Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochód dla młodego


64 odpowiedzi w tym temacie

#1 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 14 sierpień 2009 - 00:00

Ja może z innej beczki. We wrześniu powinienem zdać prawko. Zastanawiam się na jaki samochód powinienem sobie zbierać. Najbardziej pasuje mi używana Fiat Panda II, myślałem też o Opel Astra (ten stary). Najbardziej zależałoby mi na małym i ekonomicznym samochodzie (dlatego Panda). Jeśli macie jakieś swoje typy to bardzo proszę ;)


EDIT:
Wydać chciałbym maks 10.000zł
Jeśli jednak ktoś ma droższe propozycje to bardzo proszę :)

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 sierpień 2009 - 00:12

BMW 3 , na gaz - ekonomiczna. elegancka, szybka, części zamienniki są niedrogo.
Bardziej poważnie to może cos z grupy VW, cześci dostępne i niedrogie w porównaniu z innymi markami.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 tul

tul
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skądmalopolska

Napisano 14 sierpień 2009 - 01:42

No git, stara beema3 (E36) w granicach 10.000 najczesciej sklada sie w 50% z BMW, w 50% ze szpachli (nawet jesli jest to rajdowa szpachla GT), lub w najlepszym wypdku jesli nie jest tzw ulepem ma 470.000km, pomijajac zbiegi handlarze i ze cofaniem licznika. Stara dobra Astra pierwszej generacji, najlepiej kombi (wchodza trzy rowery) jest lepszy wyborem. Zreszta z samochodem jak z rowerem, kupujesz uzywanego (ale w dobrym stanie) Authora, Kellysa, Treka na Tiagrze lub w tej samej cenie Cinelli, Speca, BMC, z niewiadomo jakim przebiegiem i przygodami.
ps, do starej (podobnie jak do Calibry) BMW3 wypada miec dodatkowe kierunkowskazy aby kazdy z naprzeciwka dostrzegl ze akurat skrecamy na stacje LPG

#4 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2009 - 07:06

A wam się coś nie popier..... Za chwilę założe temat - " jaki samochód dla starego ".
Nie róbcie z tego forum jarmarku ! Rozumiem, że to OFF TOPIC, ale jak tak dalej pójdzie będziemy pisać o prywatnym życiu Paris Hilton, czy o zwyczajach godowych barnakli. :-?

#5 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 sierpień 2009 - 07:08

Ja jezdzilem kiedys starym mercem w bardzo fajnym stanie, ktorego tez kupilem za 10k. Mial silnik 2.5 diesel. Palil wszystko co mu sie nalalo w ilosciach nie przekraczajacyh 7.4l/100. Mial automatyczna skrzynie biegow. Fajne to bylo auto, wygodne, szykowne, do miasta ideal. Jesli chodzi o osiagi to niestety nie grzeszyl sportowym charakterem, ale w sumie lubie jezdzic wolno samochodem wiec mi to nieprzeszkadzalo.

#6 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 sierpień 2009 - 08:00

Wydać chciałbym maks 10.000zł

yaris i wszystko w temacie ;]

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 sierpień 2009 - 08:28

A wam się coś nie popier..... Za chwilę założe temat - " jaki samochód dla starego ".
Nie róbcie z tego forum jarmarku ! Rozumiem, że to OFF TOPIC, ale jak tak dalej pójdzie będziemy pisać o prywatnym życiu Paris Hilton, czy o zwyczajach godowych barnakli. :-?


Aj tam Arnoldzik nie przesadzaj. O blachosmrodach można jeszcze coś popisać ;-)
Nie musimy się zaraz rozdrabniać i pisać o każdej śrubce jaka jest w samochodzie, ale podyskutować o danej marce, osiągach, spalaniu itp chyba można hm?

Niedawno miałem podobny dylemat w wyborze auta.
Jedno było pewne, musiało to być kombi. Kolejnym założeniem miała być kwota jaką będę mógł przeznaczyć na auto.
Zaczynałem myśleć intensywnie nad samochodem jakoś pod koniec marca.
Początkowo chciałem na ten cel przeznaczyć ok 6-8 tyś. Pierwszy typ suzuki baleno. Autko według mnie zacne. Lekkie, jak przystało na kitajca niezawodne, z silnikiem 1.6 zbiera się całkiem nieźle, mało pali itd.
Później po głowie jeszcze mi chodził seat cordoba vario. W tym przypadku cena poszła już nieco w górę. Czas mijał.. kasy na koncie przybywało tak samo jak i kandydatów m.in focus, mondeo, nissan primera, volvo v40.
I w końcu kupiłem v40kę. Z zakupu jestem bardzo zadowolony pomimo że nie jest to jakiś potwór ;-) Rocznik 99, silnik 1.6 benzyna, 105KM, przebieg 130.000 (obecnie, przebieg autentyczny) spalanie na poziomie 7-7,5/9-10. Wydałem na niego niecałe 12 klocków i myślę, że to całkiem niewiele jak za samochód z 4 poduchami, klimą, tempomatem, podgrzewanymi fotelami ;-)


wjagus: pomyśl też o suzuki swift. To też ciekawy sprzęt.
Zanim się na cokolwiek zdecydujesz poczytaj na różnych forach jakie są opinie na temat danego samochodu.

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 sierpień 2009 - 08:38

Malik, tylko uwżaj na karoserie, lampy i wystrzegaj się stłuczek, bo w przypadku Volvo nie ma zmiłuj się i trza płacić za oryginalne części, bo zamienników najzwyczajniej nikt nie produkuje ;-)

ja od siebie dodam, że moim celem na pierwsze auto jest Smart, ewntualnie Merc Klasy A, ze wskazaniem na tego drugiego, najlpeiej w kolorze metalikowego fioletu :mrgreen: achhh widziałem takiego ostatnio 8 laatka, z niedużym przebiegiem (niecałe 100k) za 17k zł :)

a tak w ogóle to kupowanie bryki ponizej 10 000zł mija sie z celem bo kupuje sie złom a nie bryke ;)

#9 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 14 sierpień 2009 - 09:07

a tak w ogóle to kupowanie bryki ponizej 10 000zł mija sie z celem bo kupuje sie złom a nie bryke ;)


ale pieprzysz:P

Ja na pierwsze auto wybrałem peugeocika 205. Kosztował 4 tysiące i bardzo chciałbym porównać ten złom ze smartem czy a klasą :P
Ok nie miał w zasadzie nic z wyposażenia, miał za to poniżej 900kg wagi i silnik 1,9 bynajmniej nie w dieslu:) Auto mega wymagające w prowadzeniu odwdzięczające się potwornymi prędkościami w zakrętach i sprintem do setki w 7,5 sekundy :) Nie zabiłem się : ) Poszedł do gościa z warszawy dla którego również był to pierwszsy samochód, niestety on w przeciwieństwie do mnie był świeżo upieczonym kierowcą. Nie wiem jak sobie radzi z tym małym narwańcem.

Teraz mam coś bardziej poważnego znów za mniej niż 10 tyś. Lista wyposażenia tak długa jak smart i a klasa a nawet dłuższa bo ma podłokietnik z tyłu a wśrodku NAPEWNO jest ciszej z prostego względu że 2,5l silniczek ciągnie bez wysiłku nawet przy autostradowych prędkościach:P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#10 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 sierpień 2009 - 09:35

gres, wiem o czym mówisz, bo jakieś 14 lat temu tato kupił pezio 309 za fortune na ów czasy, miał go jakieś 11 lat i sprzedał za 9000 (znalazł jelenia, bo wart był max 5000) i teraz troche żałuje, bo auto było w wyśmienitym stanie.

Dlatego ja nie mówie o pojedynczych sztukach, które ktoś uchował, tylko ogólnie - kupic auto za 5000zł to strach.

#11 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2009 - 10:10

Aj tam Arnoldzik nie przesadzaj. O blachosmrodach można jeszcze coś popisać
Nie musimy się zaraz rozdrabniać i pisać o każdej śrubce jaka jest w samochodzie, ale podyskutować o danej marce, osiągach, spalaniu itp chyba można hm?

Ło, no dobra, sorry. Myślałem tylko, że ktoś mnie poprze będąc podobnego zdania. ;-)

#12 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 14 sierpień 2009 - 11:46

Ło, no dobra, sorry. Myślałem tylko, że ktoś mnie poprze będąc podobnego zdania. ;-)


Ja jestem tego samego zdania, bo coraz więcej takich tematów się pojawia. I jak napisał wunderfaust w innym temacie... napić posta i potem nawet nie łaska odpowiedzieć we własnym wątku.

#13 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 14 sierpień 2009 - 11:52

Ja bym na twoim miejscu brał Malana (malucha 126p). Mały, ekonomiczny...jak dla "młodego" wystarczający no i nalep zielony listek na tylna szybę :mrgreen: Masz 10.000 więc budżetu nie przekroczysz...a za resztę kaski kupisz sobie 3 średnie rowerki albo jeden wypasiony z karbonowym siodełkiem, pulsometrem i ewentualnie ubranko na zimę :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie :lol:

#14 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 14 sierpień 2009 - 13:52

tylko czy maluch faktycznie ekonomiczny :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#15 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 14 sierpień 2009 - 13:58

Wiesz biorąc pod uwagę jego cenę, wielkość (ma być mały przecież;) spalania nie bierz pod uwagę. Za zaoszczędzone pieniądze możesz zamiast rowerów 3 średnich kupić 1 średni i jakąś niewielką cysternę wachy na jakiś czas....czysta ekonomia :mrgreen: Przecież za 10 tyś nic do lansu nie kupisz ..a teraz malan lepszy lans bo coraz mniej na drogach :lol:

#16 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 sierpień 2009 - 14:06

bezdred jeśli żartujesz to OK, ale jeśli nie to... nie wiem co mam myśleć :shock:

#17 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 14 sierpień 2009 - 14:08

:mrgreen: tak właśnie kupiłem malana i zaraz zobaczycie moje 3 średniaki w dziale "nasze rowerki" :lol:

#18 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 14 sierpień 2009 - 16:43

BMW E30 318is, Polo, Mercedes 190. To są moje typy, ale wszystko zależy od Ciebie, od tego do czego tego wozu będziesz potrzebował i od Twoich własnych preferencji. Nie słuchaj tekstów w stylu, ten model/ta marka to sama szpachla, a ten model/ta marka to rdzewieje szybciej niż się rozpędza do setki, w ten sposób możesz jedynie odróżnić tych, którzy mają jakieś pojęcie od tych, którzy po prostu chcą sobie pogadać.

Na pewno musisz pojeździć różnymi wozami, zwracaj uwagę na najdrobniejsze pierdoły, trzaski, niewygodne ułożenie pedałów, tego typu drobnostki potrafią nieźle dopiec w dłuższej trasie... Nie bierz również pod uwagę aut, które "już możesz kupić za 10 tys"... Szukaj aut, których najdroższe egzemplarze z modelu będą kosztowały ok 12 tys.

Poczytaj na forach internetowych, ale odfiltruj opinie oszołomów od znawców ;-) .

Weź też pod uwagę, że mając 10 000 na samochód masz jakieś 8 tys. - musisz przecież go ubezpieczyć, przerejestrować, zrobić przegląd (nie ufaj tekstom w stylu "jest 100km po przeglądzie" - dopiero kiedy wymienisz klocki/tarcze/bębny, paski itd, będziesz wiedział na czym jeździsz).

Ze swojej strony polecam beemkę E30 - to są świetne wozy, trwałe, wygodne nawet jak na tak niewielkie auta. Części nawet oryginalne są niedrogie, a dobrze utrzymane auto odwdzięczy się niesamowitym prowadzeniem. Unikaj jednak silników M40 (pojemności 1.6 i 1.8, wyłączając 1.8is) - wymagają więcej uwagi niż zwykle. Poza tym auto ma tylny napęd, więc prowadzi się intuicyjnie i w mojej opinii bezpieczniej niż przednionapędówki.
Na pewno popularne zabiegi tuningowe odpadają, nie sztuką jest zrobić choinkę z wozu, ale utrzymać go w fabrycznym stanie. Gaz też odpada, te auta i tak palą niewiele (najlepsze w tym względzie będą silniki 2.4d a z benzyn 1.8is, 2.3 i 2.7ETA - ten ostatni ma niby dużą pojemność, ale jest mocno odprężony, więc ma ciut więcej mocy niż 1.8, ale za to więcej niutków i jest 6cylindrowy :lol: ). Odradzam silniki 1.6 i 2.0 jeśli chcesz mniejszego spalania. Tak samo z 2.5, z tym, że tutaj też odpada opcja "dla młodego" - to naprawdę zrywne auto i lepiej nie zaczynać od niego.

#19 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 14 sierpień 2009 - 21:22

Mmmm narobiliscie mi smaka na te BMW szczegolnie 318 :) Generalnie na samochód musiałbym brata nakręcić. Najłatwiej byłoby na Pandę, ale BMW też lubi :P
Podobają mi się samochody z epoki PRL-u, ale nie maluchy. Syrena, Wartburg, Zastawa too by mi pasowało :P
Za BMW przemawia jeszcze to, że tam łatwiej włożyć rower. Generalnie wacham się właśnie między Pandą a zaproponowanym BMW. Dzięki za uwagi i sugestie ;)

A odpisuję dopiero teraz, ponieważ nie miałem wcześniej internetu. (ktoś urwał?)

#20 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2009 - 13:38

1o ooo zł, ja na Twoim miejscu najbardziej pod uwagę brałbym:
* Mercedes 19o- zawsze to merc- niezawodny, niedrogi w utrzymaniu (dużo części zamiennych, niekoniecznie oryginalnych) z klasą i gwiazdą na masce... (Tylny napęd :mrgreen: 8-) :mrgreen: - fajna sprawa zimą, tylko trzeba naprawdę uważać)
* Golf III- jak wyżej, niemiecka niezawodność i niedrogie utrzymanie. Godny polecenia jest silnik 1.9 TDi 11o KM
* Audi 8o- też niemiec, Może nie najtańszy w utrzymaniu bo do Audi są stosunkowo drogie części ale autko ma ciekawy plus, którego w 9o latach naprawdę prawie żaden inny samochód (poza innymi Audi) nie miał- w pełni ocynkowaną karoserię. 8o nawet z początku produkcji jeśli tylko nie były bite to do dzisiaj są wolne od rudej 8-)
Generalnie na Twoim miejscu szukałbym tylko niemców albo japońców- np. Toyota Corolla, Starlet...
Pozdro!



Dodaj odpowiedź