Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki St 5700 (105)


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 wrzesień 2014 - 12:21

Mógł się zdeformować lub pęknąć po kilku, rekordziście zajęło to mniej niż trzy.

 

Naprawiona przerzutka. Problemem było to  że się ''zapiekło'' i ciężko to wszystko się ruszało. O ile wrzucanie na dużą tarczę było Ok to w druga stronę b słabo odbijała.

Nasz zakładowy mechanik złota rączka wybił bolce , przeczyścił, popsikał chyba WD14 wstawił bolce i śmiga jak nowa. Na razie na sucho bo ściągnięta z roweru.



#22 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:04

Podlacze sie do tematu, przymierzam sie do calej grupy Shimano 105 5700. W tej chwili nowa mozna kupic za okolo 1700, jak myslicie, ile cena jeszcze moze pojsc w dol do zimy? Bo nie wiem czy teraz kupowac czy sie jeszcze wstrzymac.



#23 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:54

Nie wiem za ile może być w przyszłości, ale jesienią zeszłego roku dałem 1800 zł za całą grupę 5700 (z małymi wyjątkami ultegra 6700): korba kompakt 5700, prz p-t 5700, kaseta ultegra 6700 11-28, łańcuch 5700, klamkomanetki 5700, suport ultegra 6700, hamulce 5700.

#24 kholbee

kholbee
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądTarnów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 13:57

Może to herezja, ale odważe się napisać, że ja przesiadłem się z Tiagry na Ultegrę i.... Tiagra działała precycyjniej. Już sam mechanik ja montował Ultegrę i wszystko regulował, to mówił, że jest OK, ale nie tak iealnie jakby chciał. Bawił się z przednia przerzutką bardzo długo i zawsze jest jakies małe ale. Z tyłu tez bywa róznie, ale to zrzucam na karb temperatury zewnętrznej bo jednak chyba minimalnie linki pracują przy wahaniach temperatur i inaczej pracują w nskich, a inaczej w wysokich. Ogólnie zysk na Ultegrze jest taki, że łaniej wygląda :)

#25 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 25 październik 2014 - 17:05

czy to normalne ,żę klamkomanetka 105 5700 lewa(przednia przerzutka) ma jakby "4 położenia "? chodzi mi o to ,że jak wrzucam z małej zębatki na dużą to mi ociera łańcuch o klatke/prowadnice ,gdy mam z tyłu 8,9,10 bieg. Wtedy te ocieranie można wyeliminować naciskając klamkę jeszcze raz z zamiarem wrzucenia większego biegu i słychać nawet takie kliknięcie i przerzutka wtedy faktycznie "idzie" na zewnątrz i łańcuch nie ociera  , zmiana biegów z powrotem czasami wygląda tak samo tylko ,że bez ocierania o klatkę ,ale trzeba raz jeszcze nacisnąć klamkę aby łańcuch z dużej na małą zębatkę spadł.Tak ma być ?dodam ,że czasami działa to normalnie jest to może coś w rodzaju półbiegu ? ,pytam bi to moje pierwsze klamkomanetki ,więc może ja coś robię nie tak :)

 



#26 CanyonRider

CanyonRider
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 25 październik 2014 - 19:29

Wszystko się zgadza, to jest cecha tej klamkomanetki.



#27 orłoś

orłoś
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądŁódź/Miechów

Napisano 25 październik 2014 - 19:34

To normalne, ja mam shimano 5700 i jest identycznie, tak samo miałem w Tiagrze 4600.



#28 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2014 - 19:42

czy to normalne ,żę klamkomanetka 105 5700 lewa(przednia przerzutka) ma jakby "4 położenia "? chodzi mi o to ,że jak wrzucam z małej zębatki na dużą to mi ociera łańcuch o klatke/prowadnice ,gdy mam z tyłu 8,9,10 bieg. Wtedy te ocieranie można wyeliminować naciskając klamkę jeszcze raz z zamiarem wrzucenia większego biegu i słychać nawet takie kliknięcie i przerzutka wtedy faktycznie "idzie" na zewnątrz i łańcuch nie ociera  , zmiana biegów z powrotem czasami wygląda tak samo tylko ,że bez ocierania o klatkę ,ale trzeba raz jeszcze nacisnąć klamkę aby łańcuch z dużej na małą zębatkę spadł.Tak ma być ?dodam ,że czasami działa to normalnie jest to może coś w rodzaju półbiegu ? ,pytam bi to moje pierwsze klamkomanetki ,więc może ja coś robię nie tak :)

Przy odpowiedniej regulacji wrzut na dużą tarczę odbywa się jednym pociągnięciem. Zrzucenie też powinno odbyć się jednym ruchem dźwigni. Półbiegi nie powinny wrzucać się same i wymagać kolejnej korekty "dorzucenia". 

Być może nie jest to kwestia niewłaściwej regulacji tylko tego że operujesz dźwignią manetki zbyt mało stanowczo. 

Oczywiście - chcesz wrzucić na blat a przerzutka wykona pracę, nawet jeśli by zlikwidować ocieranie to jest moim zdaniem w miarę ok. Zrzucenie natomiast powinno zajść jednym ruchem, a nie na raty.



#29 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 26 październik 2014 - 08:23

Przy odpowiedniej regulacji wrzut na dużą tarczę odbywa się jednym pociągnięciem. Zrzucenie też powinno odbyć się jednym ruchem dźwigni. Półbiegi nie powinny wrzucać się same i wymagać kolejnej korekty "dorzucenia". 

Być może nie jest to kwestia niewłaściwej regulacji tylko tego że operujesz dźwignią manetki zbyt mało stanowczo. 

Oczywiście - chcesz wrzucić na blat a przerzutka wykona pracę, nawet jeśli by zlikwidować ocieranie to jest moim zdaniem w miarę ok. Zrzucenie natomiast powinno zajść jednym ruchem, a nie na raty.

 

tak też jest, dzięki wszystkim :)



#30 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 listopad 2014 - 21:05

Mam pytanko przy okazji czy klamka 3rz (przednia) będzie współpracowała z korbą 2rz? Dotyczy 105 i/lub Tiagry. Przerzutka 2rz.


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#31 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 listopad 2014 - 21:09

Tak, tylko trzeba pamiętać, żeby ustawić biegi w korbie na pozycjach 1 i 2 (mała i średnia tarcza) w klamkomanetce. Jeżeli ustawisz odwrotnie, przy zrzuceniu na małą tarczę powstanie Ci ogromny luz, a linka może się ześliznąć z ślizgu pod suportem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź