Skocz do zawartości


Zdjęcie

Darmowy dziennik treningowy - Sporttracks


97 odpowiedzi w tym temacie

#81 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maj 2012 - 09:56

Freeq, co cie zmienia faktu, że pytanie dotyczy zupełnie innego programu.

Poprosimy może moda, żeby tu posprzątał zaczynając od postu oczko z symbianowym offtopem.

SPIKE na przykład - zawsze taki gorliwy a tu się wyraźnie leni :mrgreen: .

#82 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 27 maj 2012 - 14:14

Pewnie ciśnie gdzieś po warsztacie albo na naszych polskich asfaltach, w przeciwieństwie do nas, siedzących na forum :mrgreen:



#83 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 08 czerwiec 2012 - 17:07

Odkurzyłem archiwa i znalazłem wersję 2.1 i parę różnych wtyczek.
kto chce niech ściąga
http://www.plv-team.pl/

#84 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 09 czerwiec 2012 - 07:52

Może inaczej.
W taki sposób zostanie na długo a link z głównej strony zniknie prędzej czy później.
SportTracks 2.1 wraz z kilkoma wtyczkami.
http://www.plv-team....2.1-plugins.zip
Admin niech usunie mój poprzedni post.

#85 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 18:02

W wersji 2,1 da się otworzyć wykres (np wysokości) na cały ekran?

Do posiadaczy Polara mam pytanie czy znacie jakieś programy lepsze niż Sporttracks do archiwizowania danych z Polarów (bez obsługi gps'a ale z lepszym podglądem na wykresy)?

#86 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwiec 2012 - 18:25

W wersji 2,1 da się otworzyć wykres (np wysokości) na cały ekran?

Prawie na cały (zostaje wąski pasek u góry).

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#87 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 19:55

Jak włączyć tryb pełnoekranowy?

#88 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwiec 2012 - 22:55

Nie ma takiej funkcji dostępnej bezpośrednio.

Może po kolei:
- wybierasz konkretny trening,
- na górze masz widok tygodniowy, na dole: Podsumowanie i Trasa...,
- z menu (przycisk strzałka w dół) w prawym górnym narożniku okienka Podsumowanie wybierasz Wysokość,
- klikasz przyicisk przypominający dwa okienka z lewej strony przycisku menu w górnej części z prawej strony okienka Wysokość/Czas -> okienko z profilem zajmuje pół ekranu,
- pozostałe elementy widoku możesz ukryć przesuwając poszczególne "linie podziałów".

Widok danego okna można też zapisać jako obrazek, żeby np. pochwalić się na forum ;-)

Zachęcam do poklikania w różnych opcjach programu. Ma naprawdę potężne możliwości...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#89 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwiec 2012 - 23:03

Wtyczka od pogody(GPS2PowerTrack-Weather) mi nie działa. Wyświetlał się komunikat, że wygasła, pobawiłem się datą i zniknął, ale wtyczka nadal nie działa. W laptopie wszystko działa, a na stacjonarnym nie :-/
Może ktoś coś pomóc ?
ps w stacjonarnym robiłem reinstalkę

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#90 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 14:34

Radello, dzięki za poradę, teraz już mam wykres na pełnym ekranie.

#91 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwiec 2013 - 13:49

prozor, orientujesz się może, czy po zainstalowaniu ST3 nadal będę mógł korzystać z wersji 2.1? (Chciałbym jej użyć tylko do konwersji dzienniczka do formatu nadającego się do importu do Golden Cheetah).

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#92 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2013 - 08:49

Mam pytanie czy dla sporttracksa priorytetem są dane z GPS czy z sensorów? Wczoraj mój sesor miał dość duże przekłamania i dane w programie o dystansie i prędkości są GPS. Czy odwrotnie też to działa gdyby GPS gubił sygnał??

#93 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 20:03

Czy mam rozumieć że to jest program na komputer, do którego importujemy dane z innych sport tracerow jak endomodo czy strava? Czy to jest właśnie taki samodzielny program jak strava?

Sorry ale nie zgłębiłem tematu... :roll:

#94 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2013 - 20:20

Czy mam rozumieć że to jest program na komputer, do którego importujemy dane z innych sport tracerow jak endomodo czy strava? Czy to jest właśnie taki samodzielny program jak strava?

Sorry ale nie zgłębiłem tematu... :roll:

ten program to jest program na komputer ktory super jest wersja 2 na ktora jest w. Necie kupe darmowych nakladek. Ten orogram sciaga dane z wszystkiego pomiarow mocy garminow jak np pliki gps czy pliki traks. z smartfonow


Tompoz

#95 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 czerwiec 2013 - 21:41

Sorry ale nie zgłębiłem tematu...

To go "zgłęb"; wystarczy przeczytać pierwsze posty tego tematu ...

ten program to jest program na komputer ktory super jest wersja 2 na ktora jest w. Necie kupe darmowych nakladek. Ten orogram sciaga dane z wszystkiego pomiarow mocy garminow jak np pliki gps czy pliki traks. z smartfonow

Niesamowite! Za tego posta powinieneś dostać nagrodę Darwina w kategorii 'najbardziej skaleczonego języka ojczystego' :-|

#96 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2013 - 13:58

Nie dość, że język kaleczy, to jeszcze bzdury wypisuje. Jakie nakładki? (wtyczki) Z jakich pomiarów mocy garmina w plikach gps?! :shock:

Mam pytanie czy dla sporttracksa priorytetem są dane z GPS czy z sensorów?

Priorytetem dla ST są dane GPS. Jak dla mnie to wada. W przypadku pików danych gps (poza ewidentnym zakresem) można je skorygować, nawet automatycznie (wtyczka).

Aczkolwiek ostatnio raczej "przesiadam" się na Golden Cheetah, zwyciężył niewątpliwie korzystny stosunek cena/jakość (cena dąży do zera, jakość do nieskończoności ;-)) no i możliwość uruchomienia na systemach win/mac/lin. Ma trochę nietypową filozofię pracy, ale możliwości bardzo duże, zwłaszcza w przypadku pomiaru mocy. ST ostatnio używam do porównania historycznych aktywności, sprawdzenia warunków pogodowych w danej aktywności (głównie wiatr: kierunek i siła w mordę/plery, temp. ciśnienie).

Co jeszcze? Minusem (jeszcze, może w wersji 3.1 to się zmieni) GC jest brak dowolnie ustawianej przez użytkownika krzywej mocy trenażera. Co prawda i tak większość ludków nie wiedziałaby jak aproksymować krzywą do równania 4 stopnia ( :lol: ), ale niewątpliwie przydało by się to - po prostu wpisałbym wzór dla mojego trenażera i oszczędzałbym PowerTapa, wymieniając koło z dedykowaną oponą do trenażera. I tak też robię, ale używam Sportracks 3.1 z wtyczką live recording i wtyczką do wyliczania mocy "w locie". Choć szczerze mówiąc, mając "obcykane" jakim zakresom prędkości odpowiadają jakie strefy mocy tak na prawdę nie bardzo trzeba używać ST. Wtyczka autora ST do analizy mocy jest bardzo dobra, aczkolwiek wszystkie analizy mogę zrobić w Golden Cheetah, to po co przepłacać...

Porównując moduł treningowy ST (w/w wtyczka LR) i GC to ziemia i niebo. Pierwszy ma praktycznie tylko moduł monitorujący, drugi jest systemem treningowym w którym można zaplanować trening, można również zaimportować treningi z dostępnych baz danych (automat importuje), można stworzyć trening na podstawie realnej aktywności. Co więcej, można sobie przy okazji wyświetlać obrazki z google street view, film to nie jest, bo poklatkowo idzie, ale jedzie się całkiem fajnie ;-).
Wada modułu treningowego? Niestety - jest oparty o moc. Niby zrozumiałe, bo prędkość na trenażerze jest wielkością czysto abstrakcyjną np. mój trenażer ma ok. 5km/h mniejszą prędkość w stosunku do warunków idealnych na szosie, przy tej samej generowanej mocy - czyli nie jest źle, ale co z trenażerami z oporem magnetycznym i ustawieniem oporu na minimum? Choć przydałoby się ustawianie treningu wg HR. No ale pocieszeniem jest, że do bazy danych tzw. wirtualnej mocy trenażerów dochodzi coraz więcej modeli i można już je wykorzystać.
Tak dla przykładu zrzut ekranu treningowego GC:
Dołączona grafika
Oczywiście wszystko konfigurowalne (ustawienia, wymiary, kolory...), nawet i obciążenie treningu poprzez zmianę wartości TTS/IF dla całej jednostki treningowej, po lewej widoczne okno Google Street View (przewija się zgodnie z przebytą wirtualną odległością), po prawej na niebiesko zaznaczony wykres treningu (na kolorowo rysują się linie danych wyświetlanych w okienkach powyżej, czyli moc, hr, prędkość, kadencja). Zamiast GSV można wstawić sobie okno odtwarzacza filmu, poprzestawiać ustawienie kontrolek - jak komu się żywnie podoba. Trening jest jednocześnie rejestrowany i praktycznie nie potrzeba dodatkowych komputerków typu edge czy joule, wystarczy ant+ stick i nadajnik prędkości/(kadencji), opcjonalnie HR. No i jeden z tych trenażerów: Kurt Kinetic Cyclone, KK Road Machine, CycleOps JetFluid 2 (niestety, nie mój PRO), BT Advanced Training System, LeMond Revolution, 1Up USA Trainer, Minoura V100 (osobne krzywe mocy dla każdego ustawienia oporu), Saris Powerbeam Pro, Tacx Satori i Tacx Flow (osobne krzywe dla każdego ustawienia oporu). Albo oczywicie miernik mocy ANT+ i wtedy każdy trenażer - nawet samoróbka...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#97 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 czerwiec 2013 - 14:54

Wracając do Sportracks - została uaktualniona wtyczka Live Recording, parę zmian ale najbardziej interesującą jest to, że w połączeniu z wtyczką Trainer Power (do wyliczania mocy na podstawie krzywej trenażera i prędkości koła) uzyskujemy możliwość nie tylko rejestracji mocy (co już wcześniej było), ale dodatkowo wysyłania danych mocy przez ANT+. Czyli np. z Garmin Edge fizycznie nawet nie trzeba patrzeć na ekran komputera, wystarczy że program zostanie skonfigurowany i uruchomiony, dane z prędkości koła i krzywej trenażera zostaną zamienione na dane generowanej mocy i wysłane do odbiornika np. Edge.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#98 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2014 - 13:48

Prozor masz moze pelna wersje 3.1?




Dodaj odpowiedź