Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie szanse na zawodostwo ?


141 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 09:42

Podsumowując każdy poważny sport trzeba zaczynać w młodości, a teraz możemy tylko żałować że nie pomyśleliśmy o tym parę lat wcześniej.


Zdarzają się jednak wyjątki. Mam kolegę, który zaczął trenować w wieku 19 lat, ścigać się w wieku 21 i obecnie jeździ zawodowo we francuskiej ekipie 3ciej dywizji. Jego układ krążenia zdołał się przystosować jak widać :mrgreen:

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:08

mlodyellow, bo to jest tak:

jakbyś był już wytrenowany na swój wiek to temu trenerzynie powiedziałbyś tak: Dziadek, nie pier**l, żem jest stary, bo Twoich zimków objade dwa razy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dziadek otworzyłby szeroko oczy, a Ty byś wsiadł na swoją szose i kazał mu wsadzić swoją tłustą dupę w samochód i jechać za Tobą - wtedy przekonałby się, że 100 km pokonałeś ze średnią 40 km/h i warto Cię wziąć do klubu, a nie odesłać z kwitkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#43 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:13

Deadhorse, scenariusz jak do filmu :lol:

#44 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:53

S-F w dodatku.

#45 mlodyellow

mlodyellow
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:58

Deadhorse, miał szosę ze sobą akurat xD Aczkolwiek aż tak wytrenowany nie jestem wiec nikłe szanse na to ;) Jeżdżę od 2 miesięcy i jak jest średnia 32 na 80km to jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem powyżej 37 średniej.

#46 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 19 sierpień 2009 - 12:42

jeździsz dwa miesiące i masz 32 na 80 ? hmmm to i tak mogłeś mu tak powiedzeć jak pisałem, bo skoro jestes taki dobry, to za rok AVS 40 murowana

#47 karolm92

karolm92
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWola

Napisano 19 sierpień 2009 - 12:47

Ja jeżdżę już chyba 4 rok a jak mam AVG 30 to jestem zadowolony :oops: ale za to miałem średnią powyżej 40 :-D 300 metrów od wyjazdu spod klatki :-D

#48 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 19 sierpień 2009 - 12:52

mlodyellow, czy ten klub to SPOŁEM Łódź??? :-D

#49 mlodyellow

mlodyellow
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:49

radek_3131, Tak, a co? :D Szczerze odechciało mi się już tam trenować. Od samego początku trener mi nie podpasował i nie wydaje mi się żebym miał z nim ugodowe relacje :P

#50 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:27

mlodyellow, bo mi mówił taki gościu (Włodzimierz Łoś się nazywa), że mi może załatwić tam trening bez podpisywania papierów. :-P Tylko, najpierw muszę poczekać na nowy rower (jestem w trakcie składania chyba jutro/pojutrze będę miał).

#51 mlodyellow

mlodyellow
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:42

http://www.ksspolem....ska_trener.html Mi Pan Marek odmówił przyjęcia, Pan Andrzej powiedział żebym przyjechał żeby przyjechać rowerem itd. a Pan Paweł mówił kwestie o starym koniu. :PP Treningi w sensie z trenerem itd tylko bez brania udziału w wyścigach mam rozumieć? A nowy rower na ostrym kole?

#52 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:50

Chłopaki ci trenerzy mają rację macie po 16 lat wchychodzicie z ulicy nie wiadomo czy macie ksztynę talentu. Taki klub wedwo przedzie finansowo i nikt nie chce inwestować tak czasu jak pieniędzy w kogoś juz starszego chłopaki smigają od 12-14 roku zycia. Przeciez na takim treningu trener odpowiada za ciebie.
Co do Radka Radek dał się poznać na róznych łódzkich ustawkach ze ma troche talentu że śmiga już konkretnie nawiazał podczas ustawki znajomośc z kimś ze środowiska i w takiej sytuacji wystarczy jeden telefon.

Tompoz

#53 mlodyellow

mlodyellow
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpień 2009 - 15:02

Tompoz, nie mam mu tego za złe ani nic, sam kiedyś pisałem w jakimś temacie jak własnie 16 latek pytał czy ma szanse, tam napisałem że nie ma większych szans. To samo tyczyło się mnie. Jedni mają szczęście, jak Radek zostali zauważeni, inni zaczynają za młodu i trenują. Jakoś źle się nie czuje że nie będę mógł wskoczyć na roli zimą, ani stanąć na podium po zawodach...

#54 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 19 sierpień 2009 - 20:55

mlodyellow, ja tam nie chce stale trenować. Po prostu pan Łoś mi powiedział, że może mi załatwić tam trening bez podpisywania papierów. Chyba po prostu mam się z wami przejechać kiedy wy trenujecie. :-P Ma mi też załatwić trening w Zduńskiej Woli. Nie wiem tylko czy w tym sezonie czy następnym.

A wracając do ścigania się. Może na jakiś wyścig się załapę w tym roku, ale na razie nie mam formy (12 dni wyjazd + choróbsko po powrocie :-| ). Ogólnie to pan Łoś bardzo mnie przekonał do wyścigów.

PS. Nowy rower w sensie: nowa rama, widelec, mostek, kierownica, sztyca, łańcuch i owijka :-P . Jak złoże (chyba jutro) to się na pewno pochwalę w dziale nasze rowerki. :-)

#55 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 19 sierpień 2009 - 22:08

Jak chcecie się pościgać, a jest problem z klubem to jest sposób. Możecie sobie wyrobić licencje, to wiele nie kosztuje i przynajmniej spróbować. Oczywiście wiąze się to z problemami tupu dojazd. Ale jak jest coś bliżej to można. I wtedy zobaczycie na co was stać i ile wam brakuje. Zacząć w juniorze młodszym można nawet z powodzeniem, w juniorze trudniej, nie wspominając już o orlikach ale jak ktoś się chce naprawde ścigać to nikt mu nie broni, jest sporo zawodników którzy nalerzą do klubu ale i tak nic z tego nie mają i ścigają się na własną ręke.

#56 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 sierpień 2009 - 22:10

mariusz k, czyli nie trzeba należec do klubu i mieć trenera aby wyrobic sobie licencje ??

#57 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 19 sierpień 2009 - 22:18

xubix, nie, u nas koleś nie należy do klubu, a ma licencje i się ściga ;-)

#58 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 sierpień 2009 - 13:01

po prostu wtedy zamiast nazwy klubu ma się wpisane "niezrzeszony" trzeba wysłać do PZKolu wniosek, zrobić przelew i czekać cierpliwie aż wspaniała Poczta Polska dostarczy dokument ;)

#59 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 20 sierpień 2009 - 14:24

A nie trzeba przypadkiem jeszcze skołować sobie we własnym zakresie ubezpieczenia, obejmującego czas zawodów, aby w ogóle licencję dostać?

Poważnie pytam, właśnie dlatego nie wyrobiłem sobie jej w tym sezonie - nie chciało mi się szukać odpowiedniej polisy i pewnie mało to nie kosztuje.

#60 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 20 sierpień 2009 - 22:02

Tu wszystko pisze: http://www.pzkol.pl/...oski-s1029.html



Dodaj odpowiedź