24 sierpień 2009 - 01:08

Co do Sigmy to kiedyś liczniki tej firmy były strasznie badziewne.Niby teraz są całkiem przyzwoite ale nabyty niesmak mi pozostał,stąd z rezerwa podchodzę do wszędzie zachwalanej Sigmy.


Mi też pozostał taki niesmak. "Przejechałem" się na Sigmie parę lat temu ale teraz czytam same dobre opinie a zbliża się czas zakupu nowego licznika. Może jednak spróbuję?

#96 Gosc_jajcys_*

Gosc_jajcys_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2009 - 00:34

http://www.allegro.p..._mactronic.html

Czy ktos z Was mial do czynienia z tym licznikiem? Czy były jakieś problemy? Teraz mam Cateye Vectra, lecz funkcje typu avg V by się przydały i nei wiem czy konieczny jest zakup markowego sprzętu czy może być nołnejm za 60zł.

pozdr

#97 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 wrzesień 2009 - 19:58

Zaryzykowałem i kupiłem dla spróbowania Sigmę BC 1106 i co powiem, to to że był to błąd i mam zamiar się go pozbyć jak najszybciej. Ten licznik kompletnie mnie nie przekonuje. Dokładność pomiaru do 0.5km/h co bardzo mi nie odpowiada (nie wiem czemu nie sprawdziłem tego przed zakupem :-x ). Przejeździłem z nim już trochę i nie moge się przyzwyczaić i już teraz nie mam zamiaru.
Nie wiem czemu ta firma jest tak zachwalana, tylko przez to że po prostu jest popularna, a licznik spełnia swoje zadanie czyli coś tam pokazuje. Ale takie zadanie może spełniać też wiele innych liczników.Wcale tam nie ma żadnych nowych technologii w porównaniu sprzed kilkunastu lat. Obudowa się chyba tylko poprawiła. Za te pieniądze można spokojnie znaleźć coś lepszego.

jajcys, Z tego co widzę może być noname za 60zł, oby tylko miał odpowiednie funkcje, zadaną dokładność no i grafika odpowiadała. Ten Mactronic to nie taki noname.

#98 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 27 wrzesień 2009 - 20:08

Mac czego Ty byś oczekiwał od licznika? Piosenki ma Ci nucić w czasie jazdy czy co? Pokazuje prędkość, dystans, czas, ew kadencje czego jeszcze trzeba? Średnia pokazywana jest dokładnie a po co Ci prędkość chwilowa z dokładnością co do metra?
Jak dla mnie pochlebne opinie o licznikach Sigmy nie są przesadzone i wg mnie to najlepsze liczniki dostępne obecnie na rynku. Przede wszystkim trwałe i niezawodne a wygląd też bardzo fajny, ale to już raczej kwestia gustu.

#99 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 27 wrzesień 2009 - 20:12

Mac, Ja ma ten sam model i dla mnie jest ok nie wiem co Ci w nim tak nie pasuje. To że nie pokazuje do miliona cyfr po przecinku to nie jest wada :!: Tak czy siak liczniki przekłamują :!: Bo koło zawsze się trochę "ślizga po drodze". Musiał byś liczyć sobie zmierzoną metrem drogę i stoperem czas wzorem na prędkość. I tyle Ci powiem. Wystarczy że ci trochę powietrze z koła zejdzie i masz już inną średnicę toczenia.
Ten licznik jest fajny bo ma duży wyświetlacz i wiele innych funki np. podłączenie do "bike sensor 2".

#100 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2009 - 22:48

Czemu tak na niego naskoczyliście od razu ;) Też uważam że to za mała dokładność, mam jakiś echowell tech3 stary i on pokazuje prędkość z dokładnością do 0,1. Utwierdziłem się właśnie w przekonaniu że nie warto go zmieniać.



Dodaj odpowiedź