Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#1201 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 07 październik 2017 - 21:41

Chcę kupić miernik mocy. Będę potrzebował nowego komputerka i akcesoriów, ponieważ obecnie używam zwykłego licznika na kablu i osobnego pulsometru. Komputerek kupię wcześniej, na przykład już.

 

Kryterium podstawowe: cena

Kryteria poboczne:

- Przynajmniej 6 konfigurowalnych pól na wyświetlaczu.

- Strasznie fajnie, gdyby obsługiwał ANT+ i BT, ale to jak widzę raczej niemożliwe ze względu na kryterium podstawowe.

- Musi po prostu rejestrować wszystkie parametry i później wypluć paczkę do zgrania gdzieś tam dalej.

- I uwaga, może to oczywiste, ale musi mieć opcję PAUZY. Jak nie chcę, żeby rejestrował cokolwiek to ma być PAUZA i koniec, a nie, że ruszę rowerem i mi się znowu wszystko włączy :)

 

Nie potrzebuję nawigacji GPS, wystarczy, jeżeli zarejestruję swój ślad.

Opaskę i czujnik prędkości pewnie taniej będzie kupić osobno, kadencja będzie z miernikiem mocy.

 

I robiąc przegląd allegro widzę następujące graty:

 

1) Mio Cyclo 105. Najtańszy, bo 500zł, oprócz tego, że uchwyt przed kierownicę jest ze złota i kosztuje kolejną stówkę. 6 pól na wyświetlaczu. Łączność tylko ANT+. Nie wiem ile ekranów można skonfigurować, jak więcej niż jeden to już wystarczy. Da się kupić używkę.

 

2) Lezyne mini GPS. W sumie jeszcze odrobinę tańszy, nie wiem ile kosztuje normalny uchwyt. Łączność dla odmiany tylko bluetooth. Prawdopodobnie tylko 4 pola na wyświetlaczu - nie mogę znaleźć tego w żadnej specyfikacji, ale na google grafika więcej niż 4 nie widziałem :)

 

3) Garmin 500 - droższy, ale wszyscy mają Garminy, nie wiem z jakiego powodu. Wygląda jak MIO 105, ale ma 8 pól wyświetlania. Ze względu na popularność też można kupić używkę i tylko dlatego jest w tym zestawieniu. Łączność tylko ANT+.

 

4) Bryton rider 310. Tego akurat na allegro nie przyuważyłem. Jak widzę jednak ten jest najtańszy, z uchwytem będzie pi razy oko 100 Euro :), też ma 8 pól wyświetlania, obsługuje ANT+, ale z kompem można się połączyć bez kabla po bluetooth. Jak rozumiem oznacza to np. używanie aplikacji typu trainerroad (też nie znam, ale może poznam? :D) bez dodatkowych adapterów na USB? W sumie, nawet jeżeli nie to i tak pozostałe też tego nie potrafią.

 

Analizując powyższe - wychodzi na to, że Bryton będzie (z nowych, z używek pewnie MIO jak się trafi) najlepszy bo spełnia podstawowe wymagania i jest najtańszy. Jest w tym jakiś haczyk? Jakiś kruczek związany z rejestrowaniem danych? Coś, czego nie znajdę w danych technicznych?

 


W Lezyne GPS do 8 pól programowalnych, masz w Macro i Super gps (ant+)



#1202 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 październik 2017 - 21:48

OK. W sumie robi mi to różnicę bo jak to zwykle bywa można dokładać bez końca, Bryton ~400zł, więc już mnożymy razy dwa niemniej jednak...

 

gdzie można dostać tego bolta za 800zł? :D

Nie dokładać bez końca, bo Bolt ma wszystko co wymieniłeś. Poczekaj niedawno w Wiggle był za 200euro. Niedługo też "Black friday" 



#1203 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 07 październik 2017 - 22:04

@heavy_puchatek

Jak budżet ciasny to lezyne i to wersja 'super gps' tak jak wspomniał vpablov. Patrząc po specyfikacji spełnia założenia. 

 

Jednak przychylam się do opcji bolta. Comiesięczne update softu, dobre wsparcie i jak na razie żadnych fakapów. Jak trafisz dobrą cenę to to będzie najlepszy wybór z kategorii tych przyszłościowych. Obstawiam, że wahoo się lepiej utrzyma niż lezyne i będzie lepsze wsparcie w przyszłości.

Mając 520-ke przesiadka na bolta to jedna z lepszych decyzji. garmin niedługo idzie na 4 wymianę gwarancyjną - taka jakość garminów teraz, choć docenić trzeba że jest polski oddział i nie robią problemów gwarancyjnych.



#1204 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 10 październik 2017 - 07:34

Przekonaliście mnie, więc zrobiłem zupełnie inaczej :D Kupiłem używkę MIO 105 z uchwytami i czujnikami kadencja+prędkość na 2 rowery za mało pieniędzy. Gdy już będę w stanie docenić coś lepszego to go sprzedam bez wielkiej straty albo zostawię na zapas. Na razie jeszcze go nie użyłem a już znalazłem kilka ciekawych braków i kilka zalet, o których bym wcześniej nie pomyślał :) A miernika mocy i tak jeszcze nie mam.

 

PS: Bolta znalazłem na Wiggle właśnie za 200 euro aktualnie. Przypadkiem kupiłem tam niedawno rower i teraz po zalogowaniu mam jakiś 17% rabat. Przy czym to nadal ~900zł z prowizjami czy to banku czy paypala :P



#1205 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2017 - 08:53

A kto Ciebie do MIO 105 przekonywał? Nie zauważyłem ;) ,  no chyba, że przekonany zostałeś do czegoś innego i żeby zrobić sobie na złość kupiłeś 105. 

Ja bym w to na pewno nie wchodził. Po czasie zrozumiesz dlaczego...

Cena Bolta 200€ to chyba po tym rabacie 17%, bo ja widzę o te 4 dychy ojro drożej ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1206 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 październik 2017 - 09:22

Po zalogowaniu mam cenę 199,19 Euro i wysyłka free



#1207 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2017 - 11:08

Po zalogowaniu (bez też :P) mam ceny w € z dostawą (darmową) do PL: €239.99

 

A jak ustawię UK to trochę taniej: €229.85 ale to ciągle nie 199,19€.

 

To, że TY masz zniżkę (prawdopodobnie taką jak heavy_puchatek), nie oznacza, że każdy ją ma.

Z drugiej strony Bolt (chociaż znacznie droższy od kupionej 105) byłby i tak zdecydowanie lepszą inwestycją. 105 chyba nawet nie ma średnich mocy 3, 5, 10 (itd.) sekundowych? Sam odczyt mocy chwilowej (bez uśrednienia) jest psu na budę użyteczny, a średnia moc z całego treningu jest może i użyteczna, ale niekoniecznie w trakcie treningu...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1208 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 22:27

możecie polecić jakiś fajny licznik z "namiastką nawigacji"? coś więcej niż prowadzenie po śladzie bez mapy.

Przez chwilę zastanawiałem się nad Karoo ale taki model sprzedaży mnie odrzuca, do tego trochę za duży i niepewny.

Brałem pod uwagę używkę Garmina Edge 800/810 ale miałem okazję pobawić się przez chwilę Edge 1000 i wydawał się taki zamulony/zacofany, więc co dopiero niższe modele?

Wahoo elemnt bolt, chyba najbardziej mi odpowiada, fajnie byłoby go wyrwać taniej ale póki co jedyna używka jaką widziałem kosztuje tyle co nówka :)

Macie coś sprawdzonego? jakiś Polar albo Mio a może coś jeszcze innego?



#1209 nsmartin

nsmartin
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 17:23

Czołem Panowie, moglibyście podrzucić jakieś modele zegarków z GPS do jazdy na rowerze i biegania, tak żeby potem można było wrzucić trening na Stravę z wszystkimi danymi zebranymi w trakcie aktywności? Znudziło mi się używanie telefonu za każdym razem, zwłaszcza w tej opasce na ramieniu a zegarek na ręku z tymi wszystkimi funkcjami byłby bardzo przydatny i wygodny.

 

Aha, budżet 600-800 zł max (wiem, pewnie będzie ciężko...). Może być jakiś chiński z aliexpress jeśli ktoś testował i może polecić albo tańsza używka jakiej miałbym szukać.

 

Pozdro



#1210 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 05 styczeń 2018 - 17:41

Witaj

 

Ja mam i używam POLAR M400 z opaską HR H7. Osobiście bardzo go polecam. Używam od lipca i nie mam żadnych uwag. Do tego dedykowany uchwyt na kierownicę i masz idealny licznik.Mój sygnał GPSa łapie w 15-20s. Prosty i niezawodny, dający wszystkie podstawowe informacje o treningu i zapis GPS. No chyba że chcesz się bawić w pomiary mocy itp - to ten zegarek tego nie ma.

Ktoś tu na forum ostatnio ogłaszał że takie coś ma do sprzedaży.

Jeżeli ni uda Ci się znaleźć nowego, to szukaj M430 - nowszy "brat".

 

Ja dokupiłem jeszcze M450 - typowo rowerowy. Też polecam

 

P.S. Polara normalnie spinasz z kontem na STRAVIE i treningi z Polara automatycznie idą na konto STRAVY


  • nsmartin lubi to

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1211 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 styczeń 2018 - 15:50

Może Lezyne?

LEZYNE MICRO C WATCH - zegarek GPS
LEZYNE MICRO WATCH - zegarek GPS


  • nsmartin lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1212 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:20

Parę dni temu (2 stycznia) na iBood był Garmin Epix za 719 złociszy...


  • nsmartin lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1213 nsmartin

nsmartin
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 09:54

Dzięki, chyba zdecyduję się na tego Polara M400, zbiera bardzo dobre recenzje i cenowo też wypada dobrze (400 bez paska HRM i 550 z paskiem). Jeszcze muszę doczytać czy można w nim pływać choć nie jest to już główny wymóg przy zakupie.

#1214 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:41

POLAR M400 HR: treningi pływackie - 4RUN

czyli pływać można, ale zbyt dużej funkcjonalności się nie spodziewaj. Te dostępne są w V800.

Jedna z lepszych recek w goultra.pl

Na forum to było takie ogłoszenie: http://szosa.org/top...rek-polar-m400/poszedł za 250 złociszy (z opaską tętna)


  • nsmartin lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1215 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:52

nsmartin pisał ze nie zależy mu na wybitnie skomplikowanych funkcjach. Co do pływania - ja ze swoim M400 kąpałem się w rzece i było Ok.
Tak jak pisałem - mam jeszcze M450, pomimo to cały czas używam M400 na rowerze.
M450 jeździ w szosówce, a M400 w MTB i w zimówce i jestem z niego zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1216 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:16

Kąpanie, a pływanie to różnica. Duża.

Na rowerze brak kadencji (no chyba, że footpod) i obsługi zewnętrznych czujników (np. prędkość szczególnie w lesie przydaje się jak ktoś na to zwraca uwagę, o mocy nie wspomnę bo już wspomniałeś ;)) jednak skreśla "idealny licznik na rower". Podstawowy do biegania i owszem, ale do multisportu jeśli coś z polara to chyba tylko v800  - używane w budżecie się zmieszczą. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1217 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:01

Pisząc kąpanie miałem na myśli trochę pływania, trochę innych zabaw. Nie miałem na myśli pływania w sensie czysto sportowym i dlatego napisałem "kąpanie".
Na basenie z nim nie byłem.
Poza tym - czasem wystarczają funkcje podstawowe - puls, zapis gps, prędkość itp. Nie każdy potrzebuje odrazu pomiaru mocy lub kadencji 😜
Oczywiście V800 jest bardziej zaawansowany i ładniejszy, ale tez droższy. Co do używanego -tu jest zawsze loteria co się trafi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1218 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:32

Czołem Panowie, moglibyście podrzucić jakieś modele zegarków z GPS do jazdy na rowerze i biegania, tak żeby potem można było wrzucić trening na Stravę z wszystkimi danymi zebranymi w trakcie aktywności? Znudziło mi się używanie telefonu za każdym razem, zwłaszcza w tej opasce na ramieniu a zegarek na ręku z tymi wszystkimi funkcjami byłby bardzo przydatny i wygodny.

 

Aha, budżet 600-800 zł max (wiem, pewnie będzie ciężko...). Może być jakiś chiński z aliexpress jeśli ktoś testował i może polecić albo tańsza używka jakiej miałbym szukać.

 

Pozdro

 

Garmin vivoactive - chodzi w euroagd w cenach 499 lub 599 zeta. Jak trafisz za 499 to masz tanio sprzęt na rower, do biegania i do pływania oraz na wędrówki piesze, narty, łyżwy, kajaki, etc...

Jak zapłacisz nawet 600 zeta, to i tak trudno trafić coś bardziej uniwersalnego.

Moja żona używa od mniej więcej roku tego do biegania, na rower i podczas pływania na basenie. Serdecznie polecam. Gdybym dzisiaj miał dla siebie kupować, to pewnie bym wybrał polara m400, ale raczej tego vivoactive. Choć pewnie dzisiaj dołożyłbym kasy i kupił Vivoactove 3 albo starszego Garmina FR 920XT. 

https://www.euro.com...ve-czarny.bhtml


  • nsmartin lubi to

#1219 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:45

Przeczytałem o tym Garminie Vivoactive - ma podobne funkcje co M400, być może nawet ma większość z nich.
Jak dla mnie ma jednak jedną wadę - dotykowe przyciski. Jak dla mnie jest to kiepskie rozwiązanie. Wole fizyczne przyciski. Wiem gdzie który jest i zawsze mogę włączyć i wyłączyć dane funkcje nawet bez patrzenia na Polara.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1220 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:22

A nie lepiej licznik rowerowy, a do niego opaskę na nadgarstek? Osobiście jak widzę zegarki na kierownicy, to przypomina mi to tandetę, robienie czegoś na siłę. Wiem, że do Garminów są takie opaski na nadgarstki, nie wiem jak do chińskiego Brytona, trzeba by poszukać.





Dodaj odpowiedź