Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2161 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 13 październik 2019 - 06:50

Mam Elie Nero, Quick Motion i Tacx Galaxia. Nero to gamechanger dla Zwift, być może dopiero Wahoo z bikiem będzie fajniejsze, ale o tym chyba w innym wątku pisałem. Hałas jest mocno zależny od rodzaju opon i ich ciśnienia. Gładka opona 25c Michelin Power Competition nabita na 5.5bar zwiększa opór i jest cicha, ale już nabita na dopuszczalny maks zwiększa wibracje, hałas i niszczy komfort. Opona z bieżnikem będzie głośniejsza zawsze, kilka sprawdzałem. Dodatkowo w Quick Motion potrafią się łożyska rolki przedniej wykleić, wtedy hałas jest okropny (ale po naprawie QM potrafi być cichsza od Nero). Galaxia hałasuje okrutnie zawsze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2162 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2019 - 15:53

Zawsze w sumie sądziłem, ze to właśnie Elite jest jakby wyżej w jakości rolek niż Tacx.
Rolki Crown z linka bardzo fajne. Ale ta cena boli okropnie, 650$.
Ciągle zastanawiam się jak oni te rolki robią, zarówno te w Crown jak i te aluminiowe, jak to wygląda w środku, jak to jest wszystko obsadzone na osi i łożyskach. W Crown zaskoczył mnie kształt rolek, co to za materiał, mosiądz?. Zrobienie ramy to w zasadzie nie problem, ale zdobycie rolek niestety również jest kosztowne. Zastanawiam się czy można by wykorzystać rolki z taśm przemysłowych.

 

Dlatego mam zagwozdkę gdyż chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia jaki to generuje hałas. Myślałem o rolkach by się po prostu nie zastać, wsiąść na chwilę bez jakichś ambitnych planów treningowych i pokręcić. Ale jednocześnie nie być uciążliwym dla sąsiadów.
 

Kreitler mam nawet w ulubionych bo widziałem że mają właśnie różne warianty średnicy rolek. Ale cena samych rolek jest również dość wysoka..

Wczoraj właśnie trafiłem na informację na zagranicznym forum, że Cycleops to tak naprawdę Sportcrafters, choć podobno jakaś różnica w jakości samych rolek jest nie wiem ile w tym prawdy. Na naszym rynku chyba Sportcrafters jest nie do kupienia, a i cena chyba wysoka.
 

 

Po moich oględzinach wygląda to inaczej. Szczególnie to bicie. Będzie ono wpływało na głośność i płynność. Uwierz mi że przy tych prędkościach te setki mają znaczenie. Wyciągałem średnią z 3 rolek, więc to nie jest przypadek. Po prostu lepszy proces produkcyjny. To samo tyczy się ramy. W Elite był jakiś gównoplastik połączony z włóknem szklanym. Bałem się to odsyłać, czy ktoś nie uszkodzi w transporcie.

W Tacx podstawowa rama jest metalowa i bardzo sztywna. Części zamienne do tacx są też powszechniej dostępne. Do Elite praktycznie tylko ich sklep.

Rolki w Crown są zrobione z jednego kawałka aluminium i nie są puste w środku. Mówili że są w stanie zrobić stalowe co jeszcze poprawi inercję, ale zdecydowali się na aluminium żeby ułatwić transport.

Kształt tak jak sami podają sprawia że działają prawa fizyki i koło samo leci do środka rolki. Tam jest najmniejszy opór i największa prędkość.

Ja wybrałem Tacx Galaxia ze swingiem w atrakcyjnej cenie. Pełno tego na allegro było. Niby otwierane podniszczone opakowanie i brak paska (15zł na allegro), ale po sprzęcie nie było śladu użycia a cena połowę sklepowej. Jeden sprzedawca miał kilka sztuk i szybko się rozeszły.

Co do hałasu to nie widzę różnicy w porównaniu do trenażera (z rolką a nie DD), ale używam maty wygłuszającej. Niedługo będę na siłownię kupował mega grube maty puzle i zobaczę jak się sprawdzą.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2163 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2019 - 16:11

Jeszcze jedna uwaga. Mam oponę na trenażer a na rolkach jeżdżę na szosowej, ponieważ te na trenażer są kiepsko wykonane i mają bicie.
Na tej rolce nie ma takich temperatur i uślizgów żeby taka opona się bardziej niszczyła.

Rolka ma większą średnicę od tej z trenażera a koło opiera się dodatkowo na dwóch.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2164 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2019 - 16:18

Żeby nie być gołosłownym. Wszystko zależy od pomieszczenia i wygłuszenia, oraz oczywiście opony.

https://youtu.be/T70IdtjKKUE?t=401

 

 

Co do sąsiadów to zawsze możecie się szanować jak Brytyjczycy.
Oni wszędzie kładą dywany nawet w kiblach.

Jak ktoś nie ma dywanu to jest wrogiem i sąsiadów i ciszy ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2165 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 październik 2019 - 23:05

Ruscy kładą dywany na ścianach. Nie dajmy się zwariować :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2166 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2019 - 23:18

Ruscy kładą dywany na ścianach. Nie dajmy się zwariować :P

 

U nich akurat to się wzięło z niskich temperatur i jakoś tak zostało i nawet szpan się z tego zrobił ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2167 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 29 październik 2019 - 22:48

Zadam najczęściej zadawane pytanie w tym temacie:
"Jaki trenażer?" 😉
Przebrnąłem przez kilka stron tego tematu i mam w miarę wyklarowane potrzeby.
Po pierwsze trenażer potrzebuję po to żeby spokojnie w zimie jeść ciastki i pić browary i nie musieć kupować nowych ciuchów na wiosnę. Co za tym idzie nie musi mieć rozbudowanych funkcji treningowych pomiarów mocy itp, ot zwykłe kręcenie dla zmęczenia. Po drugie nie będę się ścigał ale przejażdżka po wirtualnej trasie byłaby spoko. Po trzecie musi być direct, bo w kamienicy wieczorne hałasy odpadają. Po czwarte mocno rozważam kupno używki więc bardzo istotne jest które modele są bardziej lub mniej awaryjne, przestarzałe lub niewarte wydawania kasy. Biorę pod uwagę coś ze stajni Elite.
Z góry dzięki za pomoc.

#2168 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 29 październik 2019 - 23:32

Zadam najczęściej zadawane pytanie w tym temacie:
"Jaki trenażer?"
 


ja tam mogę polecić tacx neo, cichy, komfortowy, opór bardzo realistyczny plus symulacja nierówności. przetestowałem całą zimę na zwifcie i jak dla mnie rewelacja, przy czym pancernie zbudowany jak czołg bodajże w Holandii. Nie wiem jakich jesteś gabarytów, ale dla mnie Elite były za bardzo delikatne i jakieś mało stabilne. Wahoo Kicr też bardzo daje radę.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2169 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 październik 2019 - 07:58

Nie sądzę, żeby po w/w warunkach chodziło mu o topowe modele kosztujące 5 tysiaków... Z drugiej strony nie określił budżetu.

Jeśli chodzi jednak o wydanie najmniej za najwięcej (używka), to zdecydowanie Elite Muin. O ile nie trafi się na model wyjątkowo zajechany (raczej trudno o to, choć nie należy wykluczać), to służyć będzie jeszcze długie lata,  nawet do intensywnych treningów. Mam, używam, polecam ;)

Na OLX od 1,2 tysiaka: https://www.olx.pl/o...html#c8827385b6 tu wersja z Misuro, czyli mydelniczką liczącą moc (przekłamuje na ogół w górę, po zmianie ustawień liczy jak powinien) czyli z czerwonym nadrukiem na osłonie koła pasowego.

Inne: https://www.olx.pl/o...float_price:asc - 1,4/1,5 tysiaka. 


  • mopiaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2170 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 30 październik 2019 - 17:55

Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie celuję z budżetem w okolicach zaproponowanych przez Prozor-a. Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Faktycznie w okolicach 1,2tyś Miun jest bardzo interesujący. Natomiast w okolicach 1,5-1,6 do gry wchodzą jeszcze np. Turno czy Kura. Może warto dołożyć te "kilka stów" w zamian za np. komfort, ciszę czy bezawaryjność? Dzięki z góry.

#2171 CxPiotr

CxPiotr
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 14:36

Kod rabatowy na Wahoo w tricarbon.pl to:"zwift.pl" ;)



#2172 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 22:58

Żona stwierdziła, że będzie razem ze mną jeździła na trenażerze zimą. Bardzo mnie to cieszy.
Jest pewien mankament - ja mam kastę 11, Ona 9 (Sora).
Nie chcę za każdym razem przekręcać kasety. Szybciej będzie cały bębenek. Czy ktoś może powiedzieć, co muszę kupić?
Nie jestem zbyt obeznany w niuansach kompatybilności. Wiem tylko, że jak będę miał bębenek pod 11 to dwie podkładki dorzucam.

#2173 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 listopad 2019 - 23:53

Hymmm... Wszyscy wiemy, jakim trenażerem dysponujesz, prawda? No właśnie - nie prawda. 

Domyślić się mogę, że pewno Direct Drive, bo wymiana bębenka/kasety itp.

Jakby był to trenażer interaktywny, to wystarczy wrzucić w miarę optymalne przełożenie i kręcić. O ile łańcuch 11/9 jakoś będzie po tej zębatce się poruszał. Ale..

Może czas najwyższy zrobić modernizację napędu żony? 

;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2174 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 00:15

Ja miałem podobny problem - na trenażerze Tacx Neo. Ja mam napęd 10, a żona nowszy 11. Zależy co będzie kręcone, jeżeli trening interwałowy z zadaną strukturą, to sprawa jest prosta - ustawiasz trenażer w tryb ERG i zapominasz o przełożeniach - ustawiasz łańcuch na tarczy na środku, tak żeby nic nie szorowało a trenażer sam dobierze obciążenie, żeby przy danej kadencji moc była dokładnie taka jak rozpisana. Gorzej przy Zwifcie w trybie normalnej jazdy po trasie - wówczas przełożenia się przydają. Ale o dziwo w konfiguracji moja kasetka (10), żony łańcuch (11) wszystko nawet działało - przełożenia +/- 2 od środkowego nic nie szorowało, a zawsze dało się zrzucić z przodu na małą przy podjeździe. Więc tragedii nie ma. Jak będzie w konfiguracji 11/9 nie mam pojęcia. Najlepiej sprawdzić samemu. 

 

Kal800


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2175 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 05:12

//Edit: tak dawno nie widziałem roweru żony, że okazało się, że są tam manetki Claris (8r), a tylna przerzutka Sora 3500 (9r) mnie zmyliła.
Czytam, że podkładkami da się to uruchomić na Direto, więc pewnie i na Suito podołam.

Nie podałem wszystkich danych.
Trenażer Elite Suito. Żona będzie Zwiftowała.
Chcę stworzyć drugi taki 'pakiet' (8 - Sora) widoczny na zdjęciach poniżej (tutaj 11 - 105), którego cała wymiana sprowadzi się do tej jednej nakrętki.

IMG_20191118_220943e56cc21c3013713d.md.j
IMG_20191118_220935569658eb2dd3d153.md.j


IMG_20191118_2209267ae600b729e0ea5d.md.j
IMG_20191118_2209537253e8d970f6567f.md.j

//Edit:
Rozumiem, że potrzebuję bębenek z trzema zapadkami? Czy jest więcej jego rodzajów?
Czy taki się nada?
https://allegro.pl/o...15mm-8097569609

#2176 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 listopad 2019 - 08:32

Między 8/9 a 11rz jest duża różnica jeśli chodzi o ciąg linki (niech ktoś odszczeka jak to nieprawda). Nie będzie to działało poprawnie.

No chyba że bębenek z kasetą chcesz wymieniać bo nie do końca ogarniam co napisałeś


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2177 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 08:39

http://forum.elite-i...topic.php?t=279

Tym się sugeruję. Chcę przekładać bębenek z kasetą zamiast samej kasety - dlatego potrzebuję kupić właściwy bębenek.

#2178 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 listopad 2019 - 09:15

No to mam sens. Właściwy bębenek powinien być w sklepie online Elite 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2179 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 09:27

Zgadza się, jest.
https://www.shopelit...ru-axle-version
https://www.bike-com...o-Suito-p52873/

Chciałbym tylko wiedzieć, czy muszę przepłacic za elite, czy mogę użyć dowolnego trzyzapadkowego z który dostanę w Polsce poniżej 100zl.

#2180 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 listopad 2019 - 09:45

Musisz przepłacić, chyba że znajdziesz ten konkretny model bębenka na "wolnym rynku" . Raczej pewne jest że do Elite dostarcza to jakiś chińczyk (Novatec etc ) z regularnej produkcji


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź