Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2441 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 15 październik 2022 - 15:22

Senninho, dzięki za opinię. Rozważę zakup trenażera rolkowego z oporem, np Elite Arlon Mag, najpierw jednak spróbuję jakoś sparować rower ze starym trenażerem. Muszę tylko znaleźć fachowca, który dorobi mi dłuższą oś o zwiększonej średnicy do szybkozamykacza tak żeby była ciasno spasowana że sztywną osią.
Jeśli to nie wypalił to tej jesieni przesiądę się na trenażer rolkowy.

https://www.sbike.pl...era-o_2341.html

A takie coś?fca22f4d236185b232f150c83695e2c6.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
  • 4gotten lubi to

#2442 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 15 październik 2022 - 20:11

Mam taki zacisk, ale nie mogę go użyć ponieważ od strony napędowej dostęp blokuje specjalna nakrętka, która mocuje hak przerzutki do tylnego widelca. Plastikowe adaptery mają zbyt dużą średnicę i nie mieszczą się w środku sztywnej osi Stąd pomysł, żeby dorobić dłuższą oś do zacisku, która wejdzie na styk do środka sztywnej osi i dzięki większej średnicy będzie ciasno siedzieć bez luzów.

#2443 marcin_ramzes

marcin_ramzes
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 03 grudzień 2022 - 19:06

Czy ktoś ma doświadczenia z rolkami Tacx Galaxia (lub innymi) i podzieliłby się wrażeniami odnośnie poziomu głośności?

Kupiłem niedawno Galaxię i o ile jeździ się na tym świetnie, to rolka tak hałasuje, że nie wiem czy bardziej wkurza mnie jej stukanie (wibracja / stukanie rolek) czy marudzenie żony na hałas :/

Na początku była cicha stosunkowo (tak, mam specjalne opony pod trenażer), ale po kilku razach tłucze się jak porypana. Nie mam pojęcia co powoduje tan hałas. Próbowałem to zlokalizować, ale dupa :(

Czy u Was też jest ten problem? Czy to wina mojego egzemplarza? Czy rolki Elite (np.: Quick Motion 3) są cichsze?

A może trzeba szukać innych trenażerów, np z aluminiowymi rolkami? Tak przynajmniej piszą w sieci (także tutaj), ale cena takich to już kosmos niestety :(

Czytałem sporo na ten temat i niby wszędzie piszą, że rolki nie są zbyt ciche, ale nawet na różnych filmach słyszę, że moja rolka hałasuje wyjątkowo głośno :(



#2444 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 grudzień 2022 - 19:54

Ja mam rolki aluminiowe i niestety ciche to nie jest. Cichsze niż Elite Novo Force na tylne koło ale i tak dość dokuczliwe. Uwielbiam na nich jeździć. Po zimie spędzonej na rolkach kręciło mi się inaczej na rowerze. Treningi kadencji czy tempówki na rolce to inny poziom wysiłku i techniki pedałowania. Dwa człowiek uczy się pedałować poprawnie technicznie do odcinki a nie robiąc wygibasy na rowerze ino niestety w piwnicy. Jak żona poszła do szpitala i zostałem sam z dzieckiem to Elite Turno i dopiero mała przestała wstawać w nocy.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka

#2445 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 03 grudzień 2022 - 20:04

Ciche to pewnie będą rolki Crown, ale dostępność zerowa i cena też niezbyt niska, brak oporu. Są na rynku topowe rolki, które mają bardzo wysoką kulturę pracy, ale wówczas cena w okolicach 4000zł no i tylko import.



#2446 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 21 luty 2023 - 16:15

Czy ma ktoś rolki tacx galaxia? Jak wygląda kwestia hałasu? Przeglądnąłem sporo filmików ale ciężko wyłapać czy to głośne jest czy nie.



#2447 marcin_ramzes

marcin_ramzes
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2023 - 16:36

Czy ma ktoś rolki tacx galaxia? Jak wygląda kwestia hałasu? Przeglądnąłem sporo filmików ale ciężko wyłapać czy to głośne jest czy nie.

Same w sobie byłyby ciche, gdyby ich jakość była wysoka. Niestety nie jest :( Do tego te wsady boczne, w których są łożyska, są średniej też jakości i trzeba je chyba jakoś skleić, bo inaczej całość podczas jazdy wpada w spore wibracje i wtedy jest już bardzo głośno.

Ja na przyszły zimowy sezon albo zrobie sobie rolki aluminiowe do tego stelaża, albo kupie inny trenażer, bo ten jest za głośny jak dla mnie. 

Najchętniej to bym sprzedał swój obecny.


  • Wszechstronny lubi to

#2448 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 03 listopad 2023 - 14:09

Czy kaseta Sunrace jest jakoś wybitnie bardziej hałaśliwa od Shimano (w zastosowaniu w trenażerze)?



#2449 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 03 listopad 2023 - 21:59

W mojej ocenie nie...Kulturą pracy wg mnie tez nie odbiega.


  • bzx lubi to



Dodaj odpowiedź