Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rychtarski - Columbus Max Single Speed.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 lipiec 2014 - 16:59

Przyszedł czas na kolejną stalóweczkę od Pana Rychtarskiego. Tym razem będzie to bajk typowy do jazdy po mieście, czyli najprostszy jak tylko się da. Założenia są takie aby był to single speed i został złożony na osprzęcie z lat 70-80-tych max wczesne 90-te. Allegro, ebay, znajomi.. i już mam kilka całkiem fajnych części. Na początek wrzucę mostek cinelli oraz hamulce mavica ;-)

 

Zdjęcia całości. 

https://picasaweb.go...sMAXSingleSpeed

Załączone miniatury

  • IMG_20140703_160746.jpg
  • IMG_20140701_180857.jpg
  • IMG_20140621_101544.jpg


#2 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 11 lipiec 2014 - 17:29

Piękne precjoza...



#3 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 11 lipiec 2014 - 19:20

jakieś foto ramki?



#4 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 lipiec 2014 - 19:33

Nie zapomnij zamówić ramy z możliwością montażu opon szerszych niż 28mm, bo na mieście i dziurach 23-25 jest słabo komfortowe.

 

Wczoraj się ucieszyłem, jak do stalowego fixa zmieściły się szytki Paris-Roubaix Challange, które nominalnie w rozmiarze 27 mają szerokość 29mm. Zostało max. 2mm prześwitu w widelcu.

 

Twój projekt jak zwykle zakończy się opadem szczęki, przynajmniej u tych, których stal jara.



#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 11 lipiec 2014 - 20:25

Jakbyś potrzebował to będę miał na puszczenie tą przednią piastę Chorusa na 36 otw.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 lipiec 2014 - 22:36

Ramka na razie jest tylko na papierze. Lada dzień... może tydzień... a może miesiąc... i będzie ;-)
Złożona będzie na rurach columbus MAX (a jakżeby inaczej), do tego poziome haki z nierdzewki, wszędzie łączniki, widelec 1 cal, trochę chromu, trochę lakieru ot co.. taka tam ramka z rurek ;-)
Wszystko wymierzone jak należy, aby weszły w ramę laczki 28mm.

Ogólnie brakuje mi już niewiele (oprócz oczywiście ramy). Szukam jeszcze pedałów, sztycy i steru.

Korba 600ka arabesque + zębatka 42T oryginał od tejże korby.
Kiera 3ttt forma sl, NOWA! ;-)
Siodło Brooks Swallow classic + torebunia pod siodło również Brooksa.

cdn ;-)

Załączone miniatury

  • 600.jpg
  • ttt.jpg
  • brooks.jpg


#7 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 lipiec 2014 - 22:48

Owijka skórzana będzie?



#8 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 lipiec 2014 - 23:10

 

Owijka skórzana będzie?


Się zobaczy.. ale raczej tak.

#9 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 12 lipiec 2014 - 14:37

Malik zboczuch z Ciebie i tyle  :-P  !!!

Czekam na niecierpliwością na efekt finalny... :-D


  • Malik lubi to

#10 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 lipiec 2014 - 17:23

Na allegro jest ster DA 7400 na 25 rocznice NOWY!!! Ale cena mnie zabija ;( moze ktos mi zrobi prezent? ;-)

#11 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:23

Chris King też po tyle chodzi. Kupuj, nie biadol ;-)

 

PS. Mam ster 1" Stronglight, ale problem jest taki, a właściwe 2.

 

1. Mam go zamontowanego, więc musiałbyś go rozmontować z ramy

2. Będę w okolicach Z. Góry dopiero po 4 sierpnia

 

Ster jest nowy, ma najechane z 400km, więc pewnie będę chciał za niego jakiegoś fanta ;-)

Taki: https://www.bike24.c...pgc=13477:13484

 



#12 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:32

zbić ster z główki to rurka, młotek i 2 minuty :)



#13 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:35

W warsztacie nie korzystam z młotka ;-)



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8559 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:50

[offtopic]To ten sam "Stronglight" A9, który nosi logo Neco na uszczelkach? ;) [/offtopic]

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:50

Ster może i fajny, ale nie pasuje do koncepcji. Lata 70-90te i tylko shimano ;-) Gdyby nie to ostatnie to już dawno kupiłbym sobie nowy ster recorda za śmieszną kasę.

#16 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2014 - 20:03

W warsztacie nie korzystam z młotka ;-)

No co Ty?

Bez młota nie robota ;-) .

 

Malik, a Pan Rychtarski to bardzo obłożony pracą? Dużo sobie liczy za taką ramkę?

Ciekawi mnie, ile trzeba by dać za stalową ramę o wadze, powiedzmy, około 1800 g , lżejszej mi nie potrzeba (w rozmiarze 52 cm).

Ilekroć przesiadam się ze stalowego górala Bianchi , czy również ze stalowego crossa, czy nawet z ciężkiej stalowej szosówki z prostą kierownicą (rama niby Bianchi, ale waży prawie 2,6 kg) na aluminiowego Accenta Via Montana z karbonowym widelcem, to coś mi nie pasuje. Nie wiem o co chodzi, ale na aluminium gdzieś znika tzw. "flow", przyjemność z jazdy pryska jak bańka mydlana, rower jedzie dużo wolniej, niż wynikałoby to z jego niskiej masy i pozycji aero, prowadzi się nijako, trzęsie, kręcenie korbami traci płynność.

Stal ma coś takiego, że po prostu chce się kręcić korbami. Magia czy co? 


  • Malik lubi to

#17 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:32

No co Ty?
Bez młota nie robota ;-) .
 
Malik, a Pan Rychtarski to bardzo obłożony pracą? Dużo sobie liczy za taką ramkę?
Ciekawi mnie, ile trzeba by dać za stalową ramę o wadze, powiedzmy, około 1800 g , lżejszej mi nie potrzeba (w rozmiarze 52 cm).
Ilekroć przesiadam się ze stalowego górala Bianchi , czy również ze stalowego crossa, czy nawet z ciężkiej stalowej szosówki z prostą kierownicą (rama niby Bianchi, ale waży prawie 2,6 kg) na aluminiowego Accenta Via Montana z karbonowym widelcem, to coś mi nie pasuje. Nie wiem o co chodzi, ale na aluminium gdzieś znika tzw. "flow", przyjemność z jazdy pryska jak bańka mydlana, rower jedzie dużo wolniej, niż wynikałoby to z jego niskiej masy i pozycji aero, prowadzi się nijako, trzęsie, kręcenie korbami traci płynność.
Stal ma coś takiego, że po prostu chce się kręcić korbami. Magia czy co?


Jest w tym trochę magii, ale głównie to wynika z parametrów stali.
Accent via montana... paździoch jakich mało. Właściwości jezdne, komfort takiej ramy są adekwatne do ceny. Czyli tak niskie, że niżej się już nie da.
Dla kogoś kto zaczyna przygodę z kolarstwem taka rama to dobre rozwiązanie.

Mnie już nawet nie cieszy jazda na najzajebistszym karbonie z milionem "genialnych" rozwiązań poprawiających "sztywność", "komfort" i "beter ajerodajnamik".
Ktoś kto nigdy nie doświadczył jazdy na skrojonej na miarę stalówce z bardzo dobrych rur nigdy nie zrozumie o co tu kaman.

Co do terminów u Pana Rychtarskiego. Niestety mają ostry zapierdziel (po części dzięki mnie ;-) klik), ale i tak terminy są w miarę ok. W tej chwili myślę, że jest to około miesiąca.
Cena to kwestia indywidualna, zależy to od rur i od całej reszty dupereli, malowania itd. Napisz do nich maila i dowiesz się więcej. [email protected]


Kolejny elementem mojej układanki jest...
25dura1.jpg

A co się będę szczypać!??!?! :-)

#18 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:46

Takie ładne i do singla pójdzie, ehh ;)

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#19 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:53

Mnie się marzy rama na Columbusie Spirit, gdzie można założyć opony 32-34, geo jak Ridley X-Fire, tylko poziome haki i rozstaw 120mm. Cinelli ma ramę CX do singlespeeda, ale to alu.

 



#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:56

A co ;-) To zostały jeszcze geje i sztyca. Koła już mam poskładane choć nie wiem czy się lekko koncepcja nie zmieni. Obecnie są koła na - piasty torowe sturmey archer, obręcze open pro, szprychy alpina 1.65, wszystko srebrne i do tego opony vittoria zaffiro 28mm. Wersja druga to piasty torowe SA, obręcze ambrosio nemesis, szprychy alpina 1.65 i szytki... no właśnie i tu pojawia się problem. Jakie dobre i pancerce szytki z jasnym bokiem? Szytki do miasta mogą się okazać mało praktyczne.